First time on steemit

in polish •  last year 

Hi, my name is Jakub and I'm 20 years old. This year i started studying IT at Politechnika Koszalińska. Im interested in cryptocurrencies, IT stuff and others. I hope that you will enjoy seeing part of polish students life and others.

                                                                    

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hejo! :)

This year i started studying IT at Politechnika Koszalińska.

I jak tam leci? :) Dużo matmy macie na pierwszym roku? Tak z ciekawości, programujesz już coś we własnym zakresie? :)

·

Powiem Ci szczerze, że wyobrażałem sobie to trochę inaczej :) Są to studia inżynierskie więc matematyki mamy nawet sporo (Matematyka dyskretna + analiza matematyczna). Cały pierwszy rok mojego wydziału na początku liczył 130 osób, a już teraz można zobaczyć różnicę ile osób się wykruszyło. Można powiedzieć że wygląda to trochę na zaplanowaną akcję uczelni, że mają zostać Ci "najlepsi". Z matematyką u mnie krucho, ale jak to mówią studenci - "Bez spiny, są trzecie terminy". Programowanie na pierwszym semestrze to totalna porażka. Jestem po technikum informatycznym i te wszystkie podstawy programowania znam lub chociaż szybko mógłbym sobie je przypomnieć, a tutaj wszystko od 0 uczą. Sam zacząłem uczyć się i uczęszczać na koło programowania w Pythonie i jestem zadowolony. Bardzo podoba mi się ten język. A języki które znam lu chociaż je liznąłem to HTML, CSS, C++, JavaScript, SQL, PHP i mój ulubiony Python :)

·
·

Dam Ci radę, którą dał mi jeden prowadzący na laborkach na pierwszym roku:

"Chcesz zostać dobrym programistą? Skup się na tym, by jak najszybciej zacząć programować zawodowo. Zajęcia nudne? Idź czym prędzej (nawet już po pierwszym wykładzie w semestrze), koniecznie w rozmowie na osobności, zapytaj prowadzącego, czy można zaliczyć przedmiot robiąc jakiś projekt (samodzielnie bądź w małej grupie 2-3 osoby), potencjalnie na wyższą ocenę. Projekty te rób open-source, wpisz je też do CV ubiegając się o pracę. Tym sposobem po 2 semestrach możesz mieć ciekawsze CV niż niejeden absolwent"

... oczywiście z pamięci to przytaczam, ale to jakoś tak było ;) :)

·
·
·

Pomysł bardzo fajny. Wiem, że można tak u nas zaliczać ale z innych przedmiotów, programowanie raczej odpada.

·
·
·
·

wszystko zależy od prowadzącego. Nie pytaj co można, ale to co ty wynegocjujesz ;) Nie bez powodu masz iść zapytać o to na osobności.

Welcome aboard! Just a few words of advice, lest the inevitable deluge of spam lead you astray:

  1. Post original content, and cite your sources for quotations or images.
  2. When commenting on posts by others, make a substantive reply. Don't just write bland nothingness like, "great post!"
  3. Don't indulge in "upvote for upvote" or "follow for follow" spam.
  4. Upvote content you like, follow users who consistently produce content you like, and resteem occasional posts you find exceptional.

Good content finds its audience and earns support over time, so put your effort into quality writing. Most Steemit users are open to those who are using English as a second language, so don't stress too much over grammatical errors. You'll make progress.

Witamy na pokładzie :D
Na przyszłość taga polish używaj tylko wtedy jak treść twojego posta jest po Polsku :D

·

Tak, tak, wiem. Muszę jeszcze tylko ogarnąć dokładną zasadę działania tego portalu i będzie super :) Jak mi się spodoba to będę publikował sporo różnych wpisów ...

·
·

zwykle trochę to trwa by ogarnąć całość, bowiem tutaj nie ma granicy gdzie możesz skończyć się uczyć. Całość jest w 100% open source, zarówno oczywiście sam blockchain Steem, jak i frontend Steemit.

Na początek polecę Ci mój stary post:

Dowiesz się z niego jakie są różnicę pomiędzy Steem i Steemit. A później, skoro jesteś techniczny, to poleciłbym Ci bluepaper oraz whitepaper (w tej kolejności). Przeczytasz to, to już będziesz naprawdę dużo wiedział :)

Witaj :) Pozdrawiam z Grecji i życzę powodzenia :)

Cześć Jakub :-)

Widzę, że mieszkanie na wypasie jak na studenta ;) Sam przez wiele lat żyłem podobnie i trzymam kciuki, żeby w końcu udało się trochę wybić wśród rówieśników ;)

Studia nauczyły mnie jednej rzeczy - nikt cię niczego nie nauczy, jeśli sam nie będziesz tego chciał. Zajęcia są niestety w dużej mierze zniechęcające, ale studia dają świetne możliwości do poznawania ludzi i firm. Zakręć się obok jakiegoś koła naukowego, zrób ciekawy projekt i świat stoi przed Tobą otworem ;)

·

Akademik świeżo po remoncie. W innych postach pewnie będzie można zobaczyć trochę więcej :)

Witaj na Steemit, życzę powodzenia.