Sort:  

Co sądzisz o połączeniu na początku tagów kulturowych /popkulturowych? Może jeszcze jakiś jeden odgórny?

Z punktu widzenia #pl-ksiazki jest to wskazane, bo tag ma niewiele wpisów dziennie. Mógłby być jeden ogólny tag dla pierwszej kategorii. Nie mam zazwyczaj problemu z limitem 5 tagów. Nawet gdyby jakiś wpis brał udział w #tematytygodnia i #pl-artykuly, do tego #polish to ciągle jest miejsce na dwa tagi.

Waham się czy pl-kultura czy pl-popkultura. Skłaniam się ku #pl-kultura. Mogę w komentarzach zachęcać autorów np. recenzji gier albo wpisów o serialach, żeby śmiało tagowali, bo w ich przypadku może to nie być w pierwszej chwili intuicyjne. Na razie udaje mi się jeszcze przeglądać wszystkie nowe wpisy na #polish. :)

Zapewne jako gałąź drzewka obok muzyki, książek i reszty przyda się jeszcze #pl-sztuka. W tym malarstwo, rzeźba, wpisy z #pl-historia jeści dotyczyć będą historii sztuki itp.

Bardzo dobrze, że wywiązała się ta dyskusja, bo po przejrzeniu sieci "nasza główna" kategoria powinna nazywać się właśnie #pl-sztuka. I do tego możemy wyszczególnić podkategorie:

Co o tym sądzisz?

Fajnie, przejrzyście wyszło. W zasadzie zbliżone do stosowanej w bibliotekach Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej - taki dział 7. bez sportu. :)
Obiecujące i apetyczne tagi dodałeś - kabaret i reklama jak najbardziej.

Popkultura, sztuki plastyczne i pozostałe to podałem dla pokazania rozległości zagadnień. W idealnym Steemit każdy post w tej tematyce powinien mieć #polish, #pl-sztuka i któryś z dokładniejszych tagów #pl- (lub kilka). Uważam to za bardzo dobre rozwiązanie i w innych kategoriach taki podział też byłby super.

Myślę, że się przyjmie. :)

Do sztuk plastycznych można byłoby dodać pl-grafika, gdzie wrzucane byłyby posty z grafiką 2D lub 3D. Czy to się już nie łapie?

Tutaj dyskutujemy o tagach pod rzeczy pisane. Bardzo bym nie chciał, żeby zdjęcia i inne grafiki zaśmiecały tag #pl-sztuka. Niech sobie zrobią #pl-grafika i #pl-fotografia z własnym kuratorstwem.

Proponuję jeszcze #pl-poezja dla różnych tworzonych wierszy, wierszyków, rymowanek itp., a także dla tekstów poruszających temat poezji.

I może #pl-opowiadania dla różnych opowiastek. Póki co to ja chyba najwięcej takich wrzucam, ale widzę że inni użytkownicy też już coś w formie opowiadań publikują.

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.08
JST 0.023
BTC 27862.22
ETH 1906.89
USDT 1.00
SBD 2.20