# Yerba Mate: 2 Przygotowanie i parzanie

in polish •  last year  (edited)

Witam Steemów i Stemianki

Wracam dziś do was z drugim artykułem pisanym oczywiście przy Yerbie :)

29468405_1660708660685169_1224608533161443328_o.jpg

Dziś przedstawię wam jak przygotować sprzęt do picia oraz krok po kroku przygotowanie jej do picia.
Ostatnio dostało mi się oraz Tynie za wstawianie nie swoich zdjęć. Proszę was o opinie czy przeszkadza wam to po mimo iż dostajecie linki do źródeł tych zdjęć oraz innych blogów z których są brane. Na opinie czekam w komentarzach. Wracając do tematu:

PRZYGOTOWANIE NACZYNEK - CURRADO

Nie jest to czynność obowiązkowa ale warto to zrobić ponieważ zabezpiecza je, przez co wytrzymają nam dłużej.
  • Naczynek drewnianych

333.jpg

Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Naczynka typu Algarrobo należy natłuścić masłem lub oliwą ale przed tym płukamy naczynko kilka razy w lodowatej wodzie :) wypłukane i nasmarowane odkładamy na dwa dni. Po tym czasie drewno powinno pochłonąć ten tłuszcz, gdy tak się stanie zostaje nam jeszcze wypłukanie naczynia ciepłą(nie mylić z gorącą) wodą.
  • Naczynek ceramicznych

444.jpg

Polega na wyparzeniu naczynka wrzątkiem. Należy wypłukać kilka razy tykwę wrzątkiem. Następnie należy umyć tykwę płynem do mycia naczyń.

Gdy mamy przygotowany nasz sprzęt możemy przejść do przygotowania Yerba Mate ale:

JAK PRZYGOTOWAĆ YERBA MATE?

1. Nasyp do naczynia ok 25g naszego suszu. Jeżeli smak będzie za słaby- dosyp jej, jeśli zbyt intensywny- następnym razem wsyp mniej.

66.jpg

2.Zakryj otwór naczynia ręką. odwróć je o 180 stopni i wstrząśnij. Wiele osób pomija lub nie wie o tym kroku ale moim zdaniem jest on ważny, ponieważ drobne pyłki yerba mate osadzają się u góry przez co nie dostają się do bombilli.

55.jpg

3.Odwróć naczynie z powrotem ale tak by susz ustawił się pod kontem 45 stopni. Włóż bombillie tam gdzie naszego suszu jest najmniej.

222.jpg

4. Zalej Yerbe wodą która nie przekracza 80 stopni C. i ciesz się niesamowitym smakiem Yerba mate. Pamiętajcie o tym że można ją zalewać kilka krotnie. Do momentu aż straci smak. U mnie wygląda to w ten sposób że zalewam 1 porcję trzy razy. :)

111.jpg

Dziękuje bardzo za uwagę, nawet nie zdajecie sobie sprawy ile spędziłem czasu na pisaniu tego artykułu, przy trzeciej odsłonie mojego blogu przedstawię i ocenie trzy odmiany które ostatnio piłem :)

Szkice osobiście nie są moje ale również nie są też z internetu :)

Zapraszam do śledzenia i komentowania Steemy :)

@Lajt!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie można używać cudzych zdjęć, jeżeli licencja na to nie pozwala. Za takie coś łatwo wyłapać flagę.

·

Moim zdaniem sprawa jest złożona.. właściwe umieszczona grafika z czyjejś strony jest promocją tej strony jednak tylko wtedy gdy jest to treść nie stanowiąca rdzenia artykułu gdyż w takim wypadku zarabiamy tu na czyjejś pracy. Jednak jeśli mamy do czynienia np tylko z użyciem jakiejś grafiki na potrzeby podkreślenia czegoś o czym mówimy lub też jakiegoś wykresu który jest powszechnie dostępny w necie, to uważam ze podchodiz ot pod wolność słowa i wiedzy.

Ja nigdy nie byłem np 100% zwolennikiem praw autorskich.. ponieważ prowadzą do ekstremum które jest bardziej szkodliwe od samej straty jaką ew ponieść może autor . Pomijając fakt że liczne badania rynku zaprzeczają temu że kopiowanie treści copy right nielegalnie wpływa na obniżenie zysków autorów tych treści a wręcz przeciwnie stanowi dla nich często promocję.

Prawa autorskie powinny wiec być zachowane w połowicznym stopniu tj, jeśli ktoś jest w stanie część naszej pracy (zaznaczam tu że mniejszą niż jego wkład własny) przekuć w coś równie wartościowego to niech z tego korzysta jednak jeśli zarabia tylko i wyłącznie na naszej pracy to jest już kradzież .

·
·

Ta sprawa była już wielokrotnie poruszana i nie chce mi się znowu pisać to samo. Rób jak uważasz, ale nie miej potem pretensji o flagi.

·
·
·

Wiesz co ja się stosuje do zasad i używam własnych grafik lub grafik pixabay.com jednak po prostu zwracam uwagę na to że paranoja wokół praw autorskich w niektórych przypadkach jest niezasadna.

·

Hmm. Nawet jeżeli promuje sie daną stronę lub post na której jest to zdjęcie? Ja na przykład bylbym zadowolony jeżeli osoba użyczłaby mojego zdjęcia za reklamę :) Pozdrawiam i dzięki

·
·

W jaki sposób promujesz jakąś stronę, gdy kradniesz z niej grafiki bez zgody?

·
·
·

Kradnie? Hmm ciekawe :)

·
·

A już myślałam że wyciągnęłaś wnioski... szkoda :(

PS. Na każdym tagu jest kurator wybrany przez społeczność więc jeśli będziesz unikać tagu #pl-kuchnia którym ja się opiekuję, zwróci Ci uwagę opiekun innego tagu którego użyjesz... a potem dostaniesz flagę.
W tagach anglojęzycznych jest tak samo, przeczytaj FAQ platformy a się przekonasz.

·
·
·

Ewa, czemu twierdzisz ze nie wyciągnąłem wniosków. Co teraz w tym poście Ci wadzi ?

·
·
·
·

Skomentowałam Twój komentarz (nie post)...

"Hmm. Nawet jeżeli promuje sie daną stronę lub post na której jest to zdjęcie? Ja na przykład bylbym zadowolony jeżeli osoba użyczłaby mojego zdjęcia za reklamę :) Pozdrawiam i dzięki"

Bo właśnie chodzi o to żeby tego nie robić ;) To nie jest promocja ale plagiat.
Jest sporo stron z darmowymi i ładnymi zdjęciami. Kilka osób na Steemit pisało o tych stronach, wrzucam Ci linki, zajrzyj bo warto.
Widzę że masz zapał, publikujesz prawie codziennie, po co prosić się o flagi?

https://steemit.com/polish/@gradzio/legalne-zdjecia-na-steemit
https://steemit.com/polish/@strefanetu/skad-brac-darmowe-zdjecia-na-bloga
https://steemit.com/polish/@oscar.rak/skad-brac-legalne-darmowe-zdjecia-do-swoich-wpisow-poradnik

Powodzenia :)

·
·
·
·
·

Dziekuje za pomoc :)

Temat zdjeć uważam za zamknięty, dzieki za wszystkie komentarze. Pozdrawiam