"Tajemnicza śmierć Marianny Biel" Marty Matyszczak, czyli kryminał na wesoło

in polish •  4 months ago 

IMG_20180628_123146_506.jpg
Idealna książka dla wielbicieli kryminałów, którzy czasami chcieliby odsapnąć od tych bardziej "poważnych" książek pełnych patologów, inspektorów policji, w których akcja rozgrywa się szybko i na wielu płaszczyznach, a głównego bohatera goni nieubłagany czas, kiedy on musi zapobiec kolejnym zbrodniom.
Bohaterem jest Szymon Solański, który właśnie zakończył swoją przygodę z pracą w policji i zamierza otworzyć własne biuro detektywistyczne. Poznajemy go w chwili, kiedy przygarnia ze schroniska niezwykle mądrego psa imieniem Gucio, który w dalszej części będzie wybornym narratorem poczynań swojego pana i nie tylko. Solański właśnie wprowadza się do swojego nowego lokum, mieszkania w chorzowskim familoku. Familok jakich wiele, ale właśnie w tym najwyraźniej wydarzyła się zbrodnia, gdyż nasz bohater natyka się w piwnicy swojego nowego domu na ciało nikogo innego, jak przebrzmiałej gwiazdy lokalnego Teatru Uciecha, tytułowej Marianny Biel.
Oczywistym jest, że nasz detektyw nie może tej sprawy po prostu zostawić policji, zwłaszcza, że może się wydawać, iż starsza pani straciła życie w wyniku niefortunnego wypadku. Podczas śledztwa, w którym Szymonowi pomaga Gucio oraz przyjaciółka z lat szkolnych, dziennikarka Róża Kwiatkowska, poznajemy resztę mieszkańców kamienicy przy ulicy 11 Listopada 113. A wbrew pozorom, każda z tych osób ma swoje niejasne tajemnice, grzeszki na sumieniu i zadry w sercu. Czy sprawcą zbrodni była któraś z tych osób?
"Tajemnicza śmierć Marianny Biel" jest napisana językiem prostym i bez zbędnej pompatyczności. Gucio opowiada historię bez owijania w bawełnę, używając potocznych zwrotów, jakie na co dzień słyszymy z ust zwykłych ludzi i których sami używamy, a jego pieskie przemyślenia są wręcz przezabawne. Autorka w genialny sposób przekłada psie zachowanie na to, co też nasz pupil może sobie myśleć.
Polecam całym sercem, nie tylko wielbicielom kryminałów.

Recenzję tą opublikowałam na swoim koncie na lubimyczytac.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Bążur @holdyourdream!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

  - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
  - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
  - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Chat Polskiej społeczności i zapytaj o zaistniałą sytuację.
  - Chat Steemit Polska to otwarty chat całej polskiej społeczności. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
  - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
  - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
  - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!

W takim razie muszę sięgnąć po tę książkę. Jeżeli lubisz takie "zabawne" kryminały to polecam "Kółko się pani urwało" - Jacka Galińskiego, swego czasu o niej pisałem.

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY

@wadera

Congratulations @holdyourdream! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post
You got a First Vote
You received more than 10 upvotes. Your next target is to reach 50 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Warto pamiętać, że dwa entery, to nowy akapit ;)
!tipuvote 0.5 hide