Jak łatwo paść ofiarą fejniusów, manipulacji

in #polish4 years ago (edited)

Dzisiejszy poranek rozpoczął się od Tweeta samozwańczego dziennikarza/śledczego, ale o dosyć dużych zasięgach i paru istotnych odkryciach. Tweet a później cała seria tweetów dotyczyła nowej szefowej kampani prezydenckiej Dudy - Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

Ślady po zębach Jolanty Turczynowicz-Kieryłło.

twi.jpg

pic.twitter.com/HoxrCDblMx

— Andrzej G. 🇵🇱 #InterimMeasures (@EreaAndrzej) February 22, 2020

Jako źródło swojej rewelacji podaje portal obiektywna.pl , który ma wszelkie przymioty g**portalu, na którym nikt nie powinien opierać wyłącznie swojej wiedzy.

Natychmiastowo, szefowa kampani prezydenckiej została wzięta w obronę i przedstawiono zupełnie inną wersję zdarzeń:

Znajomy sędzia widząc atak KO i jak gazety na @mecenasJTK, podesłał mi wycinek z "Medycyny sądowej", z którego można dowiedzieć się, że rany gryzione dłoni to częsty dowód na ciele napastnika. "Gdyby nie to ugryzienie, które wyszydza opozycja, mogło dojść do zgonu" - komentuje.

twi2.jpg

pic.twitter.com/ua4BY768oA

— Samuel Pereira 🇵🇱 (@SamPereira_) February 22, 2020

Całkiem liczne tweety od razu uczyniły z JTK bohaterkę, która własną piersią broniła syna - dziecko przed napastnikiem.

Łącznie ze samą zainteresowaną

Gazeta Wyborcza sięgnęła dzisiaj bruku. Stanęła po stronie damskiego boksera przeciwko matce broniącej dziecko. Ukryła opinie lekarskie, że sprawca mnie dusił. Zataiła, że zaatakował nas zawodowy hejter, opisywany w mediach ogólnopolskich.

— Jolanta Turczynowicz-Kieryłło (@mecenasJTK) February 22, 2020

W tym momencie narracja się odwróciła, to Jolanta Turczynowicz-Kieryłło jest ofiarą. Pani mecenas poszła dalej za ciosem i opublikowała częśc opinii traumatologa z zaznaczonymi fragmentami:

twi3.jpg

Gdyby i wam wyświetlało się małe

twi4.jpg

twi5.jpg

źródło: https://mobile.twitter.com/mecenasJTK/status/1230914879898443776
Nie trzeba było długo czekać na artykuł TVP Info o całym zdarzeniu

Potem pojawiły się kolejne tweety, już bardziej agresywne:

twi7.jpg

Na pierwszy rzut oka - pozamiatane. Tylu ludzi dało się nabrać na hejt przeciwko biednej kobiecie, która w obronie dziecka starała się odeprzeć atak szaleńca... Problem tylko taki, że pani mecenas opublikowała zaznaczenia części opisowej opinii (wskazującej opis zdarzenia zgodnie z wersją pokrzywdzonej). Poza tym nie była to opinia kryminalistyczna mająca na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia, a wyłącznie opinia w zakresie skutków zdarzenia - obrażeń. Biegły opisuje, to co dostał od policji, która posiada wersję pokrzywdzonej, czasami wyjaśnienia sprawcy, które najczęściej z automatu są uznane za niewiarygodne.
Mamy więc, poważny opis zajścia, z którego wynika, iż hejter i wariat napadł na matkę z synem o 1:30 w nocy na spacerze - wszyscy czekają na informację ile ten agresor dostał odsiadki...a tu:

twi6.jpg

Poza tym syn był - zgodnie z doniesieniami na TT- pełnoletni w chwili zdarzenia. Zresztą rzekomo uwieczniono moment "spisywania" :

twi8.jpg

Widzicie więc jak zdarzenie może zostać wykorzystane i przedstawione w ten sposób, że nikt tak naprawdę nic nie wie.

