Fotourywki #1: Lwów/LvivsteemCreated with Sketch.

in #polishlast year

DBBC64E1-6E6B-4945-A6C9-297209375E6A.jpg

Skrzyżowanie ulic Łyczakowskiej i Miecznikowa (obok Cmentarza Łyczakowskiego), Lwów 12 II roku Pańskiego 2019.


Zdjęcie zrobione telefonem w drodze na Cmentarz Łyczakowski. Pogoda nie rozpieszczała, cały czas było bardzo zimno i wietrznie, na przemian padał to deszcz, to śnieg. Na ulicy resztki brudnego śniegu były powoli pożerane przez ściekającą zewsząd i gromadzącą się w dziurach i koleinach wodę. Ten trudny klimat jednak doskonale komponował się z późnozimowym Lwowem (i starymi, poniszczonymi kamienicami!), a także miał ubogacić sobą wizytę na Cmentarzu.

Na fotografii można dostrzec jeden z nielicznych lwowskich tramwajów w tak dobrym stanie, a zarazem jeden z rozlicznych lwowskich samochodów zaparkowanych gdziekolwiek na chodniku w sposób, który utrudnia (a czasem uniemożliwia) ominięcie go bez wchodzenia na drogę. Kierowca widocznego pojazdu postarał się jednak i zostawił nieco wolnej przestrzeni.

Sporym luksusem, który także widać na zdjęciu, są namalowane na drodze pasy dla pieszych i dodatkowa sygnalizacja świetlna dla nich. Bardzo często spotkać można znaki drogowe informujące o przejściu, ale są to w istocie przejścia-widmo, bowiem postawiony znak to wszystko – decyzja o tym gdzie de facto znajduje się przejście i jak z niego skorzystać to kwestia czysto uznaniowa, zależna bofaj tylko od przechodnia. Decyzja ta może oczywiście zostać nieuznana i skrytykowana przez dotkniętych nią kierowców, a ulubioną ich metodą wyrażenia swojego niezadowolenia jest ostry dźwięk klaksonu.

Poleca się!

Sort:  

Ecce homo. Jak dobrze, żeś wrócił.

Zobaczyłam to zdjęcie i gdyby nie tytuł to pomyślałabym, że to skrzyżowanie krakoskiej Karmelickiej z Rajską.

Dziękuję!

For the first time unwoken I am returned.

Hej, post nie ma 250 słów, więc nie mogę więc podbić i zresteemować jako @pl-travelfeed :(
Sprawdź zasady tagu #pl-travelfeed, które pozwalają na uzyskanie kuracji. Dla postów podróżniczych nie spełniających warunków zalecam tag #pl-podroze.

Oj, myślałem, że jest jakiś bufor bezpieczeństwa i te kilkanaście-kilkadziesiąt słów może przejść. Dzięki :)

Congratulations @mciszczon! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 30 posts. Your next target is to reach 40 posts.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

Valentine challenge - Love is in the air!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!