⭐️⭐️⭐️Zmiana chwytu pistoletowego w replice M4 ?⭐️⭐️⭐️ Żaden problem !

in polish •  2 months ago  (edited)

Witaj 😃❗

Troszkę nas tutaj nie było. Chłopaki i dziewczyny tym wpisem chcielibyśmy rozpocząć serie artykułów dotyczącą aspektów serwisowych Waszych replik. Nasz utalentowany zespół specjalizuje się w replikach karabinków M4 i platform AR15, jednak z czasem wielbiciele innych oraz bardziej egzotycznych konstrukcji również będą mogli znaleźć tutaj dla siebie sporo wartościowych informacji.

Mamy nadzieje że seria ta przyjdzie z pomocą zarówno 🔰amatorom dłubania w swoich replikach, jak również bardziej doświadczonym majsterkowiczom.

😃Dzisiaj przybliżymy niezbyt skomplikowaną i czasochłonną czynność jaką jest:

ZMIANA CHWYTU PISTOLETOWEGO W M4 AEG

IMG_8871.JPG
Źródło: FROGProject

Na pewno nie raz zastanawiałeś się czy nie warto zmienić chwytu. Wygląd? Ergonomia? Moda?

A może zwykłe znudzenie spowodowało że podjąłeś taką właśnie decyzję?

Informacje które tutaj znajdziesz pozwolą Ci przełamać barierę strachu przed dotykaniem repliki i samodzielnie zabrać się za zmianę tej części😃.

O tyle o ile zmiana chwytu w replice M4 GBB jest prosta, przyjemna i w zasadzie zbliżona do wymiany chwytu w palnej wersji AR15, tak repliki M4 AEG posiadają w chwytach silniki. Co za tym idzie, również znajdą się tam przewody, a to już nieco obniża Twoją chęć dłubania.

Nie taki jednak diabeł straszny.

Zapraszamy i zaczynamy😃.

W tym odcinku w roli głównej wystąpią:

IMG_8872.JPG
"Johnny" z widocznym modyfikowanym standardowym gripem A2
źródło: FROGProject

  • 🔫"Johnny", nasz ambasador, pupil i serwisowy składak, replika karabinka AR15 firmy G&P jednego z serwisantów, która wiernie i oddanie służy już od lat. Johnny pokornie znosi wszelkie trudy pracy z nami, strzelanki, tortury oraz testy nowych wynalazków.

W tym odcinku interesować będzie nas fakt że replika posiada korpus oraz gearbox V2 firmy G&P.

IMG_8867.JPG
Gunfighter mod.2 firmy BattleAxe źródło: FROGProject

  • Nowy chwyt pistoletowy który postanowiliśmy zafundować Johnnemu, model Gunfighter mod.2 firmy BattleAxe.

W roli drugoplanowej wystąpi:

IMG_8873.JPG
Potrzebne narzędzia źródło: FROGProject

  • 🔨zestaw narzędzi takich jak, śrubokręty, płaski oraz średniej długości, niewielki krzyżakowy, malutkie szczypce(opcjonalnie), mały imbusik (o ile wymaga tego do demontażu stary chwyt)

Zadbaj o bezpieczeństwo❗

  1. Nie bądź amator - ubierz okulary😎
  2. Upewnij się że replika nie posiada podpiętego magazynka(jeśli posiada, odłącz go).
  3. Upewnij się że komora jest pusta (użyj wyciora a w ostateczności odwróć replikę do góry nogami i oddaj w bezpiecznym kierunku strzał).
  4. Upewnij się że bateria🔋 jest rozłączona i dla pewności wyjęta z repliki❗

Warto abyś zadbał o odrobinę wolnego miejsca, biurko i jakaś podkładka będzie mile widziana. Rozbieranie repliki na kolanie czy na wersalce z pewnością nie jest dobrym pomysłem.

W większości przypadków chwyt w replice karabinka AR15 będzie wyglądał podobnie do tego, będzie on mniej lub bardziej w stylu A2, i z całą pewnością będzie skrywał silnik.

