Lorde-Melodrama Recenzja

in polish •  2 years ago  (edited)

Lorde. Dziewczyna, która troche namieszała w muzyce popularnej. I tak dziewczyna, bowiem w wieku 16 lat wydała singiel "Royals", który stał się hitem na całym świecie. Artystka zdobyła 2 Grammy, a utwór wylądował na 15 miejscu Billboard 100 pod koniec roku 2013, następnie nagrała ścieżkę dźwiękową do Igrzysk Śmierci, wystąpiła na koncercie wprowadzenia Nirvany do hali sławy Rock&Rolla, a potem słuch o niej zaginął. Chciała odpocząć od sławy. Wróciła do ojczystej Nowej Zelandii, a po roku rozpoczęła prace nad płytą, na którą przelała wszystkie swoje uczucia.

Jej nowy album różni się od jej debiutu. Jest zdecydowanie bardziej instrumentalny. Brzmienie "Pure Heroine" opierało się w większości na wysuwającej się na pierwszy plan perkusji i sporadycznych liniach basowych, ale mimo wszystko nie dawało to uczucia pustki i niedopracowania przez niesamowity wokal, który dawał piosenkom całą linię melodyczną. Proste melodie grane na fortepianie podkreślają śpiew, przez co utwory brzmią bardziej organicznie. Przez co "Liability" staje się jeszcze bardziej dołujące, "Writer in the Dark" mroczniejsze, a "Green Light" czy "Supercut" bardziej chwytliwe, ale mimo to nie tłumią wokali.

"Melodrama" to podróż przez umysł dziewczyny po rozstaniu. Temat oklepany przez dzisiejszą muzykę. Przez tytuł myślimy że dostaniemy teksty o tym jak bardzo podmiot liryczny nie tęskni za byłym, ale z pierwszymi wersami słyszymi prawdziwą poezję na temat tak trywialny. Poezję konstruktywną, spostrzegawczą i dojrzałą. Przez to tytuł nabiera ironicznego wydźwięku. Podkreśla to jej równoczesną siłę, niezależność i pozostały ból.

Podsumowując, "Melodrama" to album z mądrymi tekstami i przede wszystkim rewelacyjnymi wokalami. Lorde pokazuje że dalej się rozwija i stać ją na jeszcze więcej. Zaczynam wierzyć w dzisiejszy pop. 8,5/10 melodrama.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Chętnie przesłucham jej nowej płyty. Zobaczymy co ciekawego przygotowała :)

Do tekstów o muzyce polecam wklejać jakiś link z YouTube :)

Właśnie też ostatnio doszedłem do takiego wniosku. W następnym poście będzie już muzyka do przesłuchania.

Często jest tak, że zna się wiele piosenek, ale kompletnie nie kojarzy się wykonawcy czy tytułu. Gdybyś nie podał tytułu "Royals" to miałbym jedynie skojarzenia z South Parku: