Powrót po przerwie. Jak malować sprayami. Spray Paint Art.

in #polish3 years ago

Witam! Po dłuższej przerwie.

Nie było mnie tu ponad dwa miesiące ale brak motywacji do malowania minął i jestem tu z powrotem, zapraszam do nowego artkułu w którym pokaże jak sprayami namalować planety.

Poniżej zdjęcie efektu końcowego:

20180706_142424.jpg

Zacznijmy od tego co potrzebujemy do wykonania takiego obrazu:
-Różne kolory sprayów w zależności od tego jaki efekt planet chcemy uzyskać. W moim przypadku jest zielony, czerwony, biały, czarny, pomarańczowy, żółty, fioletowy, różowy oraz ciemny niebieski. (oczywiście nie potrzebujecie wszystkich tych kolorów ale wiadomo czym więcej tym lepiej )
-Drugą potrzebną nam rzeczą są rękawiczki aby chronić nasze ręce, przed trudno zmywalną farbą.
-Trzecią rzeczą bardzo istotną są kartki papieru śliskiego czy takiego z gazety.
-Czwarta najważniejsza rzecz to nasze płótno czyli kartka papieru fotograficznego (najlepiej a3 gramatura 235 g.)
-Piąta szablony o okrągłym kształcie. np. wieczko od słoika, miska, pokrywka od garnka

Kiedy skompletowaliśmy wszystkie potrzebne materiał do wykonania obrazu, możemy przejść dalej. Ustawiamy szablony w miejscach, w których chcemy aby powstały nasze planety, a następnie obojętnie jakim kolorem psikamy na szablony aby odznaczyć ich położenie.


Teraz ściągamy szablony i przechodzimy do malowania pierwszej planety. Wybieramy kolory, którymi chcemy ją pomalować w moim przypadku jest to pomarańczowy oraz żółty. Po pomalowaniu planety, zamalowujemy ją całą białym sprayem a u dołu nadajemy ciemniejszego koloru czarnym sprayem.


Gnieciemy kartkę z gazety i przykładamy ją do planety aby nadać tekstury. Następnie białym sprayem psikamy na górną cześć planety oraz przykrywamy szablonem gotową planetę aby ją uchronić przed uszkodzeniem. Zabieramy się w tym momencie za drugą planetę. Również ją zamalowujemy wybranymi kolorami, w moim przypadku zielonym i fioletowym. Po zamalowaniu pokrywamy cała planetę białym kolorem i przyciemniamy górną cześć, czarnym kolorem.


Bierzemy kartkę z gazety, tym razem jej nie gnieciemy a zwijamy jak na gifie niżej i wykonujemy koliste ruchy jak poniżej aby nadać tekstury.


Przykrywamy szablonem drugą planetę i zabieramy się za trzecią. Do małej planety wybrałem kolor czerwony i żółty, oczywiście od was zależy jakie kolory wybierzecie. Tworzymy teksturę zależnie od tego jaką wybraliśmy metodę z dwóch poznanych dzisiaj, albo przykładając pogniecioną gazetę albo przecierając. Na koniec również przykrywamy szablonem.


Czas na ostatnią planetę, znów wybieramy kolory i ja zamalowujemy. Następnie cała zamalowujemy białym sprayem i przykładamy kartkę, na koniec przykłądamy szablon dla ochrony.


Bierzemy czarny spray w jedną dłoń i ciemny niebieski spray w drugą. Psikamy dwoma naraz aby namalować tło. Przy okazji możemy się w tym momencie podpisać, najlepiej narzędziem o zaostrzonej krawędzi.


Teraz wykonujemy rozbłysk i gwiazdy. Do rozbłysku potrzebujemy najlepiej kawałek kartoniku, przykładamy prostopadle do obrazu i psikamy białym sprayem na środek kartoniku. Do wykonania gwiazd, musimy użyć białego sprayu na place a następnie pstrykać w stronę obrazu jak na gifie niżej.


Jeśli ktoś chce, dla lepszego efektu możemy zrobić ''drogę mleczną'' wybieramy do tego różne kolory sprayów i przeciągamy między planetami.


Ostatnim krokiem, jest ściągnięcie wszystkich szablonów i cieszenie się z obrazu, który stworzyliśmy.


Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kogo ucieszy powrót moich artykułów o Spray Paintingu.

Pozdrawiam MisiekArts! :)

Sort:  

Niby prosta sprawa ale trzeba mieć talent :D Pięknie

Kocham tą metoe pracy

Congratulations @misiek19980809! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Are you a DrugWars early adopter? Benvenuto in famiglia!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @misiek19980809! You received a personal award!

Happy Steem Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Downvote challenge - Add up to 3 funny badges to your board
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!