Szarpaki dla czworonożnych DIY konkurs @pl-rekodzielo

in #polish5 years ago

Podobno w szafie każdej kobiety znajduje się magiczna półka "a nuż schudnę"... cóż, widać jestem wyjątkową kobietą, bo u mnie jest takich kilka :D
Mało tego, że zawartość moich półek jakaś taka nie pasująca do mnie jest, to w dodatku nienawidzę sprzątać w szafie. W szafie na korytarzu - ok, w szafie dziewczyn - ok, w mojej NIE!
Ostatnio nadeszła jednak ta wiekopomna chwila, nie pamiętam jaka była moja motywacja, ale w końcu udało się! Po naprawdę wielu miesiącach przerwy zdobyłam się na ogarnięcie szafy.
Wiem, że nie przedstawiam się teraz w najlepszym świetle... Może nie jestem szczupła, może mało porządna, ale przynajmniej zabawna ;)

Ale do rzeczy... Dosłownie - do rzeczy.
Część ubrań, często nawet nieużywanych rozdałam po rodzinie, część powrzucałam do pojemników na odzież, część została przeznaczona na śmieci. Ale u mnie droga na śmieci jest bardzo długa i kręta i mimo, że od uporządkowania szafy minęło już trochę czasu, a jej półki zdążyły już zapomnieć co to znaczy porządek, to ubrania przeznaczone do wyrzucenia jeszcze do kosza nie dotarły.
Ja tak mam ze wszystkim:

Co masz wyrzucić dzisiaj - użyj ponownie jutro!

Tak się szczęśliwie złożyło, że w moim ulubionym konkursie na steem padł bliski mi temat "drugie życie". I choć za diabły nie miałam weny ani szczerze mówiąc ochoty by wykonać cokolwiek - nie wiem, jakiś kryzys steemowy mam - to w ostatniej chwili dopadło mnie natchnienie!
Oczywiście nie przyszło ono samo - ja nie z tych kreatywnych artystów - jednak przyszło i zostało.

"Pomagamy niechcianym pieskom i kotkom"

Akcja zorganizowana przez nasze przedszkole. Zbieramy tam karmę, miski, smycze, obroże oraz przede wszystkim koce przed zimą, by przekazać je naszemu schronisku dla zwierząt.
Jakieś stare koce i pościele mamy, miseczki czy karmę też możemy kupić, ale co jak by podarować zwierzakom coś jeszcze? Coś przy czym spędzimy trochę czasu i włożymy w to nasze serca?

DSCN6134.JPG

Szarpaki DIY

Potrzebujemy:

  • stare ubrania,
  • sznurki, sznurówki, wstążki,
  • nożyczki,

Z doświadczenia wiem, że najlepsze szarpaki i najbardziej atrakcyjne dla zwierząt wychodzą wtedy gdy łączymy ze sobą różne materiały. Gdy pies zmęczy się już szaleńczym rzucaniem się z szarpakiem lub jego ludzcy przyjaciele nie będą mieli czasu lub ochoty się z nim szarpać może on wtedy wybrać sobie jeden z materiałów i próbować go wygryźć. Nie jestem pewna czy każdy psiak tak ma, wnioskuje to po zachowaniu Leona.

DSCN6119.JPG

Jak widać u mnie jest na bogato. Jest seksowna śliska koszulka do spania, jest szorstka koszulka, żółte rajstopy, delikatna koszula w kratę i szorstka żółta koszula. Nie znam się na materiałach - opisałam najlepiej jak potrafię.

DSCN6120.JPG

Sznurki, sznurówki i wstążeczki - każdy z inną fakturą.

Do roboty:

Krok 1:

DSCN6122.JPG
Wybieramy konkretne ubrania i tniemy je na paski totalnie obojętnej szerokości. Materiały będziemy splatać w warkocz, więc ich długość powinna być zbliżona, szerokość natomiast nie ma znaczenia.
Do pasków materiału wybieramy sznurki i związujemy kompozycję z jednej strony.
Polecam bardziej skupiać się na porządnym związaniu materiałów oraz ich plecenia niż nad ich doborem kolorostycznym. Z tego co mi wiadomo psiaki nie wybrzydzają w kolorach ;)
PS. Zapomniałam dodać do listy potrzebnych rzeczy kilka małych rączek ;)

Krok 2:

DSCN6125.JPG

Pleciemy warkocz. "Kosmyki" nie muszą być tej samej grubości, nawet lepiej by nie były.
Bardzo ważne by kończąc splot, bardzo, bardzo porządnie związać końcówkę warkocza. Najlepiej wybrać do tego szorstki, wąski, wytrzymały materiał i wykonać kilka supłów - najciaśniej jak tylko potrafimy.

Krok 3:

Koniecznie sprawdź wytrzymałość szarpaka! Najlepiej z pomocą profesjonalnych kontrolerów jakości.
DSCN6154.JPG
Jak widać powyżej - nasze szarpaki są trwałe, pozytywnie zdały testy oraz bardzo spodobały się naszemu kontrolerowi.
Widać, prawda? :)
DSCN6160.JPG
Oczywiście jestem przeciwna wykorzystywaniu zwierząt do pracy (co innego jeżeli chodzi o dzieci :D), dlatego mój psi pracownik otrzymał adekwatne wynagrodzenie :)

DSCN6167.JPG

Leon zachował dla siebie jeden z szarpaków.
A jeżeli choć jeden psiak ze schroniska ucieszy się choć w połowie tak jak nasz Leon, to wiem, że było warto. Przecież nie kosztowało nas to nic poza odrobiną czasu :)

Nasze szarpaki:

DSCN6132.JPG

Do wyboru, do koloru!

Oczywiście nie zawiozę jedynie czterech zabawek dla setek psiaków ze schroniska! Moje dziewczyny mają już wolne - upleść warkocz to wcale nie jest takie hop-siup! Mnie czeka natomiast jeszcze trochę pracy oraz ewentualnych odcisków:
DSCN6172.JPG

Ważne:

Korzystając z Waszej chwili uwagi (o ile jeszcze ktoś to czyta ;)), chciała bym zachęcić Was do pomocy bezdomniakom, szczególnie teraz gdy robi się coraz zimniej.
Warto poszukać informacji lub samemu skontaktować się z Waszym miejscowym schroniskiem by dowiedzieć się czego potrzebują. A nuż będziecie to mieć, a wcale nie będzie Wam potrzebne.
My poza kocami i szarpakami zawozimy również starą pościel. Kiedyś zawieźliśmy do schroniska starą (wypraną) wykładzinę - mało nas po stopach za nią nie całowali.
Czasem schroniska potrzebują różnych z pozoru dziwnych rzeczy, na przykład jaki kolwiek kawałek siatki lub ogrodzenia, drut, deski, czasem potrzebne są miski lub wiadra, odrobinkę styropianu czy słomy do ocieplenia bud, czasem kawałek blachy czy papy z dachu. Sami przyznajcie jak często wyrzuca się takie z pozoru bezwartościowe rzeczy, resztki pozostałe po remontach...

Obecnie: stare kołdry, koce, pościele - jeżeli nie przydadzą się w Waszym schronisku, to na pewno w którymś z kolejnych.


Post zgłaszam do konkursu kreatywnegoSort:  

@tipu curate

Dla pomocnika, Leona :)

Nie wiem na ile kostek przełoży się to w realu, ale dziękuję Ci bardzo wraz z Leonkiem :)

Leon ma szaleństwo w oczach :D uroczy jest <3

Czasem sama się go boję... ale fakt - mega uroczy z niego psiak <3

Congratulations @julietlucy! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 8000 upvotes. Your next target is to reach 9000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Fajnie zobaczyć Leona w dobrej kondycji :)

Miło :) my już nie pamiętamy kiedy był w złej. Na szczęście się poukładało, a wszystko dobre, co działo się po drodze wymazało złe wspomnienia. Chyba czas na update ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.12
JST 0.028
BTC 65566.66
ETH 3559.87
USDT 1.00
SBD 2.48