Na Zdrowie !

in polish •  last year  (edited)

Od dnia dzisiejszego będę głosował na wasze posty używając serwisu https://www.minnowbooster.net. Dzięki temu wasze zarobki będą dużo wyższe.

Przeciwnikom takiej formy głosowania jak zwykle polecam przestudiowanie whitepapper i skupienie swoich działań na zmianie jego założeń (haha) lub założenie własnego blockchainu opartego na waszych zasadach.

Przestańcie walczyć z wiatrakami, niestety dzięki wam polska społeczność jest jedną z najbiedniejszych na steemit. Powtarzanie wszystkim że kupowanie głosów, głosowanie na własne posty i używanie bid botów jest złe nie ma sensu.

https://steem.io/SteemWhitePaper.pdf (Code is Law)

Wszystkie osoby które nie życzą sobie takich głosów proszę o zostawienie komentarza o treści: NIE.
Zobaczymy ilu Was tak naprawdę jest.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year (edited)

Przestańcie walczyć z wiatrakami, niestety dzięki wam polska społeczność jest jedną z najbiedniejszych na steemit.

Potrzebne źródło, tzn liczby. Gdyby nie takie osoby jak @noisy, @lukmarcus, @fervi i wielu innych to polskiej społeczności by w ogóle nie było w obecnej formie. Wg mnie polska społeczność jest jedną z najlepszych (obiektywnie patrząc) społeczności językowych na Steem. Jestem w trakcie opracowywania obszernego artykułu porównującego wszystkie społeczności językowe na Steem, wtedy będzie można dokładnie zobaczyć jak to wygląda.

Powtarzanie wszystkim że kupowanie głosów

Z punktu widzenia osoby kupującej głosy - czasem ma to sens, czasem nie. Na #polish to nie ma sensu (podobnie nie ma to sensu na takich tagach jak #steemstem, #utopian-io etc).

głosowanie na własne posty

Jest różnica pomiędzy głosowaniem na własne posty, a głosowaniem tylko / głównie na własne posty. Gdyby wszyscy głosowali tylko na siebie, to DaSTEEM pewnie miałby większą wartość niż STEEM ;)

używanie bid botów jest złe i nie wpływa na jej rozwój.

Jasne, że wpływa! Ale bid boty sprawiają, że trending jest prawie całkowicie bezużyteczne. Szala się przechyla w stronę pay to win zamiast powiedzmy create/contribute to win. Oczywiście bid boty też mają swoje zalety (głównie dla ich właścicieli, dla inwestorów, muzyków (głównie raperów z nurtu pool-rocka)). Czyli reasumując są i zady i walety, z przewagą (moim zdaniem) tych pierwszych ;)

NIE

  ·  last year (edited)

Tak, teoretycznie masz rację. Jednakże w sieci gdzie dochodzą ludzie zawsze będą dochodzić takie rzeczy jak chciwość. Nie oznacza to jednak, że skoro jest możliwość oszukania ludzi to znaczy, że trzeba korzystać. Ale to moje zdanie.

Tak samo jak znajdziesz błąd w programie, przez który mógłbyś okradać karty kredytowe ludzi to możesz albo okradać, albo nie okradać.

Ale jak uważasz, to twoje konto. Nikt nie powiedział, że jest zakaz robienia różnego rodzaju naruszeń. Możesz robić jak chcesz.

Oczywiście jestem na NIE

Zmieniłeś zdanie? Zdaje mi się że to Ty najcześciej powtarzałeś formułkę Code is Law zaraz po moim pojawieniu się na steemit i konfliktach jakie z tego wynikły.

Nie wiem w jakim kontekście, ale może wytłumaczę problem.

Był taki naród, który w imię swojego wodza mordował inne narody. Tłumaczyli się zawsze rozkazami.

Steem ma sporo błędów, które nie zostaną nigdy naprawione prawdopodobnie. Powstają tokeny, które będą dyskredytować oszustów i nagradzać porządnych ludzi. Brzmi to fajnie, ale komplikujemy i tak skomplikowany system.

Wiesz czemu zajmuję się utratą delegacji dla Dlive, Dtube czy DMania (ta ostatnia straciła)? By inni mieli lepiej. Nie dokładajmy patologii, a jeśli to możliwe zmniejszajmy ją. Tak, zawsze jakaś będzie i każdy (nawet ja) ma swoje za uszami. Bo przecież powinniśmy głosować na najlepsze wpisy, a jeśli zaupvotuje dobry, to zaszkodziłem (albo inne powody - zawsze tak jest).

Jeśli ktoś traktuje pobyt na Steem jako darmowe pieniądze to ma takie prawo. Wykorzystywać każdy atak w celach zarobkowych. Jeśli ktoś chce budować np. lepszy internet albo uwolnić się od cenzury i szpiegowania USA to powinien się zastanowić czy atak nawet na nie do końca przemyślaną sieć jaką jest STEEM jest dobre.

