You are viewing a single comment's thread from:

RE: Polskie Listy Kuratorskie (PLK) - kuratorstwo kolejnego stopnia?

in #polish6 years ago (edited)

Dodałbym jeszcze tagi:

Ewentualnie można po prostu dodawać takie tagi, które będą cieszyły się popularnością.

Sort:  

Widzisz, przegapiłem te tagi. Co do programowania... mimo wszystko bym wolał używać używać za każdym razem tego samego prefiksu pl-. Czy to jest taka sprawa, której nie da się przenegocjować?

Ja też jestem za tym, żeby używać tagu #pl-programowanie. Po prostu ludzie póki co "nieświadomie" używali #programowanie, ale nie powinno być problemu z przestawieniem się.

Ja też wolę #pl-programowanie, chociaż dawałem zawsze #programowanie. Poprostu nie ma wytycznych i nie wiadomo jaki tag najlepiej dodać. Z tego co pamiętam podobny problem jest z tagiem #ksiazka, oraz #ksiazki

Od paru tygodni promuję ujednolicenie do #pl-ksiazki jednak.

Co sądzisz o połączeniu na początku tagów kulturowych /popkulturowych? Może jeszcze jakiś jeden odgórny?

Z punktu widzenia #pl-ksiazki jest to wskazane, bo tag ma niewiele wpisów dziennie. Mógłby być jeden ogólny tag dla pierwszej kategorii. Nie mam zazwyczaj problemu z limitem 5 tagów. Nawet gdyby jakiś wpis brał udział w #tematytygodnia i #pl-artykuly, do tego #polish to ciągle jest miejsce na dwa tagi.

Waham się czy pl-kultura czy pl-popkultura. Skłaniam się ku #pl-kultura. Mogę w komentarzach zachęcać autorów np. recenzji gier albo wpisów o serialach, żeby śmiało tagowali, bo w ich przypadku może to nie być w pierwszej chwili intuicyjne. Na razie udaje mi się jeszcze przeglądać wszystkie nowe wpisy na #polish. :)

Zapewne jako gałąź drzewka obok muzyki, książek i reszty przyda się jeszcze #pl-sztuka. W tym malarstwo, rzeźba, wpisy z #pl-historia jeści dotyczyć będą historii sztuki itp.

Bardzo dobrze, że wywiązała się ta dyskusja, bo po przejrzeniu sieci "nasza główna" kategoria powinna nazywać się właśnie #pl-sztuka. I do tego możemy wyszczególnić podkategorie:

Co o tym sądzisz?

Fajnie, przejrzyście wyszło. W zasadzie zbliżone do stosowanej w bibliotekach Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej - taki dział 7. bez sportu. :)
Obiecujące i apetyczne tagi dodałeś - kabaret i reklama jak najbardziej.

Popkultura, sztuki plastyczne i pozostałe to podałem dla pokazania rozległości zagadnień. W idealnym Steemit każdy post w tej tematyce powinien mieć #polish, #pl-sztuka i któryś z dokładniejszych tagów #pl- (lub kilka). Uważam to za bardzo dobre rozwiązanie i w innych kategoriach taki podział też byłby super.

Do sztuk plastycznych można byłoby dodać pl-grafika, gdzie wrzucane byłyby posty z grafiką 2D lub 3D. Czy to się już nie łapie?

Tutaj dyskutujemy o tagach pod rzeczy pisane. Bardzo bym nie chciał, żeby zdjęcia i inne grafiki zaśmiecały tag #pl-sztuka. Niech sobie zrobią #pl-grafika i #pl-fotografia z własnym kuratorstwem.

Proponuję jeszcze #pl-poezja dla różnych tworzonych wierszy, wierszyków, rymowanek itp., a także dla tekstów poruszających temat poezji.

I może #pl-opowiadania dla różnych opowiastek. Póki co to ja chyba najwięcej takich wrzucam, ale widzę że inni użytkownicy też już coś w formie opowiadań publikują.

Własnie między innymi dlatego jest potrzeba niejakich wytycznych ;) Może uda nam się uniknąć galimatiasu chociaż na polskich tagach :)

Czyli powinienem używać #pl-chleb?a nie #chleb?

Tak, to by było lepsze rozwiązanie. Oczywiście powinieneś dawać też #pl-kuchnia.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.033
BTC 51743.06
ETH 3069.12
USDT 1.00
SBD 4.17