Moja prawda jest lepsza od Twojej ...

in polish •  last month 

Witajcie :)

Każdego dnia spotykamy się z różnymi ludźmi, mijamy się, rozmawiamy, spędzamy czas. Jedni pozwalają się Nam rozwijać, czerpiemy od nich wiedzę, poglądy, poszerzamy Nasz punkt widzenia, wzrastamy i stajemy się silniejsi. Inni uczą się od Nas, dzielimy się spostrzeżeniami, rozmawiamy o tym, co Nas interesuje, kręci :). Gdybyśmy spotykali tylko takich ludzi byłoby wspaniale, gdyż wszystko układałoby się po naszej myśli. Albo czerpalibyśmy od innych albo dawali wiedzę osobom chcących się rozwijać, wzrastać. Na naszej drodze spotykamy mnóstwo osób, które czasem są balastem, nie mają zbyt wiele do powiedzenia i sami zauważamy, że wypalamy się przy takich osobach, tracimy zapał, zmieniamy się.

Chciałbym dziś poruszyć temat relacji międzyludzkich, Naszych relacji z bliźnimi, nieważne czy są rodziną, przyjaciółmi czy przypadkowo spotkanymi ludźmi. Jesteśmy zupełnie inni, każdy jest tutaj w innym celu i ma inne zadania do spełnienia. Postaram się opisać cały proces jak najlepiej potrafię, bo sam do niedawna na swojej ścieżce spotkałem się z tym problemem. Dzięki temu, że uderzył mnie dość mocno, równie szybko mogłem zareagować i zrobić kolejną korektę na swojej drodze, z czego bardzo się cieszę.

Jak już wspominałem spotykamy różnych ludzi, jedni mówią, zachowują się tak jak my byśmy chcieli być, wyglądać, żyć w przyszłości. Są tam, gdzie my chcemy dojść. Lubimy przebywać w takim towarzystwie, słuchać o tematach, które Nas interesują, sprawiają, że mamy coraz więcej energii do działania, pomysłów inspiracji. Nasz mózg chłonie wszystko jak gąbka, nasze ciało krzyczy, żeby już teraz zacząć coś robić, działać. Dzięki takim osobom stajemy się lepsi, uczymy się, rozwijamy. Powiedzenie: "kto z kim przystaje takim się staje" jak najbardziej działa.

Kolejną grupą ludzi, których spotykamy są osoby, dla których to my jesteśmy w tym miejscu, gdzie one idą, może mają podobne zainteresowania, może jest to jakiś aspekt życia, w którym to My jesteśmy rozwinięci bardziej. Chcą się od Nas uczyć, podpytują. Tutaj to my stajemy w roli nauczyciela, dzielimy się Naszą wiedzą, spostrzeżeniami. Dzieląc się tym, czym możemy również wzrastamy, bo przekazujemy nasz czas i energię dla osoby, która również chce się rozwijać w naszej dziedzinie. Pamiętajmy, jednak iż bycie autorytetem wiąże się z odpowiedzialnością za to co przekazujemy i w jaki sposób dzielimy się zdobytą już wiedzą.

Trzecią grupą ludzi są różnego rodzaju: narzekający, wypominający, ciągle niezadowoleni z życia ludzie. Często właśnie przy takich personach po prostu stoimy w miejscu, nie wnoszą zbyt wiele w nasz rozwój, nie możemy dowiedzieć się nowych rzeczy, gdyż zajmują się rzeczami, które Nas nie dotyczą, albo są na innym etapie rozwoju.
Jeżeli przebywamy z takimi osobami z różnych względów, rodzina, przyjaciele, to ich nie będzie interesowało to co my mamy do powiedzenia, ani czym się zajmujemy. To my powinniśmy być świadectwem zmian i dobra jakie rodzi się w Naszym sercu poprzez prace nad sobą. Nasza postawa powinna być wynikiem Naszych zmian. Jeżeli takie osoby zainteresują się Naszym nowym stylem życia i same zaczną dopytywać co się zmieniło to wtedy możemy stopniowo udzielić informacji jak osiągnęliśmy dany efekt w określonej dziedzinie.

IMG-3335.JPG

Według mnie bez względu na to jakich ludzi spotykamy, powinniśmy darzyć się szacunkiem, wsparciem, miłością. Jesteśmy różni, każdy z Nas idzie w inną stronę, jest w innym miejscu swojego rozwoju. Więc jeżeli nie zgadzamy się z czyjąś opinią, tezą nie powinniśmy danej osoby atakować, na siłę zmieniać. Nasza prawda nie jest lepsza od prawdy rozmówcy. Akceptujmy swoje różnice. Dobierajmy ludzi tak, abyśmy mogli się rozwijać, przekazywać swoją wiedzę, umiejętności. Czasem jesteśmy "skazani" na ludzi z grupy trzeciej, jednak na siłę ich nie zmienimy, sami muszą zrozumieć, iż taki sposób życia, jaki wybrali nie zaprowadzi ich tam, gdzie chcą być, a my możemy być przykładem zmian zachodzących w Nas właśnie poprzez Naszą postawę :)

Moja prawda nie jest lepsza od Twojej prawdy, pamiętajcie, że to od Nas zależy jak postrzegać będziemy ten świat, nie wnośmy do niego negatywnych czynników, szanujmy się a każdemu z Nas będzie lepiej :) Dobroć, miłość, wyrozumiałość, akceptacja wraz ze zrozumieniem drugiej osoby, takie głębsze spojrzenie a pomoże Nam dostrzec to, co piękne i warte uwagi.

Życzę wspaniałego dnia dla wszystkich!

*zdjęcie własne

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

!tipuvote 0.2

This post is supported by $0.13 @tipU upvote funded by @fervi :)
@tipU voting service: instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Congratulations @edios! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 10 comments. Your next target is to reach 50 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!