Podsumowanie majówki cz.1

in #polish3 years ago (edited)

Kilka miesięcy minęło kiedy ostatni raz napisałem posta na steemit, lecz teraz jest okazja by wrócić do pisania. Brak weny do pisania lub ciekawych tematów do przekazania spowodował dłuższą przerwę. Teraz kiedy majówka dobiega końca chcę podzielić się jak ją spędziłem.

Trzeba zacząć od faktu że moja majówka to tylko pierwszy i trzeci maja, a reszta była dla mnie normalnym dniem. Dłuższy wyjazd nie wchodził w grę więc musiałem zaplanować coś na jednodniowy wyjazd. Zacznę od pierwszego maja. Z domu wyruszyłem o 9 rano i do Inwałdu miałem do pokonania ok. 150km. Zajechałem na 11 i po wystaniu 15 min po bilet ruszyłem wraz z dziewczyną zwiedzać. Inwałd jest mała miejscowością obok Wadowic, której główną atrakcją jest Park Miniatur. Oprócz Parku znajduje się tutaj jeszcze Warownia, Dinolandia oraz Ogród Jana Pawła II. Wszystkie te cztery parki zostały przez nas zwiedzone. Przedstawię krótko te parki, a poniżej zamieszczę kilka zdjęć. W parku miniatur znajdują się miniaturowe przeważnie w skali 1:20 makiety najbardziej znanych budowli ze świata, ale również z Polski. Oprócz tego znajdują się tam budki z lodami, kilka karuzeli dla dzieciaków, restauracja, pokoje gier oraz kino 5D. Kolejnym parkiem jest Warownia, która odzwierciedla zamek z średniowiecza. Można tam zobaczyć chatki kowali, tkaczy oraz innych rzemieślników i spróbować samemu stworzyć powrozek. W zamku znajduje się sala Damy, zbrojownia sala tortur natomiast na podwórzu znajduje się sklep z pamiątkami i restauracja. U podnóży zajdują się alejki ze smokami oraz opisem regionalnych legend na ich temat. Kolejnym rzeczą był ogród Jana Pawła II w którym znajduje się 8 km alejek lecz to nie robi powalające wrażenie. Z lotu ptaka alejki, krzewy oraz kolorowe kamienie przedstawiają obraz uśmiechniętego Jana Pawła i bazyliki Św Piotra. Niestety wieża widokowa była dopiero w budowie, lecz za kilka tygodni ma być otwarta i będzie można podziwiać to arcydzieło. Ostatnim parkiem była Dinolandia. W której znajdują się makiety dinozaurów oczywiście w skali oraz ich opisem i erą występowania. Oprócz tego na terenie tego parku znajduje się pole do mini golfa, mini park linowy oraz leżaki do wypoczywania dla dorosłych kiedy to dzieci będą szaleć.
Bardzo polecam ten park dla rodziców z dziećmi gdzie można się świetnie bawić. Teraz wrzucę kilka zdjęć z danych parków, bo resztę trzeba zobaczyć. :)
statua.jpg
cerkiew.jpg
japonia.jpg

Nie mogło zabraknąć Narodowego :D
narodowy.jpg

Nie trzeba jechać do Włoch, żeby zrobić efektowne zdjęcie :D
pizza.jpg

Kolejny przystanek Warownia

warownia.jpg

Jedne ze smoków o którym jest legenda warto dodać że jak się podejdzie do smoka z jego paszczy wydostaje się dym. Bardzo fajna atrakcja dla dzieciaków.

smok.jpg

Jedna z pracowni, a głównie chatka tkaczki gdzie można spróbować swoich sił w tkactwie.

tkaczka.jpg

Na korytarzach warowni można spotkać fajne plakaty przedstawiających królów z rodu piastów i ich najważniejsze osiągnięcia, a oto jedno z nich.

chrobry.jpg

Pokój tortur robi wrażenie i opisy były przerażające to chyba jest najdelikatniejsza kara. :)

dyby.jpg

Trzeci park to ogród Jana Pawła II tutaj tylko jedno zdjęcie z opisem co się w nim znajduje. Wybaczcie za słabą jakość, ale robione telefonem.

ogord.jpg

Na koniec Dinolandia, a tutaj jeden z osobników.

dinolandia.jpg

Mam nadzieję, że w przyszłości odwiedzicie ten park naprawdę warto. Do zobaczenia :)

Sort:  

@resteemator is a new bot casting votes for its followers. Follow @resteemator and vote this comment to increase your chance to be voted in the future!

Piękne miejsce, byłem tam też ;]

Congratulations @m4rc3x! You received a personal award!

1 Year on Steemit

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Christmas Challenge - The party continues
Christmas Challenge - Send a gift to to your friends

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @m4rc3x! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!