[Niedźwiedziowe wywiady] - wywiad z @santarius

in polish •  10 months ago

hiring-3216063_1280.jpg

Witam Wszystkich serdecznie

Czas na wybór gościa "niedźwiedziowych wywiadów" dobiegł końca.
W temacie [Niedźwiedziowe wywiady] - wybieramy rozmówcę przez społeczność został wybrany @santarius. Gratuluję i cieszę się że zgodziłeś się na wywiad.

Lista przeprowadzonych wywiadów:

Zasady dotyczące dyskusji:

 • netykieta przede wszystkim
 • przed napisaniem pytania warto przeczytać komentarze innych i sprawdzić czy ktoś już nie zadał takiego pytania.


horse-2573655_640.png

@michalx2008x
PL:"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie"
EN:"Be the change you want to see in the world"
divider-36856_1280.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@santarius podstawowe pytanie, które zawsze najbardziej mnie interesuje ;)

Jak zaczęła się Twoja przygoda z Blockchainem Steem?

·

Pamiętam, że mój pierwszy wpis na Steemit to były jakieś bohomazy w paincie zrobione, które zapostowałem, by wkrótce się przekonać, że nie tak prosto będzie założyć nowe konto, co sprawi, że zostaną one ze mną już prawdopodobnie na zawsze... To samo tyczy się mojego nicku - nie chciałem nazywać się @santarius, nie brzmi to dobrze, ale niestety - musiało tak zostać :P

Pierwszy mój komentarz, dotyczył jakiegoś kolesia wygadującego bzdury na temat tego, "dlaczego z roku na rok ludzie są coraz głupsi", pamiętam, że gadał o jakimś chlorowaniu wody, shitowym żarciu i innych tego typu zagadnieniach - nie lubię wyssanych z palca teorii spiskowych, przekazu "alternatywnego" i wszelkich tego typu spisków, sekt oraz różnego typu indoktrynacji.

A jak tu trafiłem? Steemit polecił mi znajomy, który w prawdzie nigdy nie założył tu konta, ale o samej platformie usłyszał od Carrionera. Wszedłem z ciekawości i w sumie ciągle jestem głównie z tejże ciekawości...

 1. Jakie masz plany przyszłościowe co do platformy Steemit? Np. Wspieranie nowych osób czy zakup SP i dalszy rozwój?
 2. Jak Twoim zdaniem potoczą się losy kursu Steem? Czy wzrośnie a może jeszcze bardziej spadnie?
 3. Jak widzisz przyszłość platformy Steemit? Ewentualnie co byś zmienił w platformie będąc Administratoren /Moderatorem?
·
 1. W tej chwili głównie koncentruje się nad rozwojem projektu Steemfounders.com, jego implementacją w społecznościach językowych i tak dalej, szykuję wszystko na premierę międzynarodową. Więcej sekretów nie zdradzam na razie, ale coś tam działam...
   
  Co do SP, to nie planuję zakupu - nie jestem fanem tej kryptowaluty, wsparcie platformy nie wymaga ode mnie żadnego wkładu, jednak póki nie będzie ona funkcjonować w moim mniemaniu prawidłowo, to raczej będę wypłacał, niż wpłacał, jednak na pewno równolegle pracował nad tym, by kiedyś móc bez strachu kupić parę tokenów - prawda jest taka, że by dostawać dobre upvote'y, nie trzeba mieć więcej niż 3 SP, posiadanie mocy jest bardziej dla innych niż dla mnie.
   
  Pomoc nowym osobom jak i aktywnym od dłuższego czasu zawsze uważam za bardzo istotny - chcę, by platforma, którą wspólnie z wami tworzę jakoś wyglądała, by ktoś tutaj był i faktycznie coś interesującego pisał i był wynagradzany odpowiednio do wkładu pracy.
   
 2. Kurs STEEM? Nie wiem, SMT może być fajną rewolucją, na pewno świetnym narzędziem dla osób takich jak ja, czy ty - chcących zrobić coś na prawdę dużego i wartościowego dla platformy, bez wkładu olbrzymich pieniędzy. Poza tym, średnio podoba mi się stan ekonomii sieci w tej chwili - bez zmian, które byłyby w stanie zredukować wpływ wyniszczających dla platformy czynników (czy to społecznych, czy to technicznych) jest ona moim zdaniem skazana na utratę swojej wartości wraz z nieubłaganą inflacją.
   
 3. Sieć Steem jest zdecentralizowana, co oznacza, że nie ma w niej ani administratorów, ani moderatorów. Są Witnessi, jednak Ci nie są po to, by podejmować decyzje, a w praktyce po to, by słuchać się głosu społeczności (jeśli tego nie robią, to mogą się pożegnać z pozycją Witnessa, stąd ich władza jest niewielka (co innego autorytet, jednak i w tym przypadku muszą zachowywać się oni ostrożnie - większa kontrowersja również może znaczyć dla nich pożegnanie się z pozycją Witnessa). Steemem więc rządzi społeczność, a konkretnie osoby posiadające duże ilości SP (mogące głosować na Świadków).
   
  Gdybym miał określić co jest dla mnie najważniejsze na Steemit, to byłaby to owa decentralizacja. I teraz tak, pytanie powinno brzmieć "co byś zmienił, gdybyś był Bogiem".
   
  Steem jest taki, jacy ludzie go tworzący - to jak myślą, jakie mają zamiary, bezpośrednio ma wpływ na to, jak platforma funkcjonuje. Jako bóg, wpłynąłbym pewnie na umysły ludzi i zadecydował o powstaniu dwóch oddzielnych pasków mocy - jednego do downvote'ów, drugiego do upvote'ów.
   
  Bardzo bym chciał, by ludzie zrozumieli funkcję flagi w ekosystemie Steem.
   
  I tyle w zasadzie - reszta działa, funkcjonuje prawidłowo - serio. To już od społeczności zależy jaką wartość będzie miał token i nie ma sensu wprowadzać żadnych zmian - jedyny mechanizm który może zawieść, to ludzkie głowy ;)
·
·

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Jesteś świeżo po maturze. Moje pytania zatem brzmią:

Rozpoczynasz studia w październiku?
Jeśli tak, to jaki kierunek i gdzie?

Congratulations @michalx2018x! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - The results, the winners and the prizes

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!