UWAGA! KONKURS #pl-filmy!!! Edycja 2

in #polish2 years ago

Czas na drugą edycję konkursu #pl-filmy! Uwaga – są nowości! Będzie się działo :D

demonstration-767983_1280.jpg

Film nazywany jest X muzą. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem często to co widzimy na ekranie to sztuka pełną gębą. Produkcje filmowe czy serialowe są tworem czerpiącym wiele z innych form sztuki – literatury, muzyki czy fotografii.

Filmy i seriale nie mają ograniczonej formy, brak tutaj jakichkolwiek zasad jakie np. obowiązywały w starożytnym teatrze. Była co prawda Dogma 95, ale traktować ją można raczej jako ciekawostkę. Kino to nieskrępowana niczym sztuka, hamowana jedynie wyobraźnią reżysera oraz ograniczeniami technologicznymi. Filmy i seriale mogą opowiadać o wszystkim – wystarczy tylko przejrzeć jak rozległa jest lista ich gatunków.

Kolejnymi konkursami chciałbym pokazać, że tag #pl-filmy i #pl-seriale może występować razem z innymi polskimi tagami. Kino bowiem można łączyć z każdą dziedziną!

Jeśli dziesiątą muzą nazywamy filmy, to gry są niewątpliwie muzą jedenastą. Gry wideo w ostatnich latach ewoluowały do formy sztuki. Ale takiej, na którą gracz może wpływać! Spora ilość nowych tytułów (i nieco mniejsza starszych) kładzie ogromny nacisk na opowiedzianą historię. Masa przerywników filmowych pozwala poznać nam bohaterów i zobaczyć ich relacje z innymi postaciami. Dzięki temu silniej potrafią działać na emocje, a przede wszystkim wzruszać. Wiele gier można wręcz nazwać interaktywnymi filmami. Widać więc, że zarówno gry i filmy mają ze sobą wiele wspólnego.

Dlatego wraz z @kapitanpolak postanowiliśmy zorganizować konkurs, który będzie swoistym romansem tagów, którymi się opiekujemy :D

Temat konkursu

W wielu grach fabuła, pomimo dużego potencjału, została potraktowana po macoszemu. Dlatego producenci i właściciele marek postanowili skupić się bardziej na historii w filmie zrobionym na podstawie gry. Inni ekranizacje traktowali jako zwykły skok na kieszenie widzów i graczy. Tak czy inaczej, na podstawie gier komputerowych powstało sporo filmów. Stąd temat tej edycji konkursu:

Ekranizacje gier

Piszczcie o Waszych ulubionych ekranizacjach gier lub o tych najgorszych. Możecie też w artykule pokusić się o podsumowanie dotychczasowych adaptacji tytułów konsolowych i pecetowych. A może odpowiecie na pytanie, czy ma szansę powstać naprawdę dobry film stworzony na podstawie gry? Istnieją także filmy, które nie bazują na jednej grze, ale jest w nich masa nawiązań do różnych tytułów, które każdy szanujący się gracz zna. O nich także możecie pisać. Aha, i nie wyobrażam sobie, żeby w tym konkursie nie poruszono tematu kultowej osobowości świata filmu – Uwe Boll’a :D

film-1673109_1280.jpg

Zasady i nagrody

  • Każdy użytkownik może zgłosić dowolną ilość tekstów do konkursu. Warto jednak pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość.
  • Post musi być napisany w języku polskim.
  • Post musi być treścią oryginalną.
  • Tekst musi w jakiś sposób nawiązywać do zadanego tematu.
  • Post musi być oznaczony tagiem #pl-filmy, #pl-gry oraz #pl-filmykonkurs.
  • W tytule posta należy dodać zwrot: "Konkurs #pl-filmy".
  • W celu zwiększenia zasięgu informacji o konkursie należy kliknąć resteem pod tym postem.
  • Post należy opublikować do końca 22 lipca 2018 roku.
  • Każdy post niespełniający wszystkich powyższych wymagań nie zostanie brany pod uwagę przy wyborze zwycięzcy konkursu.

Zwycięskie teksty wybiorą organizatorzy konkursu, czyli @kusior i @kapitanpolak.

Zastrzegam sobie prawo do ewentualnych zmian w zasadach konkursu.


