NIE dla ACTA 2.0!

in #polish5 years ago (edited)

Proszę Państwa, sprawa jest naprawdę poważna, to nie są przelewki. Obywatelom Unii Europejskiej grozi koniec wolnego internetu, jaki znamy.

Niedługo skończy się : udostępnianie linków przez media społecznościowe (Twitter, Facebook, etc), streamowanie z gier, udostępnianie memów, czy nawet użycie zdjęcia okładki w recenzji książki (filmu, płyty) na "prawach cytatu". Myślicie, że publikując materiały na Steemit z "prawem cytatu", czy DLive to nas ominie? Oj! Nie ominie!


Artykuł 11 tej ustawy mówi o "podatku od linków", czyli prosto mówiąc, będziesz chciał coś udostępnić na Facebooku, Twitterze? Zapłacisz.

https://savethelink.org/

Wejdźcie tu i podpiszcie, jeśli nie chcecie płacić za udostępnianie adresów URL.


Bardziej niebezpieczny jest Artykuł 13, który całkowicie ocenzuruje treści w internecie pod przykrywką ochrony praw autorskich. Mniejsze serwisy najprawdopodobniej znikną z rynku, takie molochy jak Google czy Facebook zostaną i będą wprowadzać "cenzurę prewencyjną", zanim cokolwiek napiszecie, pod pretekstem ochrony własności intelektualnej. Nie będzie można wykorzystać wizerunku podmiotu (np. wrzucasz na Instagram zdjęcie, ale w tle masz logo firmy... np. Coca Cola... to masz pecha), nie będzie można robić memów, wrzucać let's play'ów i robić streamów z gier, recenzować np. książki z pokazaniem jej okładki. Tego chcecie?

Niektórzy więksi gamingowi Youtuberzy i Streamerzy nie ogarniają tematu, albo mają na to wywalone. Ciekawe czy będą mieli na to wywalone po 4 lipca, kiedy Parlament Europejski będzie nad tym głosował. Jak na razie jako jedyny z większych gamingowych YouTuberów sprawę ogarnia TIVOLT, który nagłośnił sprawę na swoim streamie (dzięki stary) i podpisał petycję na stronie poniżej:

https://saveyourinternet.eu/

Na tej stronie będzie można zadzwonić, wysłać e-mail lub tweeta do danego Europosła, bądź grupy Europosłów.

Desktop 2018-06-25 21-48-36-409.jpg

Dużą robotę także zrobili @woglan na kanale Cham i Prostak, @carrioner, Ator z kanału @wideoprezentacje, @uszi, jack_caleib, a także inni internauci, którzy tę sprawę nagłośnili. Dzięki chłopaki.


Rozpiska protestów.

https://art13.eu/

Sort:  

Być może ludzie tego jeszcze nie ogarniają, zajęci są mistrzostwami świata. Jeżeli ta cenzura, bo inaczej nazwać się tego nie da, dojdzie do skutku, ludzie sami się uświadomią co ich ominęło, wtedy dopiero albo wyjdą na ulice, albo się z tym pogodzą jak potulne owieczki, bo przecież to dla ich dobra.

Nie ma co się oszukiwać, ten twór mający bronić praw autorskich prawdopodobnie skończy się na całkowitej cenzurze. Politycy będą pokazywać tylko to co dla nich wygodne, stworzą sobie idealny, ogłupiony lud, w sam raz do pomiatania i zgarniania pieniędzy.

Czytając o tym od razu staje mi przed oczami świat przedstawiony przez George'a Orwella w książce 1984.

Potem to będzie za późno. Ludzie pobudzą się z rękami w nocnikach.

Ale co mnie najbardziej rozwala, to że ci "więksi"
gamingowi "YouTuberzy" mają na to wy... wywalone jajca, myślą że ich to nie dotyczy. Wczoraj siedzieliśmy na lajwie u @woglan na kanale "Cham i prostak" i robiliśmy rajdy do większych "gamerów". Jedynie Tivolt ogarniał temat i na lajwie podpisał tę petycję z linku , reszta kazała banować. Słyszałem, że Rojo się tym zainteresował, ale nie wiem czy to prawda. Jeden artysta powiedział, że mieszka w UK i ma wywalone, bo zanim to prawo wejdzie w życie to Wielka Brytania wyjdzie z UE. Żeby się nie zdziwił.