Ja cię osądzał nie będę, to twój wybór. Nie mogę ci niczego zakazać ani nakazać. Mogę tylko podziękować za dotychczasową pracę i tyle ;)

Steem byłoby dobrze przemyślaną platformą, gdyby nie braki w wiedzy Steemit Inc. na temat najprostszych reguł socjologii. Boty trzymają raptem parę procent SP całej sieci, cały Pool Rape jaki w niej ma miejsce, cały self-upvote'ing (w który boty się wliczają i NIE DLATEGO BO GŁOSUJĄ NA OSOBY, TYLKO DLATEGO, ŻE BIORĄ OD NICH CAŁY ZYSK DLA SIEBIE, CO JEST CHYBA ZA TRUDNE, BY NIEKTÓRZY ZROZUMIELI), to procent paręnaście - gdyby społeczność chciała, to by tego nie było i tokeny byłyby rozdzielane po Bożemu:
Kuratorzy biorą 25% z postów, inwestorzy drobniaki z inflacji (która mogłaby być wyższa, ale kto to widział, żeby tyle tokenów sieć produkowała), a autorzy resztę - szczególnie Ci, tworzący dobrą treść. Code is Law - dokładnie, flagi nie są po to, by cenzurować internety, by pokazać koledze, że go nie lubimy, ale by właśnie służyć do zmniejszania wpływu osób nieodpowiedzialnych. Steemit Inc. nie wiedziało (a może wiedziało, ale miało to w nosie?), że ludzie oleją sprawę botów, że będą chcieli głosować na swoich ulubieńców, zamiast dać parę flag, by w rezultacie, Ci ulubieńcy zyskali więcej i by każdy inwestor zyskał. Mam wrażenie, że @mmmmkkkk311 tego nie rozumie, że nie chce nawet przeczytać o czym ja piszę i że nie chce zrozumieć mnie, a zrobić mi na złość. Ja optuję za tym, by flagowanie wreszcie przestało być tak nieopłacalne - by istniał pasek VP do flag oraz VP do upvote'ów i by każdy, kto chce dobra platformy w którą inwestuje, flagował te treści, które jego zdaniem nie zasłużyły do nagrodę z puli nagród - by mógł on blokować SP osób nieodpowiedzialnych, chcących pulę nagród zagrabić sobie.

  ·  last year (edited)

Problem z botami polega na tym, że nie mają wystarczająco dużo SP, żeby wynagrodzić uczciwie wszystkich chcących skorzystać z ich usług.

To dlatego przelewając tokeny o wartości 100$ otrzymasz głos, który wygenerauje Ci 96$ na przykład. O wiele lepiej, niż wykorzystać swój głos na podbicie komuś przy pomocy bota konta, jest po prostu przelać mu te tokeny i tyle - zarobi więcej.

jest jedną z najbiedniejszych na steemit

używanie bid botów jest złe nie ma sensu.

Obiecuję - przyrzekam, na prawdę - jeśli wykażesz mi jakikolwiek związek między bogaceniem się, a korzystaniem z botów, osobiście nigdy więcej nie sprzeciwię się niczemu, co mówisz i będę głosował na wszystko co piszesz ;) Ja mam wrażenie, że po prostu kiepsko Ci idzie matematyka i że nie rozumiesz funkcjonowania tej platformy

 
Selfupvoteing przy olbrzymim arsenale SP jest zły i tyle, a to właśnie robią boty - głosują, ale każą wszyściutko co zarobisz oddać, a czasami nawet oddać więcej.

Gdybym jako inwestor dowiedział się, że użytkownicy chcący głosować na treści nie dostają nic, Ci chcący puścić platformę z dymem otrzymują 30% całej puli, a twórcy jedynie 70%, to bym na pewno nie włożył w STEEM ani złamanej złotówki... Co ciekawe - właśnie tak to wygląda - nie warto być uczciwym inwestorem, warto przeznaczyć całe SP na self-upvoteing i poczekać na dobry moment - zaraz przed upadkiem sieci dźwiganej na barkach autorów treści, którymi tak gardzisz.

(Po co ja to piszę - on tego nie przeczyta, on nie wyjaśni co ma w głowie, nie nakłoni do niczego, nic nie powie - zachowa się jak mu serduszko podpowiada, czy nie wiem... Zrobi coś na złość... Mojego postu nie przeczytał - nie odwołał się, nie skomentował, nie powiedział w którym miejscu się mylę, nie wiem...)

Mam wrażenie że ostatnio się trochę pogubiłeś. Odpiszę jutro bo dzisiaj mamy 4th of July i własnie wyjeżdzamy na party.

Nie mam pewności do tego, kto tym razem pogubił się bardziej

Właściwie to Michał już napisał wszystko.
https://busy.org/@mmmmkkkk311/na-zdrowie#@michalx2008x/re-santarius-re-michalx2008x-re-mmmmkkkk311-na-zdrowie-20180704t180621117z

autorów treści, którymi tak gardzisz

O co chodzi? Z wieloma ludzmi się nie zgadzam ale to nie oznacza że nimi gardzę.