Nagroda wynosi 6 SBD! Sponsorzy dzisiejszego odcinka to: @assayer, @shogunma, @kapitanpolak i @kusior. Autor posta, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 3 SBD, za drugie miejsce 2 SBD, a za najniższe miejsce na podium 1 SBD.

oscar-3200050_1280.jpg

Przebieg konkursu

Na publikacje swoich konkursowych tekstów macie tydzień. Po 22 lipca opublikuję wpis z listą wszystkich konkursowych prac oraz z podanymi trzema zwycięskimi tekstami.

Post inaugurujący następną edycją konkursu najprawdopodobniej ukaże się w niedzielę 22 lipca. Tym razem zostanie opublikowany przez @kapitanpolak, bowiem będzie kontynuacją związku tagu #pl-filmy z #pl-gry. Radzę zatem obserwować konto @kapitanpolak, by nie przegapić okazji do zdobycia nagród :)

Przy okazji możecie wziąć udział w konkursie #pl-gry organizowanym przez niego :D

Ja i @kapitanpolak oczywiście nie bierzemy udziału w rywalizacji.


W związku z nową formą wsparcia polskiej społeczności oferowanej przez @mmmmkkkk311, o której pisałem w swoim poprzednim poście, rodzi się pytanie: czy powinienem za pomocą bid bota MK głosować na posty konkursowe? Gdy będę podbijał tylko niektóre posty, to będzie jasne, że to są faworyci do zwycięstwa. Ale może powinienem wprowadzić taką samą dla każdego nagrodę za udział, o odpowiednio dobranej wysokości? Co o tym myślicie?


Projekt został współfinansowany ze środków użytkowników sieci Steem:

@kapitanpolak: 1 STEEM na pierwszą edycję konkursu, 1 SBD na drugą edycję,
@assayer: 3 SBD na drugą edycję konkursu,
@shogunma: 1 SBD na drugą edycję konkursu,
@bartheek: 9 SBD na trzecią edycję konkursu,
@kusior: 6 SBD na pierwszą edycję konkursu, 1 SBD na drugą edycję,
Wielkie dzięki wszystkim sponsorom!


Gdyby coś było niejasne, nie wahajcie się pytać w komentarzach. Będę wdzięczny za każdy wytknięty błąd oraz wskazówki i porady dotyczące organizacji konkursu.


Polecam także śledzenie Tematów Tygodnia, gdyż jeden z tematów będzie bardzo filmowy :)


Grafiki pochodzą z Pixabay.


Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/

Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

Sort:  

Każde wsparcie wydaje mi się dobrą opcją :)

Chodzi Ci o zapytanie MK czy nie ma nic przeciwko, by za pomocą jego bota głosować na konkursowe posty?

Tylko ja nie dorzucam do puli nagród płynnych środków z posta inaugurującego edycję. One i tak nie zarabiają za wiele, a nie chce mi się przeliczać każdego centa, by rozdzielić go dobrze między zwycięzców.

Też póki co mi się wydaje, że nagrodzenie taką samą wartością głosu wszystkich postów konkursowych to będzie dobre wyjście. Taki głos i tak duży nie będzie.

Ja też nie chcę się z nikim użerać :) Wolę głosować na czyjeś posty!

Popieram współpracę! Jeden tekst macie na bank - choć pewnie będzie więcej :)

9972865393_no_i.jpg

Już mam pomysł na post, leci resteem, i zabieram się powoli do pisania :D

Super! Bardzo mnie to cieszy :)

Widzę Kusior że fajny temat dałeś na konkurs, na wtorek coś przygotuję. Bo jutro wpada co innego u mnie na blogu.

Świetnie, że coś napiszesz :) I cieszę się, że temat się spodobał :D

Działaj, działaj... ;) Powodzenia raz jeszcze!
Widzę że się rozkręcasz a to na prawdę cieszy :)

Ze względu na ograniczenia czasowe nie zdążyłam jak dotąd wesprzeć tagu #pl-film i Twojego konkursu ale obserwuję z zainteresowaniem. Wpisy o serialach były na prawdę interesujące :)

Mam odrobinkę więcej czasu (przynajmniej na razie), więc staram się nie próżnować :D A to, że się sporo dobrego dzieje ostatnio na #polish (wsparcie MK, Wise), tylko jeszcze bardziej motywuje do działania :)

a można brać udział w każdej edycji konkursów? :D

Hmm mam pomysł w głowie, może znajdzie się czas i coś skrobnę :)

To świetnie :) Czekam zatem na Twój tekst.

i sie doczekales, juz wrzucam :)

Bardzo dobry temacik. Oczywiście mam swoja perełkę, w którą dużo grałem , a film świetny. Pozdrawiam.

O to czekam na Twój tekst :)