IMG_8872.JPG
Modyfikowany chwyt A2 źródło: FROGProject

Musisz odkręcić dolną stopkę która trzyma silnik w chwycie. Zrobisz to pozbywając się dwóch śrubek używając do tego celu imbusa, lub innego pasującego śrubokręta.

IMG_8874.JPG
Odkręcona topka, lekko wypchnięta przez silnik źródło: FROGProject

Twoim oczom ukarze się taki oto prawdopodobnie obraz. Teraz używając szczypiec lub zręcznych palców zdejmij styki z silnika w chwycie uwalniając go.

IMG_8875.JPG
Odkręcona stopka, widoczny silnik źródło: FROGProject

Teraz musisz wyjąć ostrożnie silnik wraz ze sprężyną, gdy już to zrobisz zobaczysz że chwyt trzymają prawdopodobnie jeszcze 4 śrubki którymi przytwierdzony został on do gearboxa. Odkręć chwyt śrubokrętem krzyżakowym i ostrożnie zdejmij uważając przy tym na przewody i ich styki.

IMG_8886.JPG
Otwory którymi przykręcany jest chwyt do gearboxa, widoczne otwory na zębatkę silnika jak również na przewody źródło: FROGProject

IMG_8877.JPG
Zdjęty chwyt z Johnnego źródło: FROGProject

Ekstra - stary chwyt masz już zdjęty. Teraz czas abyś wstępnie założył na gearboxa nowy chwyt i sprawdził jak nowy leży w dłoni i czy wszytko z nim w porządku. Ten konkretny chwyt przychodzi w zestawie z dwoma "podpalcnikami" do wyboru, sprawdź który jest dla Ciebie wygodniejszy 😃❗

IMG_8888.JPG
chwyt założony do przymiarki wstepnej źródło: FROGProject

Jeśli wszystko gra, dokręcasz śrubkami chwyt do gearboxa, wkładasz silnik ze sprężyna, uważając na poprowadzone kable i podpinasz prawidłowo z powrotem styki. Pozostaje nam założenie na silnik "dopychacza" który przyszedł w zestawie. Pomoże on dopchnąć silnik do gearboxa oraz pozwoli zatrzasnąć zewnętrzną klapkę w chwycie.

IMG_8891.JPG
dopychacz silnika w chwycie przed zatrzaśnięciem klapy źródło: FROGProject

Teraz pozostaje tylko zamknięcie klapki oraz regulacja płaskim śrubokrętem poziomu docisku silnika do gearboxa tak aby był on w takim samym położeniu jak przed zmianą chwytu.

IMG_8892.JPG
"Johnny" z nowym gripem Gunfighter od BattleAxe źródło: FROGProject

I gotowe - gratulacje właśnie zrobiłeś to sam❗

UWAGA! Montaż wymaga doświadczenia oraz zdolności manualnych. Nie możemy brać odpowiedzialności za samodzielny montaż części. Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu wciąż masz problemy z zamontowaniem poprawnie nowej części lub uznałeś że nie czujesz się jeszcze na siłach by samodzielnie dokonywać takich zmian w replice, polecamy skorzystać z doświadczenia naszych serwisantów oraz usług naszego serwisu.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł lub chciałbyś się podzielić z nami swoimi spostrzeżeniami czy opiniami, czuj się swobodnie pisząc do nas w komentarzu poniżej tego artykułu - będzie nam miło jeżeli zaznaczysz swoja obecność i dasz nam znać że to czytałeś :) A może masz jakieś pytania lub sugestie? Podziel się nimi śmiało!

Zapraszam Ciebie również na nasz fanpage na facebooku
https://www.facebook.com/FROGprojectPolska/
oraz na naszego bloga
https://frogprojectpolska.blogspot.com/
znajdziesz tam ciekawe i wartościowe artykuły oraz wiele praktycznych porad dotyczących airsoftu.

Baw się bezpiecznie i obserwuj Nas !
Zespół FROG Project🐸
V1.1 B.jpg
Wszelkie prawa zastrzeżone FROGProject 2019

#serwis #serwisasg #airsoftservices #airsoftcommunity #porady #help #tip #DIY #M4 #airsofttarnow #setup #airsoftpoland #frogprojectpolska #airsofteurope #airsofttips

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!