  ·  last year (edited)

Czyli jak na polish pomogą komukolwiek bidboty? Nikt w sumie nie rzuca się do nikogo o to, że używa ich poza naszym tagiem, tak samo jak nie widziałem, by ktoś miał pretensje do kogoś o głosowanie na swoje posty (widziałem takich, którzy mają pretensje o to, że ktoś głosował wyłącznie na siebie i o ile nie zgadzam się z tym, by był to powód do ataku na kogoś, to rozumiem). Osobiście nawołuję do szerzenia informacji na temat szkodliwości botów, bo ta jest raczej dla każdego, kto bardziej się problemowi przyjrzał jasna. Nie sądzę, by był jakikolwiek związek pomiędzy jakimikolwiek naciskami ze strony społeczności, a niskimi zarobkami twórców - o ten prosiłem, byś mi wskazał, jednak myślę, że nie wskażesz, ponieważ nie istnieje. Z resztą... Polska społeczność na tle innych nie jest taka biedna - jesteśmy dość fajnie funkcjonującą grupą, ze sporą ilością kuratorów i to takich, którzy głosują na różne rzeczy - wystarczy spojrzeć choćby na to, na co głosuje Noisy, na co Gandalf, na co Michał, a na co przykładowo Ty - to prowadzi do fajnej równowagi i sprawia, że wiele osób może się tu odnaleźć, żadnego "zamordyzmu" nie dostrzegam, jest OKEJKA, a jak ktoś chce korzystać z botów, niech korzysta - ja nie będę głosował na takiego - ty możesz, a mówić innym co mają robić ze swoim SP i na co głosować po prostu nie wypada.

Zgaduję, że twoja decyzja o stworzeniu tego posta została podjęta pod wpływem ataków społeczności na @zdrowie, której twórczość jest Ci bliska, którą lubisz, jak i z resztą ja. Odniosłem się do całej sprawy - Zdrowie faktycznie miała niewykorzystane VP, więc zaproponowałem, że jeśli chce, to mogę w parę minut skręcić z nią i osobą, której ufa voting traila, jeśli przypadkiem problem wynika z tego, że na głosowanie nie ma czasu, przy czym chyba stanęło na tym, że większość społeczności nie zgodziła się z głosami, jakoby Zdrowie była do czegokolwiek zobowiązana, wielu też poparło self-upvote'ing, w tym ja, który z resztą sam głosowałem od początku swojego funkcjonowania tu na każdy swój post.

Co do mojego postu, który Ci się nie podoba - podałem tylko dane i zawarłem najważniejsze informacje, które znać powinien każdy moim zdaniem, kto korzysta z bota, szczególnie, gdy chce użyć go do promocji. Przedstawiłem w nim, że w polskich tagach nie jest to opłacalne pod względem dochodu, co z prawdą się wcale nie mija, że w dużych tagach trzeba na prawdę sporych środków dla promocji, ale i że taka promocja wychodzi bardzo tanio w ostatecznym rozrachunku, przez co często trzeba liczyć się z zatonięciem w natłoku spamu. Dodałem też dlaczego wielu kuratorów może być niezadowolonych, a opisałem to z paru stron - jeden nie zagłosuje, bo post ma już wystarczająco $, drugi, bo zważa na szkodliwość botów i chce je marginalizować - do tego służą z resztą tagi, na których botów po prostu nie ma - jak #nobidbot, albo tagi kuratorskie. Jeśli nie podoba Ci się coś takiego, to o co chodzi? Ta wiedza przyda się każdemu, te statystyki są ciekawe, a boty - szkodliwe, przy czym opisuję, dlaczego nie da się z nimi aktualnie walczyć w żaden sensowny sposób + opisuję jeden z możliwych z mojego punktu widzenia sposobów na pozbycie się ich. Jeśli osoby zdecydują się na przeciwstawienie się swoim SP, przeciwko SP osób stosujących self-upvotin (takim Haejinom, Bernim Sandersom, czy po prostu właścicielom botów), to uznasz to za zły ruch? A dlaczego?

  ·  last year (edited)

Jeszcze, żeby nie być gołosłownym:
Wydałeś przykładowo 3 SBD na post Tech-BraVe'a - przesłałeś je do Jerrego.

Teraz tak - Jerry oddał głos na Techa - 4,36$.
Odejmijmy od tego kuratorkę:
4,36 x 0,75 = 3,27
Teraz 50/50
1,635 Tech-BraVe otrzyma w SBD, to jest 2,07 USD po aktualnym kursie, ale wartość ta będzie jeszcze troszkę niższa, bo część SBD wydawanych jest w tej chwili w STEEM, zamiast w SBD, gdzie założone jest, że SBD = 1
W SP Tech-BraVe otrzyma:
STEEM o wartości 1,635 USD

Ile razem to nam daje?

3,70 USD

3 SBD warte jest 3,81 USD, a zauważ, że nie uwzględniliśmy faktu tych STEEM'ów, które otrzymywane są zamiast SBD - strata w rzeczywistości jest troszkę większa. Jaka? To też można policzyć:
Przyjmijmy, że stosunek SBD do STEEM jest 50/50. Tak więc wracamy do kwoty 1,635, dzielimy ją na pół, to 0,817, teraz to podzielmy przez wartość STEEM - wychodzi 0,513 oraz 0,817 SBD, czyli:

0,817 USD (za STEEM) + 1,037 (za SBD) + 1,635 (za SP) = 3,489 USD

A więc przelałeś Jerremu równowartość 3,81 USD, Tech dostał równowartość 3,49 USD + faktycznie - promocję. Czy więc zarobił więcej? Czy polska społeczność traci, bo nie korzysta z botów? No trudno mi powiedzieć, dlatego napisałem - jeśli kiedykolwiek ktoś zechce zagłosować na mnie przy pomocy bota, niech na chwilę się zatrzyma - zamiast nazwy bota, niech w okienko wpisze mój nick - ja sobie tę drobną promocję odpuszczę, a będę parę centów do przodu + nie pomogę grabić sieci jakiemuś raperowi (mimo całej mojej sympanii do sceny hip-hopowej)

