Fake & News Codziennika #8

in polish •  5 months ago 

piZap_1554108258145.jpg

Oto nowy numer Codziennika, waszego głównego źródła informacji. Tutaj znajdziecie najważniejsze wydarzenia na #polish a także poznacie sekrety, o których większość z nas i was nie miała bladego pojęcia.

W dzisiejszym numerze:

  • Dzisiejszy numer jest całkowicie poświęcony @sp-group. Wiemy, co otrzymali pierwsi uczestnicy akcji "Wiosenna paczka" i spieszymy Wam przedstawić zawartości. Okazuje się, że nie są one takie fajne jak przedstawiają je autorzy publikacji.

Wiemy, co otrzymali pierwsi uczestnicy akcji "Wiosenna paczka"


"Wiosenna paczka" organizowana przez @sp-group ma na celu wsparcie osób, które zgłosiły chęć udziału w tej akcji. Już pierwsze dary zaczęły docierać do uczestników, a my spieszymy przedstawić Wam, co takiego otrzymali, możecie być w szoku przez kolejne pół roku!

2gsjgna1uruv8X2R8t7XDv5HGXyHWCCu4rKmbB5pmEzjYSj1epeGMtDvv1wPp3AVjuyqHELBXVvjGsBsjhfzi1wX4Zw4d5HpCUcBjydHgX71s1uzXQ.jpeg

Najszybciej swoją paczkę otrzymała @julietlucy, która wręcz płakała ze szczęścia. Okazuje się, że paczka jest również prezentem urodzinowym. Sprawdziliśmy kiedy dokładnie Julietlucy ma urodziny. Okazuje się, że ma je dokładnie 11 Listopada, a więc w Dzień Niepodległości.

Dlatego 11 Listopada pamiętajmy nie tylko o Polsce, ale również o naszej Steemowej koleżance.

Ale co było w środku?

HNWT6DgoBc14riaEeLCzGYopkqYBKxpGKqfNWfgr368M9UvP5NbxUHLJagnKUoZzYvmgchFJiAxiwpHdJd1QB7Go54FKCGZjbn5xtLSDBFKEBpy6hiut4xMHa6a.jpeg

Julietlucy po sprawdzeniu zawartości bardzo się ucieszyła, bowiem w środku znajdowało się płynne złoto oraz narkotyki, które sprawiły jej największą radość. Niestety jeszcze nie wie kiedy sprawdzi ich jakość, ale na pewno poinformuje o tym na swoim profilu. Zatem, czekamy!


Drugą obdarowaną osobą okazała się @wadera, która już od 2 tygodni czekała na listonosza. Ten jednak zawsze się spóźnia, ale jednak w końcu do niej dotarł.

8SzwQc8j2KJZWBXFXnbnQ1FtoZhRqrTWozhqoqWHpGmpmoFrYwuFredbcJUcZ3p2BFJLxnjPwwrA19SiYis6y6ZvBa8b3VDUk4qUfW7dC4muTQo8yMg.jpeg

Nasza koleżanka spodziewała się różnych podarków. Oczekiwała złotej biżuterii, muszli znad Morza Czarnego i dużej ilości liści marihuany, które tak uwielbia. Nie przeliczyła się. Po otwarciu koperty ukazały jej się piękne zielone liście i nietuzinkowy zapach. Radość Wadery przerosła ją samą i odrazu zaczęła próbować towaru. Podczas palenia zlecieli się wszyscy domownicy włącznie z psem, dwoma kotami, kurą i kogutem.

8SzwQc8j2KJZWBXFXnbnQ1FtoZhRqrTWozhqoqWHpGmpmoFRXch3XUeaE9zRh1EGzwFvzBALrnkUjRgM3r4n6Dp2waPKwxcgqSsjfNw6vH7qFrpDVst.jpeg

Niestety w ten sam dzień, całość zniknęła, a @wadera poczuła lekki niedosyt z ilości towaru.
Paczka została wysłana przez @niksonovy i już wiemy, że będzie on stałym dostawcą zielonych liści do domu Wadery. Tak nawiasem mówiąc Wadera wysłała do @niksonovy również zielone liście, ale innej odmiany. W tym przypadku zrozumieli się bez słów. Szczerze mówiąc, redakcja Codziennika żałuje, że nie zgłosiła chęci udziału w projekcie.


