Tworzenie grafiki wyzwanie część #6 Zapoznanie z grafiką 3D

in polish •  last year 

123.jpg

Zaczynając od początku


Czym jest grafika 3D? Jest to obraz , model lub inne dzieło zamieszczone w przestrzeni , zwykle jest ona określana w trzech wymiarach X, Y, Z . W głównej mierze grafika 3D zajmuje się wizualizacją tego co chcemy stworzyć aby dogłębniej przekazać swoje dzieło.

Wykorzystanie


Gdzie wykorzystuje się taką grafike? Większość przedmiotów wykonanych przy produkcji masowej musi mieć własne wirtualne odwzorowanie aby maszyna mogła prawidłowo wykonać swoją pracę, powszechnie wykorzystuje się ją również w filmach animowanych , zrenderowane animacje potrafią wyglądać naprawdę nieziemsko. Nowym w Polsce zastosowaniem dopiero wchodzącym na rynek jest druk 3D.

Oprogramowanie


Jednymi z najbardziej znanych programów umozliwiających jest darmowy Blender który jest moim ulubionym narzędziem do tworzenia obrazów oraz renderowania animacji. Niestety Blender posiada nieintuicyjną konsolę przez co potrzebuje objaśnienia. Kolejnym dobrym i znanym programem jest 3ds Max którego licencja działa na subskrybcji miesięcznej która wynosi w przybliżeniu tysiąc złotych. Sam osobiście nie miałem dużej styczności z tym programem lecz wykorzystuje on zaawansowane techniki i pozwala na więcej niż darmowy Blender.

Przykładowa grafika


Przykładowe szachy w Blenderze , mojego autorstwa.

Szacy.png

Dziękuje za lekturę pozdrawiam Autor

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ja do wizualizacji architektonicznych używam SketchUp + V-Ray. SketchUp jest nieoceniony w tej dziedzinie, bardzo intuicyjny, duży magazyn wtyczek ułatwiających pracę. Minusem jest to, że lubi się wysypać a w 3d Max nie miałem takich problemów.

·

Zajmowałem się przez chwilę, projektowaniem instalacji fotowoltaicznych i szybko wpadłem na to, że w SketchUp jest darmowa wtyczka która pozwala to zrobić szybko, łatwo i z dokładnymi wyliczeniami.

W jakimkolwiek innym programie taka wtyczka była płatna, także już z samego tego faktu polecam SketchUp.

·

Ze sketch upa korzystałem i również polecam program , mimo wszystko o nim zapomniałem a był bardzo miły i intuicyjny w użyciu pamiętam :)

Free vote for you! Yay!

Congratulations @dudusmixus2! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!