Zamiast się pogrążać w zeznaniach zapytaj @tech-brave który upvote wybiera: 3sbd czy 4.34 sbd

Mogłeś przelać bezpośrednio @tech-brave'owi 3 SBD (3,75$), a tak dostanie z upvota 4,34$ tylko 75% za autorstowo (3,25$) bo resztę bot zarobił.
Jak będziesz mnie chciał zupvotować w taki sposób to wolę transfer SBD do mnie :D

Nie chciałbyś by Ci którzy zagłosowaliby na Ciebie mieli większą pulę do podziału? (kuratorstwo)

Ja się jedynie odnoszę do tego:
niestety dzięki wam polska społeczność jest jedną z najbiedniejszych na steemit, wciąż prosząc o wyjaśnienie ;)

3 < 4.34. Co tu wyjaśniać?

Po angielski proszę. Dziękuje.

from now on the polish community will be rewarded by MK using the minnowbooster service. I can explain further later if you want :)

Ja jestem na TAK.

Swoją wypowiedź argumentuję tym, iż liczyłem na mały zarobek na tej platformie, ale się przeliczyłem. Od początku mojego istnienia regularnie inwestuję w STEEM, abyście (i ja) mieli dobrze. Stąd mam tyle Steem Powera. Wrzuciłem w sumie w tę platformę przez pół roku około 2700 złotych , nie jest to dużo (to jest mniej więcej moja miesięczna wypłata) i dalej będę inwestować. Niestety nie jestem milionerem (gdybym był, to bym się w inwestowanie w Steem nie bawił - ze względu na dużą inflację) i nigdy nie będę.

Druga sprawa jest taka, że przez wiele lat tułałem się po platformach blogowych, licząc na to, że dam ludziom trochę wiedzy i rozrywki. Ta platforma stwarza warunki do płacenia za swoją pracę... teoretycznie. Człowiek stara się pisać dobre teksty, siedzi, czyta, sporządza notatki, potem poświęca czas na napisanie tekstu (jeden tekst 4 dni, drugi tekst kolejne 4 dni), a za każdy nie zarobi nawet 0,5 SBD (ok... 2 złote?), to jest śmiech na sali.

Jako inwestor w Steem mam prawo głosować na własne posty (oczywiście bez przesady), tym bardziej że rozdaję sporo upvote'ów i nie chomikuję Voting Power. Często głosuję z mocą 100%. Dopiero jak zjadę poniżej 50%, zapala mi się czerwona lampka.

Mało tego, zainwestowałem (oddelegowałem) 200 SP w @tipu i tego bota, o którym MK napisał na początku. Te grosze, które od nich dostaję, wrzucam z powrotem w Steem Power, abyście (i ja) mieli dobrze.

No ok, ale przez to, że zrobiłeś niektóre rzeczy twój głos jest bardziej śmieciowy.

Zgadza się, ale to stan chwilowy, ponieważ nadal będę kupować Steem. Też miałem w planach zakup większego pakietu pod koniec roku, tak jak zrobił to @kapitanpolak. Mam tylko nadzieję, że cena SBD nie poszybuje w kosmos, jak to miało miejsce pod koniec roku. Absolutne minimum do jakiego dążę, to przynajmniej siła głosu 0,1 SBD. Później się zobaczy :)

Ja pobyt tutaj traktuję bardziej poważnie i jako... lokatę długoterminową. Może coś z tego wyjdzie, może nie. Chciałbym choć troszkę pomóc twórcom, którzy robią dobry content (i przy okazji sobie też), aby więcej dostawali. Planuję też wspomóc @diosbot - a, który upvotuje dobre treści. Nie są to jakieś wysokie sumy, ale zawsze. Na razie oddelegowałem mu 10 SP, ale zamierzam przynajmniej o jedno 0 więcej.

Cześć. Za dużo to nie napisałeś tych postów. Fajna seria filmy które mną wstrząsnęły- myśle żebyś mógł to kontynuować. Niedocenione zostały artykuły o grach " Czy gry wzbudzają agresję" ( szkoda) marne 0.4$?? Po części nie dziwie Ci się. Zdjęcie ze steepshota więcej zarobi.

Zdjęcie ze steepshota u Ciebie, ale to też dlatego, że jesteś dosyć aktywny na Steemit i ludzie Ciebie rozpoznają i pamiętają i to też wpływa na to, że dają upvote. Przynajmniej ja mam takie odczucie.

Niestety czasu brak :( , pisanie "artykułów" zajmuje trochę czasu, ale seria będzie kontynuowana. Pomysłów mam jeszcze wiele, ale chyba musiałbym rzucić pracę zawodową, żeby poświęcić Steemitowi (żartuję) :)

W jaki sposób działa ta strona? Opiszesz bardziej szczegółowo na czym to polega?

