You are viewing a single comment's thread from:

RE: Polskie Listy Kuratorskie (PLK) - kuratorstwo kolejnego stopnia?

in #polish5 years ago

Popieram! :)
Od początku naszych dyskusji nad regulaminem wydawało mi się, że lepiej (i chyba łatwiej) było by zacząć od rozwijania tagów.
Jeśli będą kuratorzy tagów, więcej osób będzie pełniło odpowiedzialne role w naszej społeczności, to powinno się większości piszących na #polish podobać (bo to już nie będzie kilkuosobowa elita rządząca).
Myślę również, że na tagach łatwiej będzie wyłapać dobre posty niż z całego #polish.
Dalej, na każdym tagu panują niepisane zasady więc wprowadzenie jakichś dodatkowych ustaleń nie powinno nikogo ani zniechęcić ani zdenerwować. Mamy regulamin na #pl-artykuly, #tematygodnia, #pl-zwierzeta i wszystko gra i buczy, postów jest coraz więcej z każdym tygodniem a i odpowiedni poziom wpisów (na którym raczej powinno nam zależeć) wydaje się być utrzymany.
Jeśli chodzi o tagi, które zaproponowałeś to wydaje mi się że może warto oddzielić rośliny od zwierząt i #pl-piwo zamienić na np. #pl-trunki czy #pl-napoje (uogólnić czy jakoś tak).
Zgadzam się, że kuratorzy powinni mieć nadal możliwość publikowania własnych postów.

Sort:  

A może zrobić tag #pl-przyroda?

Mim zdaniem rośliny powinny być osobno (kwiaty, warzywa, owoce, drzewa, obserwacje itp ale i przepisy wegetariańskie, ogrody, ogródki, uprawy warzyw, sadownictwo, stylizacje ogrodów ...). Dużo tematów można zebrać pod jednym tagiem.
#pl-zwierzeta ładnie się rozkręca i też wiele tematów do niego pasuje.
Przyroda, jako pojęcie jest bardzo ogólne, to mógłby być tag nadrzędny... (tylko nie wiem czy potrzebny w tym momencie).

Myślę, że wszystkie potrawy, niezależnie od tego czy mięsne czy roślinne, powinny być w #pl-kuchnia. Jeśli będziemy się dalej rozdrabniać to powstaną pl-sałatki, pl-surówki, pl-inszechwasty. A fasolka po bretońsku gdzie? I mięso i warzywa.... Moim zdaniem nie rozdrabniajmy niepotrzebnie.

Tak, oczywiście masz rację :)
Nie chodziło mi o wyłączenie dań wegetariańskich z #pl-kuchnia, miałam na myśli że mogłyby być również pod tagiem roślinnym ewentualnie.
Absolutnie nie powinniśmy rozdrabniać, chodzi przecież o to, żeby taki działały, czyli miały jak najwięcej wpisów (dobrej jakości oczywiście).

Fajnie by było pomyśleć nad rozgałęzieniem #pl-kuchnia na mniejsze twory, przy czym kuchnię zostawić jako główną gałąź. Jest już osoba pisząca o chlebach (#pl-chleb), może dać też coś do deserów albo do ciast/ciastek? Na zasadzie #pl-desery i #pl-ciasto. Alternatywą może być np. #pl-pieczenie. Znacie lepiej ten tag, może macie inne propozycje?

#pl-chleb jak najbardziej (są wpisy od 3 osób jak dotąd), poza tym desery (słodycze) osobno i coś z napojami i trunkami trzeba pomyśleć. Póki co wpisów na #pl-kuchnia nie jest bardzo dużo, więc tyle chyba wystarczy na ten moment żeby za bardzo nie rozdrabniać.

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.05
JST 0.023
BTC 17217.19
ETH 1283.01
USDT 1.00
SBD 2.28