Pożegnalny Majowy Steem Meetup. Jaki program?

in polish •  6 months ago 

IMG_8938.JPG

Zbliża się PMSM czyli Pożegnalny Majowy Steem Meetup w rzeszowskim Królestwie Bez Kresu, zaplanowany na weekend 24-26.05. Z inicjatywą jego zorganizowania wyszło @sp-group już kilka miesięcy temu, ale jak można przeczytać w poście ogłaszającym jest to "zarówno spotkanie steemian, jak i jedyna w swoim rodzaju impreza pożegnalna". Większość istotnych informacji została podana we wspomnianym wpisie. Wciąż jednak nie ma programu. A program (przynajmniej ramowy) dobrze jest mieć.

IMG_8937.JPG

Od dawna planowałem zorganizować w Królestwie Bez Kresu wystawę najlepszych fotografii z tagu #pl-fotografia. Przez jakiś czas nawet @fundacja robiła selekcję. PMSM to ostatnia okazja, by zrobić ją w dawnych koszarach na Piłsudskiego. Zwłaszcza, że możliwe, że część tego co jest obecnie na ścianach do 24 maja zniknie. A zatem można je zapełnić najlepszymi zdjęciami ze Steema. Najpierw jednak trzeba dokonać selekcji, a następnie je wywołać. Sugestie dotyczące wyboru zdjęć można podsyłać w komentarzach. Byłoby świetnie jakby ktoś zajął się uzyskaniem zgody od autorów (ja obecnie mam na głowie poszukiwanie nowego lokalu). Wywołaniem mogę się zająć. I tu kolejna kwestia: jeśli uda się załatwić od autorów zdjęcia w dobrej rozdzielczości, wówczas można wywołać większe formaty. Jeśli będziemy zaś będziemy bazować na fotach z serwerów Steemita, to pewno będą one nie większe niż 10x15 cm.

IMG_8929.JPG

Kolejna propozycja programowa to plenerowa projekcja filmu TodMachine. Jest to produkcja moich znajomych z Damaszku Europy. Produkcja dość nietypowa jak na XXI wiek, bo jest to film niemy. Opowiada on o budowie zabójczej maszyny, która ma przesądzić o losach toczącej się wojny. A w tle tej historii - Tarnów. Poniżej zwiastun.

Kino plenerowe, to kolejny nigdy nie zrealizowany w KBK plan. Wiele razy była o tym mowa. Nigdy jednak się nie udało. Jeśli już coś oglądaliśmy, to zawsze w czterech ścianach. Na pożegnanie można to w końcu zmienić.

IMG_8936.JPG

Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś pomysły to można się nimi dzielić w komentarzach. Do "zagospodarowania" są 3 dni. Znając życie - najbardziej piątkowy wieczór i sobota. W niedzielę z racji wyborów będzie zapewne spokojnie. Możliwe, że będzie można wykorzystać również nowy lokal, którego jeszcze nie znaleźliśmy...

IMG_8927.JPG

Jest jeszcze jeden plan, którego nigdy nie zrealizowałem i zapewne nigdy już nie zrealizuję w tym miejscu. LARP. Grę fabularną, w której gracze wcielają się w różne role. Przypomina to trochę teatr, a trochę serialowy "Westworld". Niestety każda tego typu gra, to spore przedsięwzięcie, na które nie mam chyba na tyle energii. No chyba, że znajdzie się grupa chętnych i zrobimy coś ad hoc. Jako już napisałem - pomysły można wpisywać w komentarzach.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nie udało mi się ostatnio dotrzeć, tym razem będę :) Nie wiem czy 24, ale 25-26 na pewno.

P.S. 26 maja są wybory do europarlamentu, więc jeżeli ktoś chce głosować a nie zdąży wrócić do swojego miejsca zamieszkania, to jeszcze przez kilka dni istnieje możliwość zarejestrowania się na te wybory w rejestrze wyborców za pomocą tej strony

P.S.2

u kolejna kwestia: jeśli uda się załatwić od autorów zdjęcia w dobrej rozdzielczości, wówczas można wywołać większe formaty. Jeśli będziemy zaś będziemy bazować na fotach z serwerów Steemita, to pewno będą one nie większe niż 10x15 cm.

To nie jest tak. Wystarczy usunąć z linka końcówkę "?format=match&mode=fit&width=640" i możemy się cieszyć zdjęciem w pełnej rozdzielczości :)

Nie udało mi się ostatnio dotrzeć, tym razem będę :)

Nie będziesz jedyny z KRK :)

Wystarczy usunąć z linka końcówkę

Wiem. Ale to wciąż nie jest pełna rozdzielczość, tylko szerokość 1280 px.

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Projekt wystartował 14.05.2019, lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty zostaną opublikowane we wtorkowym raporcie z działalności @sp-group w dniu 21.05.2019.

@michalx2008x

You got voted by @curationkiwi thanks to michalx2008x! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!

You have been upvoted by all four members of the @steemexplorers team. Steemexplorers is an initiative to help bring all Steemians information on various services and communities operating all on the STEEM blockchain in a centralized location to save you time and help you grow here on Steemit. It's free, it's easy, and there's a whole lot of information here that you can put to good use. Please come by our discord channel to learn more and feel free to ask as many questions as you'd like. We're here to help! Link to Discord: https://discord.gg/6QrMCFq

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @curationkiwi.