A ja jestem na

TAK
niech kazdy sam decyduje co ma zrobić ze swoim SP

przyznaje Ci rację, jak można komuś mówić co ma robić ze swoim SP? Tak samo jak jedna osoba może powiedzieć że jakiś content jest dobry a drugi zły? A co jeżeli kuratorem jakieś tagu przykładowo muzycznego jest osoba która słucha rocka a nienawidzi hip-hopu czy disco? Czy ona na prawdę słusznie oceni który post jest dobry? W 99% zagłosuje zgodnie ze swoimi upodobaniami, a pozostałe posty lecą na dół zarabiając po 0,10$ albo i nie. I to jest sprawiedliwe? i jeszcze teraz mówią co masz robić ze swoim SP, przecież to są jakieś jaja :/

Głosowanie na własne posty nie jest złe i jak najbardziej na miejscu o ile nie jest to gównokontent i spam 10x na dzień.
Jeśli się napracowałem i jeszcze zainwestowałęm swoje pieniądze, to niby czemu miał bym sobie nie dać upvote?
Jeśli nie podoba ci się twoja własna praca, twój post, to po jaką cholerę to publikujesz i zaśmiecasz. Innym też się nie spodoba.
Grunt by głosy nie szły tylko i wyłącznie na siebie samego (lub znaczna większość).

Jak widziałem wpis pewnego jegomościa z samym spalonym koszem na śmieci i jego niezły zarobek za ten post to zwątpiłem w ludzkość. Serio?! Ktoś się napracuje nad postem, czas poświęci i za przeproszeniem guzik z tego ma. Wielu u Nas na polskim steemit ma dobre posty i małe zarobki pod nim. Szkoda bo ktoś poświęca czas na fajny post i mało z tego ma. Pozdrowionka.

Jak widziałem wpis pewnego jegomościa z samym spalonym koszem na śmieci

Post podbił bidbotem - do tego przelewasz powiedzmy 100$, a ten podbija Ci post, dzięki czemu zwraca Ci to 100$. Używając bota się nie zyskuje bezpośrednio, a widziałeś ten post dlatego, że bidboty istnieją i są wspierane.

W wielu sprawach mamy różne opinie, ale akurat jeśli chodzi o boty to się całkowicie zgadzam. Nie znoszę też umoralniania na siłę, zatem skoro boty są obecnie integralną częścią tego ekosystemu to niech każdy sobie sam decyduje czy, kiedy i z jakich korzysta.

  ·  last year (edited)

Ja się w 100% zgadzam o dziwo :)

Chciałbym by każdy kto wchodzi w to miał kontakt z informacjami oraz statystykami dotyczącymi tego mechanizmu, chciałbym, by każdy duży użytkownik miał wiedzę na temat bidbotów i by w przyszłości nie było to potrzebne. Każdy kto użył bota, jest osobą moim zdaniem myślącą realistycznie - to rozsądne ich używać w wielu przypadkach, w sensie delegować do niech SP (bo już podbijanie, to dla mnie pomysł słaby). Niech każdy robi co chce. Podkreślę - KAŻDY. Jeśli flagi nie są mechanizmem, który się temu sprzeciwi, to koniec platformy. Zakazywanie ludziom korzystania z flag, to jednak rzecz o wiele smutniejsza, niż zakazywanie korzystania z botów. Wolność jest tym, co zweryfikuje Steem.

To co zweryfikuje steem nazywa się popytem i podażą ;-)

NIE

Czy znajdzie się ktoś na nie, wątpię. W dużej mierze wyznacznikiem postu są głosy społeczności i wpływają na bardziej wytężoną pracę. Pozdrawiam.

Nie

  ·  last year (edited)

NIE

Zamiast podbijać mi rzeczy botami, proszę wysyłajcie mi pieniążki ;)

najfajniejszy fragment tego postu, to ten:
"..i skupienie swoich działań na zmianie jego założeń (haha)"
:)

A ja jestem na

TAK

Rozumiem głosy sprzeciwu jednak każdy chyba ma prawo wykorzystywać swój upvote jak chce.

Aż miło czytać coś takiego, konkrety i nie obijanie w bawełnę. Polska społeczność jest słabo doceniana a są tutaj naprawdę twórcy, których naprawdę podziwiam. @mmmmkkkk311 to co robisz jest świetne! Niech Ci się wiedzie! :)

  ·  last year (edited)

Nie.

edit: @marszum też nie.

  ·  last year (edited)

Wolałbym jakbyś wspomógł i 150sp zdelegował zeby suwak mi sie pokazał😀
Przydałyby się statystyki ile wielorybów i płetwali korzysta z botów i jak oni marnują SP. Ile procent z całej społeczności steemit?
@mmmmkkkk311 masz taką moc to po co minowboster? Nie lepiej swój głos dać nie upychając czyjegoś portfela?

Jak mi się suwak stracił podobnie jak Tobie to sobie wymieniłam SBD na SP i znowu go mam, proste ;)

  ·  last year (edited)


To jest SP, które znajduje się w rękach botów, a które jest delegowane do nich w większości przez użytkowników (minnowbooster albo smartmarket nie jest wliczony, dodałbym parę procent, zważył na to, że masę SP znajduje się niewykorzystane na kontach Steem oraz Steemit)
Udział inwestorów w botach wygląda tak:

A tutaj na dokładkę statystyka tego, jak właściwie botom idzie gospodarowanie posiadanego SP:

Gorzko? Te 25% to SBD zabrane z puli każdego dnia - SBD trafiające nie do osób korzystających z botów, nie do twórców, a do właścicieli botów oraz osoby delegujące im SP. SBD wysyłane jest przez samych użytkowników, którzy często nie mają nawet zwracanej pełnej kwoty.

