Od tego roku polubiłem jesień

in #polish6 months ago (edited)

Z czym się kojarzy jesień? Robi się szybko ciemno, cała zieleń staje się brązowa, spadają liście, często jest szaro, deszczowo i człowiek zwykle nie ma tyle chęci co latem.

fall-1072821_1920.jpg

Przez większość swojego życia jesieni wręcz nienawidziłem właśnie z wyżej wymienionych powodów. Człowiek tęsknił za latem, słońcem, wysokimi temperaturami, wakacjami czy urlopem w te dni. Zwykle wrzesień kojarzył się również z powrotem do szkoły.

Jednak w moim przypadku, właśnie w tym roku polubiłem tę porę roku i choć ona się jeszcze tak naprawdę nie zaczęła, cieszę się, że już przyszła.

Po pierwsze jest chłodniej niż to jeszcze niedawno było. Upały, które męczyły chyba wszystkich, bardzo dały się we znaki, szczególnie osobom pracującym jak i starszym, którzy już odpoczywają na emeryturach. W tym roku dla mnie najważniejsze stały się spacery z córką, pokazywanie przyrody i spędzanie razem wolnego czasu na świeżym powietrzu, a w te lato często było to niemożliwe właśnie ze względu na temperaturę powietrza, która zwykle przekraczała 30 stopni Celsjusza.

bench-560435_1920.jpg

Jeszcze rok temu ciężko było dziecku cokolwiek wytłumaczyć, biorąc pod uwagę, że często miała swoje bunty, jednak teraz jest o wiele lepiej. Mimo, że córka jeszcze nie do końca wszystko rozumie i uczy się dopiero mówić, jest już ten kontakt, którego brakowało mi jeszcze rok temu. Tak naprawdę nie chciałbym wracać do czasów, kiedy córka była młodsza. Podoba mi się to, że jest coraz starsza i razem można już lepiej spędzać czas.

Być może będzie w tym roku często deszczowo, być może będzie zimno i nieprzyjemnie, ale ja wiem, że będą to fajne dni, pełne zabaw i nauki, które pomogą dziecku poznać bardziej świat, który się zmienia z każdą porą roku.

Dni będą krótsze, więc trzeba będzie dobrze zaplanować różne wyjścia i cieszę się, kiedy zabieramy psa oraz dobre humory i idziemy zwiedzać świat.

Te zmiany kolorów liści, które opadają i tworzą piękne dywany na ziemi, spadające kasztany, pachnący z rana las, lekka mgła unosząca się nad ziemią, to wszystko dopiero przed nami i mam nadzieję, że również Wy mimo tego, że lato się już skończyło, będziecie chętniej wychodzić w te jesienne dni i tak jak ja od tego roku polubicie jesień.

tree-99852_1920.jpg

Dodatkowo zawsze się cieszę, jak jest zmiana czasu na zimowy. Człowiek może tę godzinę przeznaczyć jeszcze na sen, a w związku z tym, że lubię dłużej posiedzieć wieczorem, ta zmiana czasu jest zwykle dla mnie idealna, choć wiem, że w przyszłości ma zostać tylko czas letni, ale wszystko się dopiero okaże.

Zdjęcia: Pixabay


Post zgłaszam do Tematów Tygodnia nr 75, temat nr 3: Miejsce na jesienny spacer

Sort:  

Rewelacyjne zdjęcie!

Posted using Partiko Android

Niestety nie moje, tylko z Pixabay (darmowe), ale też mi się podobały😉

Gratuluję wyboru :)

Posted using Partiko Android

Dzięki 😉

Thanks for using eSteem!
Your post has been voted as a part of eSteem encouragement program. Keep up the good work! Install Android, iOS Mobile app or Windows, Mac, Linux Surfer app, if you haven't already!
Learn more: https://esteem.app
Join our discord: https://discord.gg/8eHupPq

Thank you!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Dziękuję bardzo @michalx2008x 😉

Nie moge się doczekać jesiennej sesji rodzinnej