Jarmark Bożonarodzeniowy w Regensburg

in #polish3 years ago (edited)

W tym przedświątecznym czasie nie jest problemem, znalezienie większego miasta, w którym odbywa się jarmark bożonarodzeniowy. Jarmarki takie pozwalają poczuć przedświąteczną atmosferę, wybrać prezenty w postaci ozdób lub smakołyków, a także obowiązkowo spróbować grzańca. Mam wrażenie, że w Polsce od kilku lat zjawisko to przybiera na sile i jarmarki te stają się coraz popularniejsze nawet w całkiem małych miastach. Sam słyszę, że w miastach (powiatowych, a nawet i gminnych) w okolicy, w której mieszkam odbywają się takie jarmarki. Z pewnością ustępują one rozmachem, ilością stoisk i czasem trwania od tych jarmarków, które obywają się w dużych polskich miastach, ale zawsze jest to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Polsce najbardziej znane są te, które odbywają się we Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Osobiście miałem okazję być kilka razy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu, w którym mieszkałem kilka lat. Niestety, nie znalazłem w moim archiwum zdjęć z tych jarmarków.

Ze względu na pracę, ostatnie miesiące tego roku spędzam w Niemczech w Regensburgu. Postanowiłem wybrać się na jarmark przedświąteczny w tym mieście. Tutaj mają miejsce aż cztery jarmarki – oczywiście w różnych częściach miasta (Jarmark Adwentowy przy Katharinenspital obok Kamiennego Mostu, Jarmark Dzieciątka Jezus na placu Neupfarrplatz, Jarmark św. Lukrecji na placu Haidplatz, oraz Romantyczny Jarmark na zamku Thurn und Taxis z pokazami wyrobów rękodzielniczych).

Ostatni ze wspomnianych przeze mnie jarmarków jest najmłodszym w Regensburgu – organizowany jest od roku 2001. Stoiska z rękodziełami, ozdobami i przeróżnymi smakołykami rozmieszczone są wokół zamku Thurn und Taxis. Wyjątkowego klimatu temu jarmarkowi nadaje właśnie bliskość zamku. Na wewnętrznym dziecińcu oprócz stoisk znajduje się świąteczna choinka. Dodatkową atrakcją są wieczorne występy różnych orkiestr, chórów i zespołów na zamkowym balkonie.

Przedstawiam wam tutaj kilka zdjęć jakie zrobiłem na tegorocznym jarmarku, który odbywa się na zamku Thurn und Taxis w Regensburgu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał okazję poczuć przedświąteczną atmosferę na jednym z jarmarków w Polsce.

Sort:  

Congratulations @marekw! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 100 upvotes. Your next target is to reach 250 upvotes.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora @pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę się wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Congratulations @marekw! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 200 upvotes. Your next target is to reach 300 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Christmas Challenge - Send a gift to to your friends

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Thank you so much for sharing this amazing post with us!

Have you heard about Partiko? It’s a really convenient mobile app for Steem! With Partiko, you can easily see what’s going on in the Steem community, make posts and comments (no beneficiary cut forever!), and always stayed connected with your followers via push notification!

Partiko also rewards you with Partiko Points (3000 Partiko Point bonus when you first use it!), and Partiko Points can be converted into Steem tokens. You can earn Partiko Points easily by making posts and comments using Partiko.

We also noticed that your Steem Power is low. We will be very happy to delegate 15 Steem Power to you once you have made a post using Partiko! With more Steem Power, you can make more posts and comments, and earn more rewards!

If that all sounds interesting, you can:

Thank you so much for reading this message!