Przypomnijmy sobie jeszcze raz

in #polish9 months ago (edited)

image.png


W lutym 1987 roku w katowickim Spodku odbył się pierwszy koncert grupy Metallica w Polsce.


W kwietniu pierwszy w naszym kraju występ zespołu Modern Talking, grupy której muzyka w latach 80' królowała na parkietach wszystkich dyskotek. W 1987 roku grupa zawiesiła działalność, powrócili na scenę po 11 latach.


Ronald Reagan wezwał Michaiła Gorbaczowa do zburzenia Muru Berlińskiego.


Ukazał się album "Bad" Michaela Jacksona, 5 utworów z tego albumu trafiło na 1 miejsce listy Billboard. Album pokrył się ośmiokrotnie platyną sprzedając się w ponad 40 mln. egzemplarzy w samych tylko Stanach Zjednoczonych.


Michael Jackson - BadAppetite for Destruction to debiutancki album grupy Guns N’ Roses.
Na albumie znalazły się jedne z najbardziej znanych utworów zespołu. Debiutancki krążek jest najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w historii. Znalazł się także w książce "1001 albumów które musisz usłyszeć zanim umrzesz". Utwór "Welcome To The Jungle" bardzo szybko trafił na listy przebojów a także został nakręcony teledysk do tego przeboju, jest to pierwszy teledysk grupy Guns N’ Roses.

Guns N' Roses - Welcome To The JunglePo zawieszeniu działalności grupy Modern Talking, powstała grupa Blue System założona przez Dietera Bohlena.
W październiku został zaprezentowany pierwszy utwór grupy Sorry Little Sarah. Zespół działał do 1998 roku aż do reaktywacji Modern Talking. Nagrali 13 albumów studyjnych, cztery z nich pokryły się złotem oraz jeden platyną.

Blue System - Sorry Little SarahW 1987 roku w Seattle zostają założone dwa z najbardziej znanych grup grunge’owych, zespół Alice in Chains oraz Nirvana. Obok Pearl Jam i Soundgarden są zaliczane do tzw. Wielkiej Czwórki z Seattle.
Would? jest to utwór z albumu Dirt grupy Alice in Chains, jest jednym z najbardziej znanych utworów. Jest także wymieniany jako jeden z hymnów subkultury grunge’owej i tzw. "Pokolenia X".

Alice In Chains - Would?

Kolejny hymn "Pokolenia X" to Smells Like Teen Spirit grupy Nirvana. Utwór pochodzi z drugiego albumu studyjnego Nevermind wydanego w 1991 roku. Album zdobył wiele nagród i wyróżnień pokrywając się wielokrotnie złotem oraz platyną.

Nirvana - Smells Like Teen Spirit


image.png

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.03
JST 0.038
BTC 10460.30
ETH 343.66
USDT 1.00
SBD 0.96