Muzyczne TOP TEN Kusiora #2

in polish •  9 months ago 

Muzyka mnie napędza, relaksuje, daje kopa, zasmuca i cieszy. Oto przed Wami kolejna dawka moich ulubionych muzycznych kawałków!

music-1285165_1280.jpg

 1. „Wanderwall”– Oasis


Nie pamiętam kiedy pierwszy raz usłyszałem tą piosenkę. Ale wiem, kiedy ją pokochałem - podczas oglądania mojego ulubionego serialu „Zagubieni”, gdy Desmond spotyka Charliego, a ten drugi na ulicy wykonuje właśnie ten genialny utwór.

 • „Charlie Brown” – Coldplay


 • Z mojego ostatniego muzycznego wpisu już pewnie wiecie, że uwielbiam Coldplay. A ta piosenka jest chyba ich moją ulubioną. Za każdym razem, gdy ją słyszę, przenoszę się wspomnieniami w szalony nastoletni wiek dojrzewania. Do czasów, kiedy robiło się dużo głupot, zwłaszcza z powodu płci pięknej, kiedy chodziło się na szkolne imprezy, robiło klasowe ogniska, piło nielegalnie alkohol. Kiedy było się rozbrykanym głupkiem, a postępowanie nie przynosiło ze sobą zbyt wielu negatywnych konsekwencji.

  3.„ Chop Suey!” – System Of A Down


  A teraz pora na mocniejsze uderzenie i kultowy SoaD! Oj słuchało się tego kilka lat temu! To jeden z tych numerów, które są tak energetyczne, że człowiek ma ochotę coś rozwalić podczas słuchania. Albo wykonać „samobójcze cięcie”. To już zależy, co kto woli.

  4.„ The Mission Main Theme” - Ennio Morricone


  I gwałtownie zmieniamy klimat :) Jako wielki miłośnik kina, uwielbiam również i muzykę filmową. A Morricone należy do najwybitniejszych kompozytorów, jakich ziemia nosiła. Stworzył tak wiele muzycznych majstersztyków, którymi ubogacił dziesiątki filmów, że trudno wybrać jeden najlepszy. Na mnie jednak ogromne wrażenie robi motyw główny z cudownego filmu „Misja” z 1986 roku. No po prostu posłuchajcie tego arcydzieła!

  5.„Mr. Brightside” – The Killers


  Któż nie zna „The Killers”? To popularny zespół, który na dobrą sprawę zacząłem poznawać dopiero kilka lat temu. Mają w dorobku wiele przebojów, ale ja ostatnio zarzynam wręcz „Mr. Brightside”. Ma coś niesamowitego w sobie ta piosenka, że mam ochotę wykrzykiwać jej słowa, zawsze gdy ją słyszę. I ten świetny teledysk, z Polką Izabellą Miko, która wygląda tutaj po prostu jak śliczna laleczka.

  6.„Nightcall” – Kavinsky


  "Drive" to nie jest zwykły film. To dzieło absolutnie wybitne. W nim wszystko jest idealnie dobrane. A zwłaszcza muzyka. Powyższa piosenka doskonale oddaje klimat filmu, uzupełnia obraz i sprawia, że nawet długo po seansie jeszcze go przeżywamy.

  7.„Nienawiść” – Myslovitz


  A jaki jest mój ulubiony polski zespół? Oczywiście Myslovitz. Ale to stare dobre Myslovitz z wspaniałym artystą Rojkiem. Zwiastun „Ślepnąc od świateł” wbił mi znów w głowę wybitny utwór pochodzący z płyty "Miłość w czasach popkultury" wydanej w 1999 roku. Czuć w tym kawałku bunt, ból, strach, ale też i nadzieję. To jest Muzyka przez duże M!

  8.„Can't Help Falling In Love” – Elvis Presley


  A teraz przenosimy się w czasie, by pozwolić, by oczarował nas urzekający głos Króla Rock&Rolla! Poruszająca ballada miłosna, które coverowana była setki razy. Jednak oryginał ma w sobie prawdziwą magię… Ten utwór sprawia, że przed oczami ma się od razu tą ukochaną osobą i pragnie przy niej być… I tulić się do niej, by potem obdarzyć gorącym pocałunkiem…

  9.„Go Solo” – Tom Rosenthal


  Skoro zrobiło nam się tak błogo, to pozostańmy przy pięknych, poruszających klimatach. Wsłuchajcie się w ten muzyczny cud. Prosta piosenka, ale jaka wzruszająca… Wprowadza mnie w nastrój, w którym mam ochotę płakać. Ale nie ze smutku… Nie umiem tego nawet opisać. Ale mam nadzieję, że przeżywacie to tak samo jak ja.

  10.„Dla Narodowych Sił Zbrojnych” - Schmaletz


  A teraz uderzamy w patriotyczne tony. Blisko miesiąc temu obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Mało który utwór (może poza Rotą, Bogurodzicą i Mazurkiem Dąbrowskiego) kojarzy się z tym dniem 11 Listopada tak bardzo jak ten wyżej. A poznałem go 3 lata temu, właśnie jedenastego dnia listopada, w Warszawie, tuż przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości. Słuchać tego w blisko stutysięcznym tłumie to coś wspaniałego. Przeżycie, które będę wspominał do końca życia!


  Na dzisiaj to wszystko. Mam nadzieję, że jakieś polecane przeze mnie utwory Wam się spodobały, a co najważniejsze, wywołały w Was jakieś konkretne emocje.

  Do zobaczenia w kolejnym tekście!

  @kusior


  Grafiki pochodzą z Pixabay.


  Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
  oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/


  Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

  Authors get paid when people like you upvote their post.
  If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
  Sort Order:  

  Szczególnie lubię także "Nienawiść" :)

  Genialny utwór :D

  ..huhuhhu, to żeś nieźle namieszał Panie :D

  Chciałem, żeby różnorodnie było :D