[Steemit][Kryptowaluty] Grasz czy nie grasz? Giełda jednak nie dla każdego...

in #polish4 years ago

Zawsze sobie obiecywałem, że nie będę grać na giełdzie kryptowalutą. Raz, że się na tym za dobrze nie znam i coś bym pewnie namieszał, a dwa... w sumie nie ma drugiego punktu.

Wczoraj wieczorem pod wpływem impulsu zmieniłem na chwilę zdanie. Na wewnętrznym markecie kurs wychodził taki, że za 100 SBD dostawało się 87 Steem. Przy tym samym wkładzie i już z prowizjami na Bittrexie wychodziło 99 Steem. Różnica widoczna gołym okiem. W dodatku te 99 Steem można wymienić na wewnętrznym markecie i mieć więcej SBD niż pierwotnego wkładu. Teoretycznie.

A teoretycznie, ponieważ gdy zazwyczaj przelew na Bittrex czy z powrotem idzie dosłownie kilka sekund, to przy wczorajszym zapchaniu sieci były to wartości liczone w kwadransach. Przelew szedł ponad 45 minut. 45 minut, w których z tymi kryptowalutami mogło się stać wszystko.

Mechanizm był prosty:

  1. Wysyłka SBD na Bittrex,
  2. Zamiana SBD na BTC,
  3. Zamiana BTC na Steem,
  4. Przelew Steem na Steemit,
  5. Zamiana Steem na SBD na wewnętrznym markecie.

W ten sposób zrobiłem trzy transfery z coraz większymi kwotami.

NrWartość 1 SBD po przelewachZysk w SBD
11,0838,273
21,12864,117
31,089113,283

Łącznie: +185,673 SBD.

Czy było warto? Łącznie osiągnąłem naprawdę dobry wynik, więc było warto, jednakże taka ilość stresu to jednak nie dla mnie. Jeżeli macie stalowe nerwy - polecam jak najbardziej! W innym przypadku lepiej nie ryzykujcie!

Sort:  

Swietny pomysł! Skąd się o tym dowiedziałeś? Może da się zrobić to jeszcze lepiej, myślisz ze jest związany z tym tag? :)

Thanks for sharing about this. Always interesting to learn more about what's going on on Steemit

No wczoraj kurs SBD/BTC szalał. Były skoki z 60k na 80k sat i z powrotem w pare minut. Ładnie trafiłeś :)

Też udało mi się zyskać na różnicach kursów, może nie tyle co Ty ale jestem na plusie przynajmniej kilkadziesiąt procent :)

Jak to robiles?

Mi się udało, wysłać na bittrex 139SBD, sprzedać na BTC część po 72k i część po 75k satoshi. Do tego zakupiłem 40 STEEMa na poczet nagrody do zagadek @mr-riddle. Też widziałem te szalone skoki cen. I też dla mnie to zbyt duże nerwy, żeby w ten sposób obracać pieniądz. Szkoda że poloniex jest zablokowane, bo tam cena SDB osiągała jeszcze lepsze wyniki - ponad 100k satoshi, a STEEM chodził po około 65k.

Dlaczego na poloniex jest zablokowane? Coś tam sie wydarzylo wiekszego?

Tak na prawdę nie wiadomo o co chodzi.. Sprawdzałem ich portfel i wiem, że transfer doszedł. Może problem leży w rozdzielaniu depozytu wewnątrz poloniex.

Spekulanci! ! ! :D

Nerwy ze stali :o

Coin Marketplace

STEEM 0.64
TRX 0.10
JST 0.074
BTC 56539.90
ETH 4546.66
BNB 622.26
SBD 7.21