Sumienie Damaszku Europy

in polish •  4 months ago  (edited)

Damaszek Europy kocham tak bardzo jak nienawidzę. Kocham historię, architekturę, kreatywność niektórych mieszkańców. Nienawidzę podejścia urzędników i układu, w którym ręka rękę myje i wszędzie siedzą krewni i znajomi tego czy innego królika.

Jedną z tarnowskich osobliwości jest Marek Ciesielczyk, który samozwańczo określa się "sumieniem Tarnowa". Zawsze kojarzyłem go głównie z ulotek i plakatów spod znaku "Grafik płakał jak projektował" oraz dziwnych akcji. Ostatnie wybory samorządowe jednak to zmieniły...

757D8FB0-D455-40F0-A126-167923498515.JPG

Ciesielczyk od jakiegoś czasu wydawał śmieszne gazetki, które ktoś podrzucał do skrzynek pocztowych w moim bloku. Czasem je sobie przeglądałem, bo miały różne fotomontaże wspomnianej już szkoły "Grafik płakał jak projektował". Na początku jechał równo po wszystkich. Z czasem jednak przestał krytykować PO a skupił się tylko na PiSie. Trochę mnie to dziwiło. Do czasu, gdy nie zobaczyłem jego plakatu wyborczego z logiem Koalicji Obywatelskiej. Ot i największy antysystemowiec Damaszku Europy.

I już myślałem, że nic więcej mnie nie zdziwi. Ciesielczyk jednak potrafi wiele. Okazuje się bowiem, że w najbliższych wyborach do Parlamentu Jewropejskiego radny z list Koalicji Obywatelskiej startuje z list... Konfederacji. Trochę to śmieszne. Trochę przerażające. Świadczy jednak o tym jak krótką ławkę ma Konfederacja w Damaszku Europy. Dodam, że w poprzednich wyborach parlamentarnych Ciesielczyk miał startować z list Kukiz 15. Kukizowcy mieli jednak podstawowy instynkt samozachowawczy i ostatecznie Ciesielczyk nie znalazł się na listach.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Może wspiera konfederację. Wiesz, coś czuję, że Konfederacja to kolejna partia dla dotacji i nara.

Co do takich akcji - ciekawie jest w Naddniestrzem gdzie wszystko jest w rękach "szeryfa"