"Tylko nie mów nikomu" - dokument, który trzeba zobaczyć.

in polish •  2 months ago 

Jeżeli ktoś jeszcze nie obejrzał tego dokumentu Tomasza Sekielskiego, warto obejrzeć. Jest to film dokumentalny (długo wyczekiwany) o pedofilii w Polskim kościele katolickim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Właśnie oglądam, przerażający, ale myślę że daleko mu do hiszpańskiego serialu "Rachunek sumienia", który jest dostępny ma Netflix.

Podobno będzie kontynuacja, bo twórcy dostali wiele listów. Oby nie zrobił się z tego serial tak jak przy hiszpańskiej produkcji.

Kościół to instytucja, która musi mieć poważanie i autorytet, dlatego nic nie może wychodzić na zewnątrz. Niestety takie zamiatanie pod dywan właśnie się kumuluje i cały ten syf wychodzi z każdej strony tego dywanu.

Pewnie na rewolucję w Kościele jeszcze trzeba będzie długo czekać, chyba, że biskupi i kardynałowie na poważnie podejdą do problemu, ale jak wiadomo ręką rękę myje...

Posted using Partiko Android

Zgadzam się z Tobą, że Kościół w obecnej formie wymaga naprawy, niestety po obejrzeniu całego dokumentu braci Sekielskich jestem zszokowany i zniesmaczony formą. Przypomina on bardziej reportaż interwencyjny, jakich pełno we wszystkich stacjach telewizyjnych. Zeznania ofiary i kilkanaście bezskutecznych prób kontaktu ze sprawcą lub jego przełożonymi w hierarchii kościelnej. Oprócz pierwszej konfrontacji z emerytowanym księdzem nic innego nie pokazano. Oczywiście można mieć pretensje do biskupów, że odmówili komentarza. Moim zdaniem Hiszpanie zrobili serial, ale stanowi on zamkniętą całość, skupili się na kilku przypadkach molestowania, które zostały udowodnione, ale ich sprawcy podobnie jak w Polsce uniknęli kary.

Dodatkowo jest odpowiedź prymasa Polski dotycząca wyemitowanego dokumentu.

Posted using Partiko Android