A... I jest jeszcze ten Minnowbooster i Smartmarket... Osoby korzystające z delegacji do tych dwóch usług nie były brane pod uwagę przy tworzeniu statystyk, a działają w identyczny sposób. Smartmarket dysponuje wedle informacji na https://steembottracker.com/ mocą dającą 248$ - to ponad 2 razy tyle, co @ranchorelaxo, który robi ponoć pool rape na 2% całej sieci. Dodajmy do sumy zarówno Smartmarket, Ranchorelaxo, dodajmy wynik na diagramie:
30% NA PEWNO trafia do osób pierdzących w stołek, a ten procent będzie rósł z każdym inwestorem, któremu nudziło się będzie kurowanie, interakcja, czy jakakolwiek inna aktywność. Zabawne, że istnieje tak wielka nagonka na Haejina, który brał ponoć 2% puli, zabawne, że MK rzucał do gardła się Berniemu, który nawet pół procenta pewnie nigdy nie złapał, a popiera boty ;)

Alkoholu nie piję wcale. Ale przybijam soczkiem i krzyczę "Twoje zdrowie"gdyż podzielam Twoją opinię o polskiej społeczności.

Zapoznaj się z tym, tylko w odróżnieniu od innych przeczytaj ze zrozumieniem, szczególnie, że sam niedawno zagłosowałeś na ten post:
https://steemit.com/polish/@santarius/poolrape-boty-na-steemit-czyli-najlepsze-mmorpg-w-dziejach

Jeśli zgadzasz się z narracją MK na temat botów, z tym, że tak warto ich używać, bądź jeśli myślisz, że (HAHA) dają zysk osobom, które z nich korzystają (ja twierdzę w swoim poście, że generują straty, gdyż głosują słabiej, niż byśmy chcieli i dają zwrot mniejszy, niż nasz wkład), to przestań proszę nagradzać społeczność, tylko SZYBKO deleguj całość swojego SP do bota - nie rozumiem, dlaczego miałbyś się z godzić z odbieraniem z sieci 25% dla osób które absolutnie nic dla nas nie robią, a jedynie siedzą, pierdzą w stołek i się z nas śmieją. Chcesz być wyzyskiwany? Głosuj na Polską społeczność - nie chcesz iść wraz z nią na dno? Deleguj wszystko do bota, bo z podejściem jakie masz ty oraz MK to wszystko wkrótce odejdzie w niepamięć.

Rozumiem obie strony i boty traktuje jako swego rodzaju kampanie reklamową. Każda platforma ma opcję "daj hajs a Cie wypromujemy" tu inaczej być nie może. Nie rozpisując się zbytnio boty uważam za zło konieczne z którym walka nie ma sensu. Tego nie da się wygrać w taki czy inny sposób zawsze Ci z kasą będą wręcz żądali opcji wypromowania się za hajs. Na tą chwile nie widzę lepszej opcji dla osób chcących kupić reklamę. Czy jak kupujesz reklamę na YT czy FB zastanawiasz się nad tym ile oni na tym zarabiają i czy im żałujesz tej kasy ?

Korzystanie z botów nie zawsze daje promocję. Może pomóc Ci wypromować się na polish, gdzie nikt z botów nie korzysta, ale nie da Ci zysku

Ej, ale sprawi Ci zysk, jeśli post będzie dobry i ludzie zagłosują

Jeśli byłby faktycznie dobry, to i tak znalazł się by w trendingu, a tak, to znalazł się tam, a twórca nic nie zarobił, bo załosowało na niego mniej osób - gdyby zagłosowało tyle, ile w przypadku gdyby zagłosował każdy, jak w przypadku, gdyby bota nie użył - straciłby te parę centów, które potrąca bot - więc NIE OPŁACA SIĘ.

Rozumiem - są inne tagi niż Polish, ale zachęcam do zapoznania się z nimi, bo rozumiem, że poza ten tag nie wychodzisz, skoro twierdzisz, że można się botami promować. Otóż nie da się - ludzie nie przeglądają trendingów tagów, bo są zawalone shitem podbitym przez boty - dlaczego podbijany jest shit? Dlatego, że korzystanie z botów jest TANIE, każdy może sobie na to pozwolić, więc nie jest to reklama jak na YT, że wpłacasz pieniądze i one Ci się zwracają, jeśli twój materiał na siebie zarobi - tutaj promocja jest za FREE, jedyne co kosztuje, to wzięcie udziału w nieco rozciągniętym procesie self-upvoteingu:

Głosując generujesz:

  1. Wyższą pozycję w trending
  2. Reputację
  3. Hajs

Bot nie potrzebuje pierwszych dwóch, więc oddaje je za darmo w zamian za współudział. Teraz rozumiesz dlaczego to jest złe?

I nie jest to walka z wiatrakami. Boty zarabiałyby mniej, gdyby przekazywane były te proste informacje.

Osobiście z botów przestałem korzystać ALE planuje jeszcze 1 kampanię. Wypróbuje jeszcze co się stanie jak wbije się na top1 dla tagów takich jak photography. Gdy to się stanie wrócimy do rozmowy. Bo jak nie raz podkreślałem nie lubię rozmawiać o czymś czego sam nie sprawdziłem. Na tą chwilę jakiś tam potencjał reklamowy w botach widzę... a co będzie to testach się okaże ;)

  ·  last year (edited)

Przeglądasz photography?

