Jak ustawić niestandardową miniaturkę?

in #polish4 years ago (edited)

Dobrze przygotowane miniatury postów to dobry element przy reklamowaniu i pozycjonowaniu bloga czy serwisu. W końcu, pierwsze na co zwracamy uwagę np. na YouTube to właśnie miniatura filmu. Odpowiednio wykonana może przyciągnąć nas obejrzenia filmu, który zupełnie by nas nie interesował. To samo tyczy się blogów. Wystarczy wpisać w google "przepis na naleśniki" i od razu wyskakują nam różne strony oraz grafiki przedstawiające to danie. No dobra.. ale co z Steemit?Co prawda Steemit samodzielnie wybiera miniaturę - pierwszy obraz. No tak, ale jak widzisz wyżej, mój "pierwszy" obraz jest inny niż miniatura tego postu. A więc co trzeba zrobić? Dodać zdjęcie, które chcemy jako miniaturę na samym początku i wykonać pewien "trik" aby ten obrazek pomniejszyć do takiego stopnia, by nie był wyświetlany.

Wystarczy wkleić ten kod na samym początku:
<div class="pull-left"><div class="pull-left"><div class="pull-left"><div class="pull-left"><div class="pull-left">
Link do obrazu
</div></div></div></div></div><br>     <--musimy przejść do nowego wiersza

Zalety?

Główną zaletą jest to, że nie ustawi miniatury Twojego pierwszego zdjęcia. Jeśli tak chcesz - nie ma problemu. Lecz gdy prowadzisz jakąś serię i chcesz mieć specjalną miniaturę, a pierwsze zdjęcie inne - to jest dobre rozwiązanie. Chcesz wstawić gifa na początku, ale nie chcesz jej w miniaturce? Nie ma problemu. Ciekawa miniaturka (której nie chcesz w poście) również może przyciągnąć czytelników. Dla każdego coś dobrego :)

Wady?

No tak, to co dobre zazwyczaj ma wady. Pierwszą wadą jest zaczęcie postu z drugiego wiersza (w pierwszym tekst zacznie się od środka). Może to nie jest jakieś uciążenie, ot będzie mała przerwa (jak w tym poście). Kolejna sprawa to sposób wyświetlania naszej miniatury i postu w innych interfejsach.
Dzięki @jakipatryk za testy :)


Przeglądając Busy zobaczymy Twój post tak jak chcesz. Miniaturka przedstawia stół z kawą, jakimiś dokumentami i urządzeniami. A gdyby tak tytuł brzmiał "Jak zabrać się do pracy?"?Jak widać, pierwszy obraz w poście jest inny. Więc w Busy działa jak należy. Niestety np. na Strimi już tak nie będzie.

Miniaturka jest taka, jaka chcesz. Niestety w poście ją widać.

Podsumowując, "trik" jest prosty i przydatny wedle uznania. Jeśli zaczęcie postu od drugiej linii i fakt, że na innych interfejsach Twoja "niestandardowa" miniatura będzie wyświetlana - nie będzie dla Ciebie problemem, to nie ma problemu :)
Mam nadzieję, że Ci się przyda i Twoje posty jak i zasięgi będą lepsze :)
Sort:  

Miło, że postanowiłeś podzielić się tym z innymi ;)

Witaj, jestem botem patrolującym #pl-artykuly.
Twój post nie spełnia podstawowej reguły #pl-artykuly dotyczącej długości wpisu.
Wyedytuj go dopisując więcej treści lub usuń tag - dziękujemy!

Więcej o regulaminie możesz przeczytać w podanym linku.

Panie! Tu jest 362 słów

Coin Marketplace

STEEM 0.34
TRX 0.06
JST 0.046
BTC 38084.15
ETH 2763.47
USDT 1.00
SBD 4.34