Opłata od linków jest dość śmieszna. Pozycjonowanie w dużej mierze wspiera fakt, ile naszych linków znajduje się na obcych stronach. Każdy kto walczyłby o profit z linków ograniczając je... bardzo szybko zniknie z Google, a więksi odnotują ogromne straty. Na dłuższą metę po takiej walce, nie do odzyskania pojedyńczym zastrzykiem kasy za linki. Nie wyobrażam sobie aby ktoś chciał taki błąd popełnić.

"Cieszę się" natomiast (oczywiście pisze to z sarkazmem) że polecieli dalej z prawem autorskim. Od dawna mówiłem, że nawet obecne prawo autorskie to jest tylko narzędzie do zarabiania dla wielkich tak zwanych "partnerów". I tak nie bronią interesów twórców a pozwalają robić duże pieniądze dużym instytucjom podobnie jak ma to miejsce przy walce o ekologię. Mimo że to co się dzieje dzieje z grubym przegięciem, Cieszy mnie że ludzie zaczynają zauważać tragiczne w skutkach prawa.

Internet powinien być wolny i jeżeli ktoś tego nie rozumie niech zwyczajnie pozostanie w świecie analogowym i nie ogranicza innych.

Hm, a czemu tak się nagle wszyscy obudzili? Przecież oni to już przegłosowali, 21 czerwca przyklepali ten projekt ;)

Coś czuję, że deep web zostanie jedynym miejscem gdzie warto będzie zaglądać :P

Czemu nagle? Ja o tym wiedziałem ok 3 tygodnie przed tym wstępnym głosowaniem, pod koniec maja. Chciałem napisać o tym artykuł lub nagrać film, ale wyleciało mi z głowy. Mam życie prywatne, chodzę do roboty, nie traktuję Steemit jako roboty i nie zawsze mam warunki do nagrywania, a po nocach nie będę darł mordy do mikrofonu. Do napisania artykułu też trzeba się przygotować, zebrać msteriały, sporządzić notatki, potem to napisać, a czasu brak :(

Pierwszy o tym mówił chyba jack_caleib jeszcze w maju, na swoim kanale na YT, ale jego non stop banują. Później o tym nagrał vloga @uszi. Udostępniałem i podawałem na Twitterze materiały dalej. Kto zobaczył ten zobaczył. To samo na Minds.com. Tutaj na Steemit pierwszy temat rozpowszechnił chyba @veroniq, pisał o tym zarówno po polsku jak i po angielsku, nawet resteemowałem dla zwiększenia zasięgów.

Ostateczne głosowanie ma być 3-5 lipca, ale peenie przepchną, bo Lud się nie interesuje.

Dziękuję za wspomnienie o mnie w komentarzu. Walka twa!

Nie ma sprawy.

Nagle, bo do tej pory była w zasadzie cisza, a dzisiaj przeglądając #polish zauważyłem chyba ze cztery albo pięć wpisów na ten temat. Nikomu niczego nie zarzucam, wiem że potrzeba czasu na napisanie czegokolwiek, ale po prostu taki zbieg okoliczności nastąpił, że dzisiaj wysyp wpisów na ten temat zanotowałem :)

Skończy się to co dobre. Pamiętam walkę z ACTA. Mam nadzieję że teraz ludzie też wyjdą na ulicę. Internet stał się niebezpieczny dla ludzi którzy zarabiają duży Szmal. Jak na przykład banki czy telewizja. Tak nie może być że człowiek sobie musi dorobić tylko trzeba tyrać za najniższą krajową.

Jeśli chodzi o ostatnie zdanie to chyba zgadzam się w 100%. O to im chodzi, aby między innymi ludzie sobie nie "dorabiali" na boku.

No a co będzie ze Steemit? Bo szczerze mówiąc, to ciężko tu będzie kogoś do odpowiedzialności pociągnąć, chyba że w jakiś magiczny sposób. Jasne, że część ludzi jawnie podaje kim jest, ale chyba zaczną się anonimowe konta tworzyć.

A steemit nie będzie bezpieczny? Zweryfikuje mnie ktoś jak zmienię zdjęcie na jakieś własne logo. Nazwę nicku też nie mam po której można mnie zidentyfikować.

Niestety na to pytanie nie odpowiem, musiałbyś się zapytać @noisy -ego lub kogoś innego kto to ogarnia. Z tego co słyszałem, namierzenie internauty tutaj nie powinno być większym problemem. Tym bardziej jak ma konta na innych social mediach. Można spróbować założyć fake konto np. niby z Chin, ZEA, Rosji lub USA, ale moim zdaniem to nic nie da.

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.023
BTC 26391.21
ETH 1839.68
USDT 1.00
SBD 2.21