Facecoin to nie crypto !!!

in polish •  6 months ago 

Facebook wprowadzi kryptowalutę, która pozwoli użytkownikom WhatsApp na natychmiastowe wysyłanie pieniędzy prawdopodobnie w pierwszej połowie 2019 r. Jaka będzie motywacja do używania monety Facebooka dla wygody obsługi Facebooka?

53769936_259543031649267_8146835288656707584_n.jpg

Każda inicjatywa dokonana przez Facebooka w płatnościach nie powiodła się. Były tak słabe , że nie udało nam się ich
nawet zapamiętać.

Historia niepowodzeń w płatnościach Facebooka jest długa
To smutna lista prób i pomimo szumu Facebooka pokazuje prawdziwy brak strategii w firmie.

Kredyty Facebooka , jego poprzednia waluta wirtualna, uruchomiona w 2011 r. zgon dwa lata później?

Prezenty na Facebooku , uruchomione w 2012 r. I dwa lata później zgon . Można zacytować Josha Constinea:

„Facebook nigdy nie znalazł sposobu na rozwiązanie problemów z odległością i lokalizacją, aby prezenty działały na arenie międzynarodowej”?

Czy Telegram (który ma odbiorców kryptograficznych) nie ma większych szans na to?

Stablecoin na Facebooku nawet nie będzie działał jak rzeczywisty stablecoin, ale będzie bardziej podobny do wewnętrznej scentralizowanej monety JP Morgana, gdzie korzyści „blockchain” są dość ograniczone.
WhatsApp Coin z Facebooka dołączy do bitwy o Indie

Facebook Inc. pracuje nad stworzeniem kryptowaluty, która umożliwi użytkownikom transfer pieniędzy w aplikacji do obsługi wiadomości WhatsApp, koncentrując się najpierw na rynku przekazów pieniężnych w Indiach.

Indie są atakowane przez Chińczyków, od Alipay do Xiaomi do ByteDance, do walki e-commerce pomiędzy Walmartem i Amazonem, wszyscy zaczynają dostrzegać znaczenie indyjskiego rynku.

Wielokrotne przecieki oznaczają, że zasadniczo wiemy, że to nie jest nawet prawdziwe krypto , ale po prostu wewnętrzna cyfrowa moneta, która naśladuje stablecoina. Pomija to cały punkt decentralizacji . To jest jak fałszywy Mark Zuckerberg w krypto,

Od dawna oczekuje się, że Facebook zrobi krok naprzód w usługach finansowych, po zatrudnieniu byłego prezesa PayPal Davida Marcusa do uruchomienia aplikacji Messenger w 2014 roku. Jednak z każdym mijającym rokiem wynagrodzenie Alipay i WeChat konsoliduje swoją działalność i porusza się globalnie, podczas gdy Facebook pozostaje płaski. Niszowa firma zajmująca się reklamami cyfrowymi utknęła w monopolowym niebie absurdalnej nadmiernej wyceny swojej sieci kierowania behawioralnego w Dolinie Krzemowej.

Przed wojną secesyjną Stany Zjednoczone miały ponad 8000 rodzajów pieniędzy, podobnie jak dzisiaj ponad 2000 rodzajów kryptowalut. Tokenizacja oznacza, że ​​zasoby przekształcają się w blockchain. Jednak mając po prostu monetę wewnętrzną, Facebook kładzie cel całego entuzjazmu Bitcoinów.

Początkowo skupianie się w Indiach ma doskonały sens dla Whatsapp, ponieważ istnieją mniej ustalone struktury płatności niż rynki takie jak USA czy Wielka Brytania. Ma to sens, ponieważ WhatsApp ma doskonałą bazę w krajach rozwijających się, w tym w Indiach i Brazylii. Jednak nie będziesz w stanie kupić monety Facebooka, bedzie prostu używana w swoim ekosystemie. Przypuszczalnie związana z amerykańskim dolarem będzie to kosztowna wymiana fiat dla ludzi w Indiach. W końcu jeden dolar amerykański to prawie 71 indyjskich rupii.

Facebook traktuje stablecoin jak alternatywny świat cyfrowych monet, które można klonować i kopiować, ale nie tak działa wszechświat kryptograficzny. Stopień przyjęcia kryptowaluty jest wysoki głównie ze względu na ideę decentralizacji - gdzie np Bitcoin pokazują, że nie ma właściciela sieci. Pośrednik na Facebooku oznacza, że ​​bogaci są tylko bogatsi.
Facebook bada sposoby wykorzystania mocy technologii blockchain, ale wydaje się, że nie rozumie kryptowalut. Telegram i Signal planują wprowadzić nowe kryptowaluty w przyszłym roku. Square chce zintegrować technologię Bitcoin Lightning i już dobrze radzi sobie z transakcjami Bitcoin.

WhatsApp zawsze ma problem z monetyzacją, ale reklamy między historiami a monetami cyfrowymi prawdopodobnie nie są odpowiedzią. Facebook sprawdził się dzięki klonowaniu i kopiowaniu, to naprawdę źle wpływa na innowacje i jest to jeden z powodów, dla których jestem nieco sceptyczna wobec tej monety WhatsApp.

WhatsApp, którego właścicielem jest Facebook, może natychmiast wysłać do znajomych i rodziny na całym świecie. Ufam natychmiastowemu transferowi JP Morgan, ale Facebookowi? Facebook ma rodzinę aplikacji, które są bardziej rozpraszające niż użyteczne.

znajdz mnie:

na facebooku
https://www.facebook.com/katarzyna.ochnio.96

kanal youtube
https://www.youtube.com/channel/UConyEdKZ9Vxap-gTeg3LLbA?view_as=subscriber

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tip 0.2

Dzięki :)

To oczywiste że scentralizowany gigant nie pozwoli ludziom mieć kontroli nad pieniądzem. Wypowiedzi Zuckerberga od początku pokazują jego strach przed kryptowalutami i blockchainem.

🎁 Hi @marcelina2009! You have received 0.2 STEEM tip from @fervi!

@fervi wrote lately about: Klawiatury I Ich Układy Feel free to follow @fervi if you like it :)

Sending tips with @tipU - how to guide :)

Congratulations @marcelina2009! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 800 upvotes. Your next target is to reach 900 upvotes.
You received more than 50 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 100

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Happy Birthday! In a few hours, the Steem blockchain will be running for 3 years.
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!