⭐️⭐️⭐️Airsoft - sprzęt a mobilność ⭐️⭐️⭐️ Czyli co nosisz ❓

in polish •  5 months ago 

Cześć, tutaj Marcin z zespołu FROGPROJECTPOLSKA!
Dzisiaj mam dla Ciebie mały #airsoft #tip 🙂

W dobie wszechobecnych kopii sprzętu wykorzystywanych w airsofcie oraz rosnącego powoli zainteresowania #speedsoft'em co raz większy nacisk kładziemy na szybkość i mobilność.
Oczywiście szybkość i mobilność towarzyszyły nam w sporcie od zawsze, piastując zaszczytne miejsce pierwszej linii w przewadze na polu walki. Rosnąca tendencja jednak do noszenia na sobie dużej ilości różnego rodzaju kopii sprzętu powoduje że mobilność nasza spada, dochodzą inne problemy z tym związane a ogólny komfort rozgrywki szybko się kladzie.

Warto zadać więc sobie od czasu do czasu magiczne pytanie:
Czy to wszystko co nosze jest mi na prawdę potrzebne❓

Oczywiście najlepiej było by nic nie nosić jednak nie jest to możliwe. Z czegoś gracz musi w końcu strzelać, mieć ochronę, gdzieś trzymać apteczkę, amunicje, magazynki oraz inny sprzęt pozwalający na komfortową grę, szkolenie czy symulacje.

Kopia FROGPROJECTPOLSKA - facebook - post - airsoft - polska - AR15 - szpej - noszenie - setup.png

Zmniejszanie wagi szpeju jest kluczowe. Brak zbędnych, w dodatku źle rozlokowanych dodatków, znacząco poprawia też komfort poruszania się. Maleje ryzyko utraty i zagubienia części wyposażenia, które często dyndają nam z różnego rodzaju kamizelek i innych plate carrierów., przymocowane jedynie gumkami, bezmyślnie na wzór operatorów jednostek specjalnych.

Kopie takiego wyposażenia są często drogie dla przeciętnego airsoftowicza, a poza kwestią wizerunkową absolutnie nic sobą nie wnoszą do rozgrywki. Tutaj przytoczyć można kwestie imitacji granatów które poza zwiększaniem naszej sylwetki zwiększają też bezsensownie wagę naszego sprzętu. Oczywiście bywają gry i inne dobre powody by jednak ozdobić się jak przysłowiowa choinka niekoniecznie do tego oryginalnym i funkcjonalnym sprzętem, jednak nie są to sytuacje w których mobilność jest dla nas kwestią kluczową. Dobrym przykładem są różnego rodzaju akcje charytatywne w których uczestniczymy lub pokazy. W większości jednak przypadków szpej tego typu generuje tylko frustracje i żal. Drogie imitacje GARMINÓW, czyli małych przenośnych urządzeń GPS, czy stroboskopów, potrafią być instalowane niechlujnie w przeróżnych miejscach. Odpadają i giną równie szybko co się pojawiają. Przechadzając sie po terenie rozgrywek gdy żadna się aktualnie nie odbywa, można znaleźć dosłownie wszystko. Zegarki, narzędzia, ładownice, kopie okularów ochronnych, magazynki, imitacje granatów, liche i kiepsko zamontowane "podpalcniki", czyli wszelkiej maści i pokroju gripy, chwyty a także zapasowe baterie. Trafiają się nawet całe worki kulek.

Warto więc mądrze czerpać z mądrości jednostek specjalnych i zamiast obwieszać się sprzętem na oślep za wszelka cenę, lepiej po prostu zostawić w domu sprzęt który nie jest nam konieczny do dobrej zabawy w danej grze czy symulacji. Jeżeli już jesteśmy przy symulacjach:

Podczas milsimów natomiast warto wziąć pod uwagę jednak aspekty funkcjonalności danego wyposażenia niż swojego wyglądu. Oczywiście każdy chciałby wyglądać mega taktycznie na większej imprezie na którą nierzadko dojeżdża wiele kilometrów, jednak funkcjonalność zawsze będzie lepsza od dobrego wyglądu.

Podczas typowych rozgrywek zbędne dodatkowe akcesoria nieustanie Cię rozpraszają, zmuszając do patrzenia na nie i zastanawiania się czy wszystkie nadal wiszą na swoich miejscach, oraz czy właśnie coś nie odpadło. To zdarzyć sie może nawet w momencie gdy właśnie leci na Ciebie przeciwnik. Gdy wyeliminujesz tego typu powody frustracji, zwiększy się Twój komfort psychiczny. Będziesz spokojniejszy o sprzęt który nie zginie a który i tak nic nie daje bo się go w końcu nie używa. Zmniejszenie ilość sprzętu głównie niepotrzebnego, być może spowoduje że nie będziesz się też musiał niepotrzebnie eksponować na ogień przeciwnika stojąc dalej od ściany czy przeszkody w obawie o uszkodzenie kopii. Gdy nie mamy się o co martwić a sprzęt użytkowy jest solidnie przymocowany możemy skupiać się w całości na otoczeniu, rozgrywce i przeciwnikach. Mniejszy ciężar który nosisz to w końcu tez więcej siły na grę :)

A czy ty masz na wyposażeniu jakiś niepotrzebny sprzęt ;) ❓Podziel się z nami swoją opinią 👇👇👇👇👇👇 i udostępnij !

Stań się częścią naszej społeczności, znajdź nas również na facebooku
https://www.facebook.com/FROGprojectPolska/
oraz instagramie
https://www.instagram.com/frogproject/

#airsofttarnow #gearsetup #airsoftsetup #airsoftpoland #frogprojectpolska #airsofteurope #airsofttips #tipoftheday #setup #milsim #bestairsoft

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Nice load out!

Thank You ! Oryginal oldschool gear setup