Nie wiem, która z wersji jest prawdziwa, mam pewne przeczucia, spacer ciemną nocą z ulotkami w ciszę wyborczą, ale spójrzcie jak łatwo można wpłynąć na nasze postrzeganie jakiejś kwestii. Sam zanim zacząłem drążyć i dokładnie czytać, co się publikuje, miałem już wyrobione zdanie. Z jednej strony postrzeganie bieddnej zaatakowanej kobiety, a z drugiej działającej z rozmysłem femme-fatal, która wykorzystując te postrzeganie ustawia prawdododobny przebieg zdarzenia po swojej myśli i myśli by wywinąć się z niewygodnej sytuacji - łamania ciszy wyborczej. Ci damscy bokserzy, ci pochwalający łamanie prawa i tak "a piać"
Dlatego najbardziej bym chciał by polityka, która tak nami miesza była tak jak car:

Edit:

ERY-KJOX0AILOEV.jpeg

Edit 2: nie umiem zweryfikować prawdziwości, ale kolejne szczegóły zastanawiają

ERcoD5fWoAEc5xT.jpeg

ERc0iIRWsAMAPBM.jpeg

Edit 3:

ERc44xlXUAAggXb.jpeg

Sort:  

To partie polityczne doprowadziły do zezwierzęcenia obywateli

To nadaje się nadaje do programu "Kasta" tylko tamtejsi "rzetelni" dziennikarze mogą obiektywnie odkryć prawdę :D

A tak na serio to zalewani jesteśmy codziennie fajkowym szambem. Do moich służbowych obowiązków należy przygotowanie "prasówki" dla naszych odbiorców, więc na każdej nocnej zmianie ja i moi koledzy przebijamy się przez setki artykułów z całego świata. Skupiamy się na sprawdzonych portalach, ale wymaga się od nas sięganie po jak najnowsze artykuły, dlatego często więc trafiamy na rewelacyjne materiały z różnych egzotycznych źródeł, wiadomości te trzeba zweryfikować w innych źródłach, wtedy widać jak na dłoni skąd "wieje wiatr". Jest wiele tzw "wiosek potiomkinowskich" które pod pozorem rzetelnych portali służą wyłącznie do rozsiewania fake newsów.

obejrzałem jeden odcinek tej kasty i uważam, że to bardzo przydatny cykl. jako przedsiębiorca w prywatnych rozmówkach ze starymi wyjadaczami ciągle słyszałem o takich przypadkach jak w kaście opisywano. "na co uważać" "na kogo uważać" "że w niektóre biznesy lepiej nie wchodzić" słyszało się co nieco jak sędziowska kasta przyklepywała niszczenie firmy tylko dlatego, że nowy przedsiębiorca wykroił sobie kawałeczek tortu i tym samym wszedł w interesy starych uboli czy emerytów z WSI. (o WSI w Twojej pracy na pewno są ciekawe rozmowy;) chętnie bym posłuchał no ale nie zdziwi mnie jak powiesz że wolisz o tym nie mówić :D )
Co do "samych fake newsów" to w dzisiejszych czasach nawet źródła pokroju TVN je powielają. swego czasu powielali fake newsy o Trampie i nie sprostowali, jak okazały się kłamstwem ;) tak że dla mnie nie ma już rzetelnego dziennikarstwa.

Co do WSI to może zaskoczę Cię, ale nigdy nie było to tematem rozmów, w żadnym miejscu, w którym pracowałem.

w dzisiejszych czasach nawet źródła pokroju TVN je powielają. swego czasu powielali fake newsy o Trampie i nie sprostowali, jak okazały się kłamstwem ;) tak że dla mnie nie ma już rzetelnego dziennikarstwa.

Tu jest sprawa prosta, PRESJA CZASU, szefowie dziennikarzy żądają gorących newsów, które wpisują się w narrację danej stacji, nie ma czasu na poprawny research, potwierdzenie w innych źródłach, bo jak nie oni to konkurencja będzie miała temat. A sprostowanie, no cóż, we współczesnych mediach liczy się tu i teraz, sprostowaniami nikt się nie przejmuje, a nawet jak trzeba dać sprostowanie to nie pójdzie ono w oglądalnym paśmie. Zgodzę się z Tobą, że ciężko jest spotkać rzetelnego dziennikarza.

Congratulations @jocieprosza! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 600 replies. Your next target is to reach 700 replies.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Downvote challenge - Add up to 3 funny badges to your board
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68789.22
ETH 3862.34
USDT 1.00
SBD 3.66