Niespodziewanie swoją paczkę otrzymał również @michalx2008x. To, co tam się znalazło wstrząsnęło całą społecznością Steem. O ile sam adresat paczki był bardzo zadowolony z podarku, o tyle jego zwierzątko poczuło się nieswojo, bowiem w paczce został znaleziony niedźwiedź brunatny.

7ohP4GDMGPrUMp8dW6yuJTR9MKNu8P8DCXDU9qmmiL2CofnBiPssKVmazCwrceL7cWzF3YaT4dGt7VE5TJxk9UWV1RsKiTeya2wn.jpeg

Okazuje się, że @michalx2008x nie ma pieniędzy na dokarmianie obu niedźwiedzi i prawdopodobnie jednego będzie musiał się pozbyć. Mamy nadzieję, że tym zajmie się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Pozostałe prezenty są bardzo tajemnicze, wręcz niebezpieczne dla całej populacji Steem. Redakcja rozwiązała zagadkę tych prezentów i właśnie teraz będziemy je prezentować, dlatego jeśli stoicie to usiądźcie!

Oprócz niedźwiedzia brunatnego, @michalx2008x otrzymał amulet, który ma za zadanie chronić go przy wykonywaniu czarnej magii, a także sprawić, aby zaklęcia działały z mocniejszą siłą.

Książka, jaką otrzymał - "Myśl i bogać się" - zawiera spis wszystkich chwytów i zaklęć, które mają za zadanie zebrać jak największą ilość delegacji z #polish i zdobyć jak największą ilość tokenów Steem. Jak dotąd @michalx2008x po przeczytaniu książki, wszystkie swoje wieczory spędza na myśleniu.

Ale to nie wszystko!

@michalx2008x otrzymał również skarbonki. Jedną na Steemy z zarobku @sp-group, druga służy do kitrania tokenów z konta @michalx2008x. Jak dowiedzieli się dziennikarze Codziennika, Michał cały czas próbuje włożyć skarbonkę grupy do swojej. Jak narazie z mizernym skutkiem.

Dodatkowo została dołączona książka o nazwie "Zniszcz ten zeszyt - Nowe zadania". Nazwa jest myląca, ale sprawdziliśmy o co kaman (sorry for my poor knowledge of English). Otóż ta książka jest przekazem od @julietlucy. Sprawdziliśmy, taka ksiażka nie istnieje, ale za to znaleźliśmy taką:

Screenshot_20190409_020734.jpg

Nasze śledztwo wykazało, że chodzi o zniszczenie Codziennika - Waszego głównego źródła informacji. Czyżby Wizjer poczuł konkurencję na swoich barkach?

Jak zawsze konkurencja nie śpi, jednak mamy nadzieję, że Codziennik utrzyma swoją pozycję na rynku.

Czekamy na kolejne relacje uczestników "Wiosenna paczka". Może być ciekawie😉


To wszystkie informacje jakie przygotowaliśmy w tym numerze Codziennika. Oczekujcie kolejnego numeru, który pojawi się już niebawem.


Powyższy post nie ma na celu obrażenia kogokolwiek, a służy jedynie do skomentowania w humorystyczny sposób (z przymrużeniem oka), obecnych sytuacji na polskim Steemie.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Paczka, która wysłałam Michałowi była bardzo przemyślana. Chociażby książka 'zniszcz ten (co)dziennik' za czego 'co' widoczne w świetle uv.
Nie wiem czy to wina źle zaczarowanego amuletu, niedźwiedzia brunatmego... czy po prostu Michał źle odczytał moje intencje, natomiast rzeczywiście Wizjer jak i w ogóle nasza współpraca z Michałem stoi teraz pod znakiem zapytania...
Fake&news jak zwykle fajny i wyjatkowo prawdziwy...

Dobrze, że "prawda" wyszła na jaw 😁

Posted using Partiko Android

!tipuvote 0.4

This post is supported by $0.27 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service: instant upvotes + free profit sharing tokens | For investors.