Jak z wirtualnych $ zrobić prawdziwe złotówki - rozszerzenie o Bittrex

in #polish3 years ago

Ostatnio w tym poście przedstawiłem sposób wypłacania pieniędzy ze Steemit. Tam opisałem ten proces przy użyciu Poloniex. Niestety przez kolejne problemy z depozytem na tamtej giełdzie, wielu z was pytało co zrobić w takim przypadku.

Z pomocą przychodzi Bittrex

Oczywiście Poloniex to nie jedyna giełda, jest jeszcze @Bittrex. Oczywiście giełd jest dużo więcej, ale po pierwsze nie wiem czy wszystkie mają w ofercie pary STEEM/BTC oraz SBD/BTC, po drugie ja korzystam tylko z tych dwóch.
Tak więc ten wpis będzie uzupełnieniem do poprzedniego o informację jak zamienić SBD na BitCoin na przykładzie giełdy Bittrex.

Pierwszym krokiem będzie założenie tam konta. Na stronie głównej giełdy trzeba zescrollować trochę w dół i tam znajdziecie przycisk "GET STARTED NOW"

Pojawi się malutki formularz, w którym podajemy maila oraz ustawiamy hasło do giełdy:


Potwierdzamy regulamin i klikamy "Submit", po tym dostaniemy maila z linkiem aktywacyjnym. Klikamy w niego i możemy cieszyć się kontem na Bittrex

DEPOZYT

Żeby dokonać depozytu, musimy w górnym pasku menu wybrać "Wallets"

Pojawi nam się lista wszystkich walut z informacją o posiadanym saldzie. Po prawej stronie jest pole do wyszukiwania, wpisujemy "STEEM". Lista skróci się tylko do STEEM oraz SBD.


Teraz trzeba klknać w "+" obok SteemDollars i pojawi nam się okienko, w którym możemy wygenerować adres i memo do depozytu.

Klikamy "New Address" i mamy już dane do wypłaty ze Steemit:

ZAMIANA SBD NA BTC

Teraz, jak już mamy pieniądze na giełdzie, trzeba będzie zamienić walutę z SBD na BTC. żeby to zrobić, klikamy w górnym menu "B Markets" i filtrujemy SBD, tak jak na obrazku poniżej:

klikamy w "SBD" i pojawia nam się strona z wykresem i informacjami na temat aktualnych kursów interesującej nas waluty. Przewijamy stronę w dół i poniżej wykresu mam 2 formularze do składania ofert kupna i sprzedaży. Wypełniamy oczywiście tą ze sprzedażą. Wpisujemy ile SBD chcemy sprzedać (przycisk "MAX" od razu wpisze nam wszystko co mamy) oraz cenę w BTC po której chcemy sprzedać nasze Steem Dollary. Aktualne ceny można sprawdzić w Order Book (tabelka poniżej formularzy) oraz Market History, które jest jeszcze niżej. Oczywiście żeby sprzedać po danej cenie, ktoś musi wystawić Buy Order po cenie równej albo wyższej do naszej oferty sprzedaży. Jak chcemy zamienić pieniądze natychmiast możemy wziąć cenę z dostępnych Buy Orders (zapewne będzie to cena ciut niższa od aktualnej).Jeśli już udało nam się sprzedać to musimy wrócić do naszych portfeli, znowu klikając w górnym menu "Wallets". Teraz szukamy BTC:

Klikamy przy nazwie w minusika i pojawia nam się okno z formularzem "Withdrawal"

Wpisujemy nasz adres z Bitbaya (w poprzednim wpisie jest opisane skąd go wziąć). Potwierdzamy chęć wypłaty i sprawdzamy naszą skrzynkę pocztową przypisaną do konta Bittrex. Pojawi się tam mail, w którym potwierdzamy wypłatę.

Jak widać zapłacimy prowizję 0.001 BTC co przy akutalnych kursach wynosi 7.7PLN, jak widać opłata jest 10x wyższa niż na Poloniex! Oczywiście wcześniej zapłaciliśmy też prowizję za zamianę SBD na BTC która wynosiła 0.25%.


Jeśli ten post się Tobie podobał kliknij UPVOTE oraz RESTEEM oraz śledź mój profil @lipszczak

Sort:  

Bittrex ma tylko jedną gorszą rzecz od Poloniexa - droższe przelewy wychodzące w BTC.

W ostatnim akapicie to podkreśliłem. Kierując ten poradnik do początkujących nie chciałem pisać, że można kombinować z przelewami innymi walutami, żeby zminimalizować koszty.

Zgadza się, to trochę trudne do ogarnięcia na początek.

np. czasem wychodzi dużo taniej, by przelać pomiędzy bittrexem a bitbay ETH zamiast BTC.

A nie ma limitów wpłat / wypłat ETH? Może Litecoin ...

dzięki za post dobra robota - dla mnie wielka pomoc :)

Congratulations @lipszczak! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Dzieki bardzo przydatne info!!

nie moge wymienic z sbd na btc wyskakuje taki komunikat: QUANTITY_NOT_PROVIDED See this link for more details.
co robic?

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.02
BTC 9189.08
ETH 238.20
USDT 1.00
SBD 1.00