Wartenberg - Mittlere Ruine

in #polish2 years ago (edited)

Ruiny średniowiecznego systemu warowni znajdują się obok Szwajcarskiej miejscowości Muttenz Kanton Basel-Land. Najciekawszy do zwiedzania obiekt to "Wartenberg - Mittlere Ruine" obiekt został częściowo odrestaurowany w 1955 r. Obok na tym samym wzgórzu są jeszcze dwie budowle, w tym główny zamek. Niestety zamek jest mocno zniszczony przez pobliski nieczynny już kamieniołom oraz częściowo przerobiony na schrony w 1939 r. Samych schronów ukrytych w lesie jest w okolicy więcej. Historia osadnictwa na wzgórzu sięga epoki brązu, w trakcie wykopalisk odnaleziono brązowe ozdoby, sierp, nuż oraz groty strzał i włóczni. Najstarsze źródła pisane za pierwszego właściciela wsi Muttenz oraz kompleksu zamków podają katedrę w Strasburgu. Twierdza została zbudowana w połowie XII wieku i była stale rozbudowywana w ciągu następnego wieku. Podejście na wzgórze jest dość strome, jednak ostatnia część drogi to przyjemny chłodny las. W czasie podejścia pokonujemy różnicę poziomów około 150 metrów, a najwyższy punkt wzgórza ma 479 m n.p.m. na szlaku co jakiś czas znajdziemy ławeczki z widokami do odpoczynku, oraz co ciekawe miejsca na rozpalenie ogniska. Wzgórze dostępne całą dobę a wstęp nie jest biletowany.

DSC_0178.jpg

DSC_0161.jpg

DSC_0162.jpg

DSC_0160.jpg

DSC_0159.jpg

Sort:  

Post bardzo podróżniczy, gdybyś tylko dał radę dopisać trochę więcej treści, tak żeby kwalifikował się do tag "pl-travelfeed" to miałbyś duże szanse na wygranie w cotygodniowym podsumowaniu na tagu "pl-travelfeed". No i oczywiście dodatnie tagu jest obowiązkowe :)

Ok dzięki za radę, może uda mi się przetłumaczyć coś z historii zamku

Super o ty właśnie myślałem, ale nie chciałem nic sugerować ;)

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @lesiopm, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @pl-travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Coin Marketplace

STEEM 0.49
TRX 0.09
JST 0.066
BTC 50175.98
ETH 4296.57
BNB 567.72
SBD 6.31