ZABAWA LITERKOWA # 3 - Co autor miał na myśli :-)

in #polish4 years ago (edited)

za1.jpg

Witajcie Steemianie :)
Z radością informuję że zwycięzcami Zabawy Literkowej # 2 zostali:

1 miejsce -@pignys - nagroda 1 SBD
2 miejsce -@gonia - nagroda 0,70 SBD
3 miejsce @godlover - nagroda 0,30 SBD

Teraz będziemy wiedzieć do kogo możemy się zwrócić, gdy będziemy potrzebowali motywacji ;)

Sponsorzy zabawy : @rozku i @dorotti.
Dziękuję w imieniu uczestników za wsparcie :)
Nagrody już zostały dostarczone :)
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w zabawie :)
Zwycięzcom gratuluję!

A teraz zapraszam Wszystkich do 3 edycji Zabawy Literkowej. W poprzedniej zabawie miała być nagroda za komentarz ale nie było żadnego. To w padłam na pomysł, żeby tym razem zabawa polegała nie na napisaniu wiersza ale na interpretacji. Wierszem do którego trzeba się odnieść jest wiersz „Róże”, który już kiedyś publikowałam na Steemicie. Napisałam go w nie jednoznaczny sposób. Jestem ciekawa komu uda się odgadnąć co miałam na myśli. Czekam na Wasze komentarze, przemyślenia :)
Konkurs będzie trwał krótko, bo 3 dni od publikacji. Najciekawszą wypowiedź nagrodzę 1 Steem. Zapraszam do zabawy :)

roze.jpg

RÓŻE

na podłożu wśród kamieni
wyrosły róże
tak wplecione w perspektywę
umilają ziemiste chwile
przywracają treść zagubioną w pyle

niepozorne czyste barwne
ukłuć też potrafią czasem
zachowując przy tym klasę
i nie trują swym klimatem
tylko świeży niosą powiew

w tym ogrodzie przetrwać ciężko
zwłaszcza gdy wokół kamienie
niechaj róż w nim będzie większość
niech się szerzy to nasienie
co słoneczne niesie tchnienie...

20170611_173626_001.jpg

Sort:  

Twój wiersz kojarzy mi się z wierszem Tupac Shakur pt. Róża, która wyrosła na betonie. :)

Posted using Partiko Android

Cieszę się że napisałeś autora, odnalazłam ten wiersz , jest naprawdę piękny :) Dzięki!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Róże to dobrzy ludzie , jaśni, świetliści, z dobrą energią, niosący pokój i ukojenie, pragnący dobra. Żyją pośród kamieni - szarych zwykłych ludzi, którzy może już zagubili się w tym świecie i zapomnieli o co tak naprawdę w nim chodzi. Są źli i zatwardziali. Ludzie - róże umilają im życie na Ziemi i swą postawą pomagają przywrócić treść życia. Choć czasem ukłują może jakimś mocnym, ale potrzebnym słowem, robią to z klasą i nie używając przy tym jadu, nie zatruwają nikogo, ich działania są w dobrej mierze. Wkoło rozsiewają piękny zapach miłości, miło z nimi przebywać, są inspiracją dla innych wnoszą w ich życie coś nowego. Ogród to życie na Ziemi. Niełatwe, szczególnie pośród złych ludzi - kamieni, o zatwardziałych sercach, zamkniętych. Oby przeważała ilość dobrych, jasnych, przebudzonych ludzi, którzy niosą Światło.

Pięknie to Gonia ujęłaś, Dziękuję!

Czytając Twój wiersz przypomniał mi się cytat, bądź powiedzenie, nie jestem pewna. A brzmi ono: "Życie to nie suma oddechów, a chwile które zapierają dech".
Róże to właśnie takie Chwile w naszym życiu pełnym ciężkich kamiennych trosk. Wnoszą kolor i blask w pył codziennych obowiązków. Pojawiają się znienacka na krętych ścieżkach życia, pozwalają się na moment zatrzymać i uśmiechnąć. Pokazują, że warto wystawić twarz do blasku szczęścia i cieszyć się promieniami radości. Są piękne, delikatne, ulotne i wrażliwe. Wnoszą do naszego życia nowe spojrzenie na świat, sprawiają że chce się przekopać cały ogródek, zmienić wszystko, wyrzucić kamienie i rozsadzić Je w każdym centymetrze swojego jestestwa, by pachniały nam kawą, akacją, oliwką Bambino czy Jego perfumami za każdym razem, gdy tylko przymkniemy powieki. Niestety giną, więdną gdy tylko powieje stęchlizną złych przyzwyczajeń. A ile jest ich przeoczonych, gdy bieg wydarzeń popycha nas uparcie do przodu. Nie zapamięta się wszystkich codziennych kamieni, ale te Różane Chwile zostaną w duszy na zawsze.
Bywają też Chwile Czarne, kłują niespodziewanie, spadają na łeb na szyję i zapiera ci dech, aż zginasz się z bólu. Chwile gdy kończy się świat. Tych też nie zapomnisz.
Jednak dla jednych i drugich warto pielęgnować własny Ogród, wyrzucać kamienie, nawozić dobrą myślą i umieć przystanąć by cieszyć się Różą.☺

Bardzo ciekawe spojrzenie, Dziękuję!

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.023
BTC 26598.85
ETH 1590.08
USDT 1.00
SBD 2.15