Majówka w Królestwie Bez Kresu (24 - 26.05.2019)

in #polish3 years ago (edited)

Kiedy dwa tygodnie temu publikowałam pierwszą informację o zjeździe w Rzeszowie nawet do głowy mi nie przyszło, że już wkrótce nie tylko nasza inicjatywa, ale i funkcjonowanie Królestwa Bez Kresu w znanej nam formie stanie pod znakiem zapytania.

W dużej mierze to ludzie tworzą klimat danego miejsca i wierzę, że Królestwo Bez Kresu, gdziekolwiek znajdzie lokum, rozkwitnie na nowo.

Niezależnie od tego w żaden sposób nie można odmówić uroku obecnej lokalizacji. Na dziedzińcu starych koszarów czuć na plecach oddech historii, a półmrok zimnych wnętrz przenosi w inny świat.

Prawdopodobnie to ostatnia szansa, by to poczuć.

W porozumieniu z @hallmann przedstawiam Wam informacje dotyczące majówki, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 24-26.05.2019.

Będzie to zarówno spotkanie steemian, jak i jedyna w swoim rodzaju impreza pożegnalna. Żegnamy stare, witamy nowe!

Równie dobrze możecie przyjechać już w piątek i zostać do niedzieli, jak i wpaść w sobotę na kilka godzin. To zależy od Waszych możliwości i chęci.

Warunki...

... będą koszarowe. To miejsce zobowiązuje! Pomimo pieca może być nieco chłodno w środku, więc trzeba zabrać coś cieplejszego do ubrania.

Poza tym KBK będzie w fazie przeprowadzki (musi opuścić lokal do końca maja!) - bardzo możliwe, że części mebli już nie będzie.

Jednak niezależnie od tego, ile stołów nam zostanie do dyspozycji - planszówki zostaną eksmitowane na końcu, więc będzie co robić. Zawsze też można porąbać drewno albo pomóc w pakowaniu.

Kto wie, może przypadnie nam zaszczyt wyniesienia szafy prowadzącej do Narnii?

Spanie

W KBK pomieści się około 20 osób na noclegu. Zalecamy, aby kto jest w stanie, zabrał karimatę i śpiwór. Na miejscu są jakieś materace i koce, ale wystarczą dla maksymalnie 6 osób, ponadto w interesujący nas weekend mogą pojawić się też inni goście.

Kuchnia...

...jest! Na wyposażeniu mikrofalówka i piekarnik. Lodówka może być już wtedy w drodze ku nowemu przeznaczeniu, ale jak zapewnia @hallmann, temperatura panująca w koszarach powinna wystarczyć za warunki chłodnicze.

Łazienka


Na własne oczy widziałam prysznic, więc spokojna [umyta] głowa. Wprawdzie w lutym dłonie mi prawie odpadły pod bieżącą wodą, ale wtedy nie było gości na noc. Teraz będzie ciepła!

Bonus


Mamy scenę. Jeśli ktoś ma ochotę zabrać znajomą kapelę metalową, rapera z osiedla albo chór ze szkoły córki - proszę bardzo. Sąsiadów brak... poza tym co, eksmitują nas?

Jak trafić


Sam adres (al. Piłsudskiego 8-10, Rzeszów) może Wam niewiele powiedzieć, dlatego zamieszczam mapkę zapożyczoną z fanpagu KBK.

Koszt

Nie podajemy konkretnej kwoty. Za gościnę w KBK zapłacicie tyle, ile uznacie w swym sercu za stosowne. Przyzwoitość nakazuje, by zwróciły się przynajmniej koszty naszego pobytu (m.in. zużycie prądu, wody, gazu i pysznej herbaty).

Wszelkie wpłaty ekstra będą mile widziane - jak wiecie lokal to inicjatywa non-profit, utrzymująca się głównie z datków. Poza tym nadciąga widmo kosztownej przeprowadzki... Warto wesprzeć Królestwo Bez Kresu, byśmy mogli i w przyszłości spotykać się pod jego dachem.

Wsparcie finansowe można przekazać na różne sposoby, na przykład:

Prosimy Was o zgłaszanie przyjazdu, szczególnie jeśli łączy się z noclegiem. Pozwoli nam to choćby w przybliżeniu ustalić liczbę gości i zorientować się w rozmiarach przedsięwzięcia. Oczywiście wszelkie inicjatywy spontaniczne będą także mile widziane ;)

Kontakt: na otwartym czacie sp-group https://discord.gg/rcvWrAD, możecie mnie też wołać na steem chat https://steem.chat/channel/polish, albo wpisać się w komentarzu.

Czekamy na Was!

@wadera


Zdjęcia autorstwa @hallmann, wykorzystane za jego zgodą.
Mapka: https://www.facebook.com/herberciarnia/




Sort:  

Cześć ludzie❤️ jaaa tez planuje byc! Mam ogromna nadzieje ze mi się uda co prawda tylko jeden pełny dzień, ale pracuje nad tym ;)

Dawid @hallmann a co z szafą?? Tak się o nią martwię i jednocześnie zaopiekuje😍

Posted using Partiko iOS

Ja będe! Mój śpiwór leży w KBK od mojej ostatniej wizyty tam, więc tyle mniej bagażu :D

You got voted by @curationkiwi thanks to michalx2008x! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!

You have been upvoted by @jonnyla08 and the Monster Madness Giveaways team. Visit @givememonsters for more upvotes provided by the team. https://steemit.com/@givememonsters

Warto, aby osoby które wybierają się na majówkę wpisały się w komentarzu...
Tak więc... Ja się wybieram 👣

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.06
JST 0.040
BTC 35685.88
ETH 2499.93
USDT 1.00
SBD 4.05