HEJ, CZY KTOŚ Z WAS KORZYSTA Z PHOTOGRAPHY?!
< cisza >

W porządku - sprawdź

Ech... Ale fajnie by było, gdyby do trendingu photography mógł dostać się ktoś, kto nie korzysta z botów... Ech... Jak fajnie by było, gdyby znajdowały się tam faktycznie NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH fotografie... Może zainteresowałbym się fotografią...

Odpowiadając na pytanie powiem że jestem jednym z 200 najaktywniejszych kuratorów dla tagu photography.

Jak wspomniałem nie rozmawiajmy o czymś czego nie sprawdziliśmy osobiście. Jest to najbardziej irytująca mnie rzecz... dyskusja ludzi na temat którego osobiście nie zbadali (nie mam tu na myśli a bo kolega sprawdzał a osobiste doświadczenia)... NIE JESTEM ANI FANATYCZNIE ZA ANI PRZECIW. Ja działam i sprawdzam wszystko osobiście a nie ślepo idę jak stado. Jestem jak ta czarna owca z mojego ostatnio wpisu https://busy.org/@michalx2008x/a-white-teddy-bear-meets-a-black-sheep-funny-cartoon

Edit: tamte owce w stadzie mają lichą trawę a ta czarna owca znalazła dziurę w ogrodzeniu i dostała się na "lepsze" pastwisko :P

  ·  last year (edited)

Wolałbyś Steemit kompletnie pozbawione bidbotów, czy z nimi?

Steemit takie, gdzie faktycznie jakość decyduje o nagrodzie, czy takie, gdzie decyduje o niej to ilu dużych kuratorów Cię lubi i jak wielu podeślesz twój post, ukryty gdzieś pod setkami bezwartościowych treści podbitych przez boty?

Wolisz sieć, w której nagradzani są ludzie za wkład pracy, czy sieć, w której wszystkie tokeny posiadają osoby inwestujące w sieć, ta dzielona jest wedle posiadanego SP i nie idzie do twórców?

Wypromować bez botów się da - jakość zawsze zwycięży, a nie w drodze do tej promocji, nie będziesz musiał współpracować z osobami, które znają prawdę o nas wszystkich i wiedzą, że mogą ssać z puli ile zechcą. Maksymalizuj swoje zyski - stwórz bota, nie wspieraj społeczności - to jest klucz - pozwól nieść się na barkach ciężko pracujących, droga na nie nie jest nawet ciężka, wystarczy parę prostych kliknięć by utworzyć bota i całe SP przeznaczyć do tego, by pracowało na ciebie - to jak głosowanie na swoje posty, tylko nikt tego nie oflaguje, bo mało kto czai jak Steem działa ;)

Ech.. ale fajnie by było, gdyby na YT mógł wypromować się ktoś kto nie korzysta z szeroko rozumianego "wsparcia"
Ech... jak fajnie by było, gdyby na YT znajdował się fajny kontent w promowanych

Może zacząłbym nagrywać filmiki na YT

Ja mam już wizję na rozwój swojego konta na Steem lecz to nie znaczy że nie powinienem testować dostępnych opcji.

Na koniec pytanie podbiłeś się kiedyś botem na top 1 dla jakiegoś "dużego" anglojęzycznego tagu ?

Na koniec pytanie podbiłeś się kiedyś botem na top 1 dla jakiegoś "dużego" anglojęzycznego tagu?

Nigdy tego nie zrobiłem, porównywanie YT do Steem uważam za kiepskie - chceliśmy decentralizacji, nie nowego YT. Dlaczego MK gonił niedawno Berniego za pool rape? Dlatego, że dokonywał self-upvoteingu? Dlaczego więc podobają mu się boty? Robią to samo - głosują na siebie, tylko z pośrednikiem, który przy okazji spamuje trendingi

boty traktuje jako swego rodzaju kampanie reklamową. Każda platforma ma opcję "daj hajs a Cie wypromujemy" tu inaczej być nie może

Ale steem daje możliwość promowania swoich postów za hajs i to w zdrowy, spalający tokeny, sposób. Istnieje taka zakładka jak: https://steemit.com/promoted/ i tam pozycja postu zależy od tego ile kto wpłacił na konto @null jeśli dobrze to pamiętam. Boty natomiast to nieuczciwa reklama. To oszukiwanie odbiorców, ponieważ zakładka "trending" powinna być dla tych postów które zyskują największe wsparcie społeczności, są najpopularniejsze z uwzględnieniem siły głosu (jak przekonywała mnie osoba związana z minnowboster wcześniej też nie była ta zakładka zbyt uczciwa, ponieważ było to zamknięte grono wzajemnej adoracji i hmm wchodzenia w tyłek wielorybom i to tez było złe...), a nie dla tych którzy więcej zapłacą botom.

Dziś napisze tylko tyle że Twój komentarz zainspirował mnie do wpisu który pojawi się za jakiś czas. Wpis będzie o "zamknięte grono wzajemnej adoracji i hmm wchodzenia w tyłek wielorybom ". Moim zdaniem cały steem to właśnie same małe lub większe zamknięte grona wzajemnej adoracji jedne mniej a inne bardziej 'świętoszkowate"

Ja działam i sprawdzam wszystko osobiście a nie ślepo idę jak stado.

