KSIĄŻKA TYGODNIA #16 „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” T. Harv Eker

in polish •  10 months ago  (edited)

Chciałbym Ci polecić, drogi czytelniku, bardzo dobrą książkę związaną z rozwojem osobistym i edukacją finansową. Pozycja ta jest odpowiednia dla każdego, a wiedza w niej zawarta bez wątpienia jest pomocna w prawdziwym życiu. Nie ważne czy chcesz zostać bogaczem, osiągnąć sukces czy stać się lepszym człowiekiem – autor tego dzieła daje konkretne i praktyczne wskazówki co zrobić by osiągnąć to czego chcesz.

bogaty.jpg

T. Harv Eker jest przedsiębiorcą, doskonałym mowcą i nauczycielem finansowym. Na swoim biznesie dorobił się milionów, a dzięki wykorzystywaniu pozyskanej w ciągu wielu lat wiedzy, powiększa ciągle swój i tak olbrzymi majątek, robiąc to co lubi i to w czym jest dobry.

Książka"Bogaty albo biedny" składa się z dwóch części. W pierwszej, autor wyjaśnia czym jest i jak działa schemat pieniędzy. Pomaga czytelnikowi uzmysłowić sobie jaką zajmuje pozycję w świecie finansów. Następnie daje wskazówki jaką pracę należy wykonać by zmienić swój schemat finansowy, a także zacząć odnosić wreszcie jakieś sukcesu na tym polu.

Druga część to zestawienie siedemnastu zestawów myśli bogatych i biednych. Eker wysuwa bowiem tezę, że klepiącego biedę i zamożnego człowieka różni przede wszystkim sposób myślenia. Na szczęście myśli można kontrolować, co wymaga oczywiście sporo wysiłku. Jednak korzyści jakie można odnieść po zmianie myślenia, są zdecydowanie warte nawet i większych poświęceń. Autor przedstawia siedemnaście różnych aspektów i pokazuje jak w danej sytuacji myśli człowiek biedny, a jak zazwyczaj myśli człowiek bogaty. Czytając kolejne rozdziały nie raz robiłem facepalm, gdy uświadamiałem sobie jak ograniczające jest moje myślenie. Czasami trzeba usłyszeć czy przeczytać mocne słowa, żeby się przekonać o tym jak bardzo się błądzi.

man-2546791_1280.jpg

Gdy już zyskamy świadomość, że często nasz własny umysł hamuje nam drogę do rozwoju podsuwając wiele negatywnych myśli, możemy zacząć z tym walczyć. Tutaj również z pomocą przychodzi T. Harv Eker, który zamieścił w swojej książce szereg różnych praktycznych zadań, które pomogą nam odmieniać nasze myślenie, a co za tym idzie, zmieniać nasz schemat finansowy.

Autor książki mówi wprost, że nie ma sensu wymyślać koła na nowo. Jeśli chce się zostać bogatym i odnieść sukces, trzeba myśleć i działać tak samo jak ci, którzy zbili majątek i ten sukces osiągnęli. To jest bardzo proste, ale często niełatwe. Wymaga to dużej pracy by zmienić swoje nawyki, niektórych się pozbyć, a innych się nauczyć. Trzeba też wyzbyć się różnych fałszywych przekonań, które zostały nam wbite do głowy świadomie, lub też takie które w ciągu naszego życia nieświadomie chłonęliśmy. Jednak jak już wspomniałem wcześniej, człowiek ma kontrolę nad swoim ciałem i nad swoim umysłem.

brain-770044_1280.jpg

Oprócz konkretnych działań, w książce napotykamy na końcu każdego rozdziału pewne deklaracje, które musimy wypowiadać na głos, by uczyć nasz mózg przyjmowania nowych faktów i przekonań. Może to wyglądać trochę dziwnie, gdy ktoś podczas czytania kładzie swoją dłoń na klatce piersiowej i mówi do siebie, ale sam muszę przyznać, że każda taka deklaracja daje motywacyjnego kopa.

To jest w zasadzie poradnik finansowy, ale nawet jeśli jesteś osobą, którą pieniądze nie interesują i tak powinieneś/aś po nią sięgnąć. Dlaczego? Ponieważ pomaga ona nie tylko w sprawach pieniędzy, ale pokazuje jak stać się lepszą wersją siebie. Jeśli nie zależy Ci na własnym sukcesie, to i tak powinno się podejmować działania, które rozwijają, po to by stać się lepszym dla innych. By nauczyć się wnosić wartość do świata. By móc realnie wpłynąć na poprawę życia innych. Nie radzisz sobie z problemami? Wiele spraw Cię przytłacza? W tej książce znajdziesz wskazówki jak to rozwiązać. Masz wrażenie, że nie masz kontroli nad własnym życiem? Wszędzie widzisz tylko przeszkody? Masz problem z przyjmowaniem? Strach blokuje Cię przed działaniem? Ten tytuł da Ci odpowiednie wskazówki i odpowiedzi.

stones-451329_1280.jpg

To jest już druga książka traktująca o edukacji finansowej (po „Bogaty ojciec, biedny ojciec"), którą chcę Wam przybliżyć. W ostatnich latach dosyć często sięgam po takie pozycje, dlatego musicie mi wybaczyć, że piszę o nich także na blogu. Robię to też dlatego, ponieważ uważam, iż każdy powinien po nie sięgać. Jeśli nie podejdą, trudno. Ale może dadzą kopa do rozpoczęcia pracy nad sobą i zadbania o swój sukces, dając przy tym pomocne wskazówki w realizacji tych dążeń.

