[ Hodowla mandarynki karłowatej ] - Dzień 1

in #polish3 years ago (edited)

Witam całe #polish, w dzisiejszym dniu postanowiłem zasadzić moje nasionka mandarynki karłowatej. Czytając raporty o hodowli chilli mojego przyjaciela @kappucino zainspirowałem się. Szybko zakupiłem 5 wyselekcjonowanych nasionek mandarynki karłowatej.

Na początku nie wiedziałem jak do tego podejść, ale pomoc znalazłem u @grecki-bazar-ewy, która nakierowała mnie co i jak. Bardzo dziękuje za pomoc i serdecznie zapraszam na blog Ewy, która publikuje bardzo ciekawe posty na różne tematy.

Odpowiednia ziemia i warunki


Jeżeli chcemy hodować cytrusy w domu, należy zakupić odpowiednia ziemie. Ja wybrałem ziemie, która jest mieszanką ziemi oraz torfu. Jest to gotowe podłoże do hodowli cytrusów. Temperatura dla cytrusów nie powinna być mniejsza niż 19 stopni Celsjusza, i nie powinno się je hodować w kuchni ( opary z gotowania źle wpływają na roślinę).

IMG_20180411_163603.jpg

Sadzenie i podlewanie


Jeżeli chodzi o sadzenie to tutaj nie ma dużej filozofii, wsypujemy ziemię, robimy dołek, wkładamy nasiono i zasypujemy. Natomiast podlewanie jest ważne. Bowiem mandarynkę należy podlewać zimną przegotowaną wodą. Tak też uczyniłem i mam nadzieję, że niedługo pojawią się pierwsze roślinki :)

Fotoram.io.jpg

Sort:  

Trzymam kciuki za pomyślność hodowli i dziękuję za polecenie mojego profilu :)

No no, nic tylko czekać aż wyrośnie :D

Też nie mogę się doczekać :D

Hodowla mandarynek to fajna sprawa. Mam kilka wyhodowanych właśnie w ten sposób. Ale nie kwitną i nie owocują. Trzymam kciuki za Twoją plantację :)

Dziękuję bardzo ;)

Witaj, jestem botem patrolującym #pl-artykuly.
Twój post nie spełnia podstawowej reguły #pl-artykuly dotyczącej długości wpisu.
Wyedytuj go dopisując więcej treści lub usuń tag - dziękujemy!

Więcej o regulaminie możesz przeczytać w podanym linku.

Coin Marketplace

STEEM 1.23
TRX 0.13
JST 0.141
BTC 59895.59
ETH 2141.02
BNB 562.47
SBD 8.75