Airosft - Recenzja chwytu Gunfighter firmy BattleAxe do AEG !

in polish •  2 months ago  (edited)

Cześć❗❗❗

Tak się składa że całkiem niedawno mieliśmy okazję montować chwyt Gunfighter od BattleAxe w replice karabinka M4 od G&P. Chwyt aktualnie występuje na rynku w dwóch wersjach, my montowaliśmy wersję Mod.2 która posiada pewne modyfikację w stosunku do wersji poprzedniej.

Jeśli chodzi o sam montaż, przebiegał on beż żadnych problemów i poczytać możesz o tym w tym wpisie.
Ponieważ jest to dość mocno popularny ostatni czasy chwyt, który ma za zadanie usprawnić pracę na karabinku, kilka aspektów od razu zwróciło naszą uwagę. Sądzimy że nie tylko naszą. Postanowiliśmy więc opisać ten produkt w osobnym artykule.

Po odbiorze i rozpakowaniu zamówionej przesyłki (w tym wypadku ze sklepu https://www.taiwangun.com/ ) produkt wygląda następująco.

IMG_8864.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8867.JPG
Grip BattleAxe źródło: FROGProject

Dość szybko rzuca się w oczy zmieniony kąt nachylenia gripa oraz nieco większa długość. Do tego jeszcze zresztą wrócimy w dalszej części tego wpisu.

IMG_8879.JPG
Od lewej, chwyt palny AR15 typu A2, chwyt AEG typu A2, oraz nowy chwyt Gunfighter BA źródło: FROGProject

Grip leży w dłoni wyjątkowo wygodnie. Po to został zresztą opracowany, ale przejdźmy do kolejnych aspektów.
Grip Mod. 2 przychodzi z dwiema wstawkami(celowo nie do końca tutaj założonymi), jedną niskoprofilową, praktycznie nie zmieniającą kształtu chwytu, oraz z powiększoną która dystansuje nieco naszą dłoń od osłony spustu.

IMG_8868.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8869.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8889.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8887.JPG
Źródło: FROGProject

Grip Gunfighter Mod. 2 BattleAxe w dwóch różnych konfiguracjach źródło: FROGProject

W tym miejscu możemy śmiało stwierdzić że powiększona opcja jest mało wygodna, jest przeznaczona z pewnością dla osób o większych dłoniach a co ważniejsze w przypadku repliki G&P opcja powiększona lekko odstaję tworząc gapa pod osłoną spustu. Rzecz jasna opinia ta jest opinią strikte subiektywną jednak warto abyś wziął ją pod uwagę w przypadku zakupu.

Opcja poszerzona sprawdzi się natomiast naszym zdaniem bardziej w przypadku replik AR15 przeznaczonych do strzelania raczej dalekodystansowego oraz przy strzelaniu raczej precyzyjnym z pozycji leżących. Tak czy inaczej decyzję pozostawiamy Tobie.

Kąt nachylenia i obawy z nim związane!

Grip jest nachylony i ufamy że zdjęcia telefonem oddają tą zależność w stosunku do kąta gripa typu A2

IMG_8878.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8883.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8884.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8880.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8881.JPG
Źródło: FROGProject

Wierzcie nam lub nie ale pomimo kąta nachylenia względem korpusu oraz gearboxa, sam silnik pozostaje pod niezmienionym kątem. Dzieje się to za sprawą 2 czynników:

  • identycznego kąta płytki montażowej chwytu do gearboxa, co ukazują zdjęcia poniżej.
  • lekko poszerzonego garba chwytu (co zresztą wpływa przy okazji również pozytywnie na komfort pracy)
    No żyć nie umierać :)

IMG_8885.JPG
Źródło: FROGProject

IMG_8886.JPG
Źródło: FROGProject

Teraz trochę z innej strony o tym chwycie:

Chwyt wykonany jest suma sumarum z plastiku, ABS albo coś nylonopodobnego, w każdym razie polimer. Nie jest to zły materiał w gruncie rzeczy i po zamontowaniu sprawia wrażenie całkiem przyjemne.

