7 PROSTYCH SPOSOBÓW NA OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY

in polish •  last year 

Nie da się ukryć, że znalezienie kilku groszy więcej w trudnej chwili to przyjemne uczucie. Po to właśnie oszczędzamy. Dlatego w dzisiejszym poście opiszę kika dróg na zachowanie pieniędzy w prosty, szybki sposób.

Zapraszam!

1.BANK
Tu nie trzeba się rozpisywać, bo wystarczy konto w banku, by założyć konto oszczędnościowe i wypłacić pewną sumę, kiedy będziemy tego potrzebować.

2.SŁOICZEK
Bądź szkatułka, do której będziemy wrzucać monety o tych samych nominałach. Na przykład, za każym razem kiedy w portfelu znajdzie się 2zł, wrzucamy je do słoika. Po paru miesiącach może się uzbierać nawet kilkadziesiąt złotych.

3.OGRANICZANIE UŻYWEK
Bo oszczędzanie to nie tylko przechowywanie. Zakładając, że paczka papierosów kosztuje 17zł, jest to wydatek ok. 500zł w ciągu miesiąca, czyli ok. 6100zł w ciągu roku. Te pieniądze można by było wydać na nowy mebel, podróż, czy choćby produkty lepszej jakości.
Tak samo jest z alkoholem, o narkotykach i innych takich już nie wspominając. Złudne szczęście, w dodatku nieopłacalne.

4.ZAKUPY PRZEZ INTERNET
Nie mówię tutaj o markowych ciuchach Calvina Kleina, bo te akurat większość nosi, żeby był fejm, że były takie drogie.
Mam tu na myśli rzeczy typu sprzęty domowe, urządzenia kuchenne i inne takie, które w sklepie są o wiele droższe niż na stronach internetowych.

5.ZMNIEJSZANIE WYDATKÓW
Jeżeli nasza sytuacja finansowa wymaga pochopnych środków, to nowe buty nie są warte marnej wypłaty...
Jedzenie częściej domowego obiadu, niż w knajpach też pomaga.
No i kiedy nie mamy za co zapłacić czynszu, to zamawianie tanich , kompletnie niepotrzebnych przedmiotów z internetu „bo są tanie” także nie pomaga.
Trochę tutaj przesadzam, ale no taka prawda.

6.SECOND HAND
Dla mnie osobiście kiedyś była to straszna wiocha, ubierać się w lumpie. Nadal tam nie chodzę, ale tylko dlatego, że nie umiem nic tam znaleźć. Tak naprawdę, w tych czasach modne może być wszystko, dlatego zamiast wydawać 120zł za spodnie, które rozciągną się przed pierwszym praniem, lepiej pójść do second handu i znaleźć takie same za 20zł. Opłacalne, co nie;)

7.ZAKUPY NA MIARĘ POTRZEB
Może to oczywiste, ale niektórzy kupują dwa razy więcej jedzenia niż potrzebują, a potem ono się psuje i je wyrzucają. I po co? Skoro można kupić tyle, ile się zje, a potem jak już się to zje, to kupić następną porcję itd. To, żę kupimy dużo zawczasu, nie oznacza wielkiej przesiębiorczości z naszej strony. Wręcz przeciwnie, marnotrawstwo.

To już wszystko, jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na zachowanie gotówki, zapraszam do komentowania:)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jeżeli mam jakieś pięciozłotówki w portfelu czy to z reszty czy jakos przypadkiem tam trafiły ( hehe) to wrzucam je do swojej skarbonki. Na wakacje sie uzbiera troche ;)

Dokladnie najwazniejsze to wytrwac w postanowieniach;)