Na dzisiaj to tyle :) Miejcie wspaniały dzień!

@kusior


Grafiki pochodzą z Pixabay.


Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/


Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Czytałem, polecam :)

Przeczytałem już dość dawno. Wg mnie powinna to być obowiązkowa lektura szkolna szkół zawodowych!!!licealnych!!!technikum!!! Dla szkoły podstawowej wg mnie to ciut za wcześnie.
Dobry artykuł @kusior

Dzięki! Też tak uważam, że w szkole za mało o takich rzeczach się mówi (albo i wcale). I to jest błąd.

Polecam książkę, jak najbardziej. Myślę, że każdy o zdrowych zmysłach powinien chociaż ją przeczytać, już nie mówię, by stosować wszystkie wytyczne, jakie są w książce, ale wystarczy, przeczytać, a wiele spraw w przyszłości może stać się łatwiejsze. Dzieci w szkołach powinny czytać takie książki? Zapewne tak, jednak nie zapominajmy, jak działa system... Kumaci zrozumieją.

Niestety nie każdy ma możliwość dowiedzenia się o tej książce (czy też innych podobnych)...

Możliwości są zawsze, jednak ludzie uważają często, że tego typu książki to zło .... :) Nie chcą się uświadamiać, być może wiedzą, że są jak w takim kołowrotku, ale im dobrze... Przecież lepszy jest jakiś serial w tv od książki :D

Nie czytałem tej książki, trzeba będzie nadrobić :)

Warto!

Według Wikipedii to oszust:

A 2010 report in the Vancouver Sun claimed that Eker was named in a "prospective class-action lawsuit" involving two individuals who purchased residential properties from people they met while attending one of his seminars.[10] Another Vancouver Sun report from 2007 cites a claim that Eker's company Peak Potentials Training Inc. used "high-pressure sales tactics" during "Millionaire Mind Intensive" course at the Wall Centre in October 2005. The plaintiffs alleged that Eker and his company violated the Canadian Consumer Act through wide variability in the pricing of seminar attendance.[11]

https://en.wikipedia.org/wiki/T._Harv_Eker
https://www.pressreader.com/canada/vancouver-sun/20100416/285185829388953

T. Harv Eker
T. Harv Eker (born June 10, 1954) is an author, businessman and motivational speaker known for his theories on wealth and motivation. He is the author of the book Secrets of the Millionaire Mind published by HarperCollins.

  ·  10 months ago (edited)

Ooo, a o tym to nie słyszałem. Ale to chyba nie sprawia, że treść książki to kłamstwo.

Co do książki to się nie wypowiem, nie czytałem. To nie moja bajka, jestem inżynierem. I już przeszyła mi ochota na bycie biznesmenem.

Oczywiście masz rację że to co robi nie świadczy o tym że treść książki to kłamstwo. Podważa to jedynie autorytet autora, jako biznesmena. Z treści artykułu na Wikipedii, wynika że jego działalność to jedynie szkolenia.

Ja osobiście jestem sceptyczny co do takich metod, jednak wynika to raczej z tego że mam inny fach. Znam ludzi co korzystają z usług takich trenerów, w pewnych zawodach jest to użyteczne. Jednak zbyt agresywne techniki, mogą mieć skutki uboczne. Jak firma pierwszego dnia w pracy organizuje szkolenie tego typu, jest to dla mnie podejrzane. Jak firma organizuje takie szkolenia pracownikom z kilkuletnim stażem, myślę że im się to przyda.

Z wykształcenia też inżynierem jestem :) A do biznesmena to mi jeszcze mega daleko.

To fakt, że teraz jest takich szkoleń masa i ich twórcy nieźle się na tym dorabiają. "Kołczów" jest aż nadto, a wielu z nich to oszuści. Motywacyjne gadki mogą być dobre, ale działają krótkotrwale. W dłuższej perspektywie nie wnoszą nic.

Zgodzę się też z tym, że niektóre szkolenia są bardzo pomocne. Brat mojej narzeczonej został wysłany na takie tygodniowe szkolenie po kilku latach pracy i twierdzi, że to naprawdę wpłynęło na jego życie. Zwiększył m.in. swoje umiejętności negocjacyjne, przez to relację z żoną ma o wiele lepsze, nie mówiąc o współpracownikach.

Kiedyś zrobiłem spotkanie z autorem książki "Pieniądze są sexy" Fryderykiem Karzelkiem. Całość oczywiście nagrałem :)

Jak masz ochotę obejrzyj :

Wydaje mi się że podobna tematyka

Mam egzemplarz "Pieniądze są sexy", przeczytałem chyba w czerwcu :) A Pan Fryderyk bardzo ciekawą osobą jest.

Mam w biblioteczce z autografem autora ;)

Wow, pozazdrościć :)

Trzeba też wyzbyć się różnych fałszywych przekonań, które zostały nam wbite do głowy świadomie, lub też takie które w ciągu naszego życia nieświadomie chłonęliśmy.

Amen :)

:)

Congratulations @kusior! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!