Jest on wykonany metodą wtryskową do formy co widać miejscami gołym okiem po pozostałościach odlewniczych. Na pocieszenie dodam że zdarza się to naturalnie też niektórym producentom akcesoriów do broni palnej, więc nie jest wybitnie źle. Nie ukrywajmy jednak że nie jest to wzorowe dzieło taśmowej produkcji.

Ten konkretny egzemplarz posiada kilka niedociągnięć odlewniczych które warto ostrożnie zniwelować, jednak większość użytkowników nie powinno mieć z tym żadnego problemu.

Okolice łączenia chwytu z korpusem po tylnej stronie też mogło by być lepsze - chwyt nie jest zbyt dopasowany w tym egzemplarzu i zdaję się nieco wystawać poza korpus z tyłu, co też zasadniczo pokazują zdjęcia.
To jednak też nie jest jakiś bardzo poważny problem dla większości z nas, zwłaszcza że nie odbiega to od typowych stockowych konfiguracji.

Stopka silnika umożliwia bardzo szybki dostęp do niego i regulację, choć naszym zdaniem nawet zbyt szybki. Nie jest to jakaś mega użyteczna funkcja bo nikt nie zmienia silnika jak magazynków. nie da się jednak ukryć że jest to niewątpliwa zaleta w niektórych przypadkach. Należy jednak uważać by silnik nam nie wypadł i lekko zmodyfikować stopkę dla poprawy bezpieczeństwa.
Podczas montażu grip wchodził na gearboxa lekko na ścisk, ale również nie sprawia to żadnych dalszych problemów użytkowych czy technicznych.

Po zamontowaniu leży w dłoni świetnie, posiada bardzo przyjemną fakturę, która powoduje że operowanie repliką staje się pewne.
Z doświadczenia dodamy że faktura na chwycie jest dobrym drapakiem dla palców dłoni po ugryzieniach komarów podczas strzelanek w terenach zalesionych.

Kąt chwytu oraz jego długość jest również idealna do dłuższych ćwiczeń z repliką czy gier.

Wygląd?
No cóż...
To idealny przykład kompromisu pomiędzy wyglądem a komfortem w którym wygrywa wg nas komfort.

IMG_8892.JPG
Zamontowany BattleAxe Gunfighter Mod.2 Źródło: FROGProject

Grip w niedalekiej przyszłości poddamy jednak modyfikacji gdyż garb chwytu zdaję się o to wręcz wołać Kąty w okolicach łączenia chwytu z osłoną spustu również mogłyby być nieco lepsze bo pachną nam bólem palców i odciskami znanymi ze standardowego chwytu A2.
Będąc jednak zwolennikami chwytu A2(z modyfikacjami i bez nich) jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zmianą. Na obecną chwile kwestia przejścia na prace w nowym chwycie przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Podsumowanie od zespołu na koniec.

Grip jest świetny❗❗❗
Warty każdej kasy bo w przeciwieństwie do wielu innych modeli rzeczywiście wnosi coś do operowania repliką poza zmianą wyglądu. Jeżeli szukasz nowego, dobrego chwytu dla swojej Emki AEG który coś zmieni i pomoże Ci w rozwoju, musisz koniecznie rozważyć propozycje BattleAxe która dostępna jest w sklepie TG (link na początku artykułu).

Baw się bezpiecznie i obserwuj Nas !
Zespół FROG Project🐸
V1.1 B.jpg
Źródło: FROGProject 2019

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł lub chciałbyś się podzielić z nami swoimi spostrzeżeniami czy opiniami, czuj się swobodnie pisząc do nas w komentarzu poniżej tego artykułu - będzie nam miło jeżeli zaznaczysz swoja obecność i dasz nam znać że to czytałeś :) A może masz jakieś pytania?
Zapraszam Ciebie również na nasz fanpage na facebooku znajdziesz tam ciekawe i wartościowe artykuły oraz wiele praktycznych porad dotyczących airsoftu.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!