W zupełności się z tobą zgadzam i obaj wiemy że trzeba poświęcić czasu na nie które rzeczy. Na steemit otworzyłeś drzwi z butami zacząłeś od razu działać :) Znam Cię nie stąd i nie od dziś...

Ktoś mi ostatnio zarzucił że się nie znam ha..ha.. :(

Działałem w rożnych tematach kiedy ja zaczynałem to kręciłem $ na adsense z 40 blogami z programami PP na bloger. Kiedy nie mieli tak popapranego regulaminu. Później przyszły tematy jak revy, kryptowaluty i bardzo dobrze wiemy jak i gdzie włożyć kija prawda. Obaj wiemy co to poświęcić setki godzin i nie przespane noce tworząc pajęczynę ruchu bez nawet promowania. Na steemit jest tak wielki wyzysk że się w pale nie mieści sama góra tworzy po kilka kont tak zwane duch jedno takie konto to yoo1900 albo tego pacjenta bitcoinflood (ZOBACZ KOMĘTARZE) i setki innych którzy trzaskają. I jak nie ma się skończyć cierpliwość?

Jak by co masz moje poparcie jeszcze poczekam i rozegram po swojemu na pewno nie jak stado:)

Nie wiem po co atakujesz Michała. Sam nieraz powtarzałeś, że w taki sposób do niczego nie dojdziesz, a sam stosujesz takie praktyki.

Nikogo nie atakuję @tech-brave, nie jestem niemiły, tylko tłumaczę - ja chciałbym, żebyś wyjaśnił mi, gdzie się mylę - byłoby fajniej, a ja bym się przestał ludzi czepiać - proszę, wyprowadź mnie z błedu, bym nie musiał

"(HAHA)" + Każesz mu jeszcze opuścić polską społeczność, co nie jest miłe i inni, nowi użytkownicy zobaczą tego typu posty, zniechęcą się do działań na steem. Tworzysz nowe projekty dla ich dobra, to możesz trochę odpuścić takie teksty. Ja ci tylko zwróciłem uwagę, a nie komentuje bieżącej sytuacji.

(HAHA) - to śmieszne, by twierdzić, że ktokolwiek na tym zyskuje, nie ma w tym ani trochę szyderstwa + nie każę mu opuszczać społeczności, tylko dziwię się mu, czemu godzi się na coś takiego, a jednocześnie chce nas wspierać, to troszkę sadyzm cieszyć się, że ktoś karmi się na twojej pracy nie wkładając swojej nic

Odwracasz kota ogonem, czekałem jak potoczy się ta dyskusja z Michałem i widzę, że miałem racje. Można ujrzeć, że Steem trochę wyprał ci mózg, bo jeszcze niedawno zachowywałeś się w miarę spoko, ale widać, że jak ma się tyle SP do dyspozycji + Inne konta to można się w zawrotnym tempie zmienić. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" - tak jest w twoim przypadku.

To prawda - chodzi o pieniądze, mam ich masę ze Steema, już nie mam gdzie ich ładować. Po szafach się walają, w toalecie wiszą zawinięte na rolce - papierowe to jednak najlepsze - z żadnego coina skręta nie zrobisz, w toalecie się taki nie przyda, w kominku nim nie napalisz, czy poduszki nie wypchasz. Choć też, żeby nie było - STEEM'a mam masę, cyferek tyle, że wzrokiem nie idzie zmierzyć, a gdybym wypłacił to paaanie, na całe życie moje i moich dzieci by starczyło ;) To prawda - odbiło mi od pieniądze, a chcę więcej i więcej, to dlatego piszę z Michałem i wypowiadam się na temat botów, dlatego informuję o rzeczach, których może nie wiedzieć. Fakt, że mnie odrobinę poniosło - każdemu się zdarza, gdy ktoś ma inne poglądy, prawda? A może zdarza się tylko tym, którzy mają racje, a mi nie powinno, bo jej nie mam? Przeprosiłem, Ciebie też Tech przepraszam, ale to nie zmienia dużo (przeprasam rzecz jasna, bo chcę od was więcej moich umiłowanych pieniędzy)

Zarówno mnie jak i @santarius zbyt poniosły emocje. Problem jest dość obszerny a zdania podzielone... zwłaszcza moja pokrętna logika jest dość problematyczna :P "jestem za a nawet przeciw"

Na dziś odpuśćmy;) Jak wspomniałem ja swoje i tak czy siak wy testować muszę. Jeśli boty okażą się skuteczną opcją "reklamy" uznam że warto aby taka nisza jak bitboty istniała a należy jedynie dbać o to aby zbyt nie urośli w siłę. Lecz jeśli okaże się że potencjału reklamowego u nich zero to jedyny argument za botami pryśnie jak bańka mydlana.

I tak urośli w siłe i jakoś nie widze wielorybów żeby coś z tym robili bo sami w to palce maczają. Chyba że się myle?

Powiem, że przydałaby się lista osób głosujących na TAK :(

Ja na chwilę obecną przestudiuję whitepapper, ponieważ jest tutaj krótko ale głodny wiedzy;-) Pozdrawiam