Samba Guadalupe

in #polish3 years ago (edited)


POLSKI: Samba Guadalupe to utwór dla dzieci napisany przez Jorge Cardoso.- wybitnego, argentyńskiego gitarzysty, kompozytora i co ciekawe lekarza .Oprócz bardzo przyjemnej melodii utwór posiada wyrazistą linię basową i charakterystyczny rytm samby. Jest to jeden z moich najbardziej ulubionych utworów, ale może dlatego, że nie jest aż taki trudny do granie jak niektóre samby.
MIKROFON: Yeti Pro
GITARA: Khaya zrobiona przez firmę Lakewood.

ENGLISH: Samba Guadalupe is a short melody for children written by Jorge Cardoso- an Argentinian classical guitarist, composer, and, what is the most interesting, an MD. Besides having a very pretty melody it is characterized by a very crisp bass line and a very distinctive samba rhythm. It is one of my favorite pieces, maybe because it is not as difficult to perform as some other compositions in this genre.

MICROPHONE: Yeti Pro
GUITAR: Khaya by Lakewood


▶️ DTube
▶️ IPFS
Sort:  

Bardzo fajnie! Samemu się uczyłeś grać? Czy może miałeś jakąś pomoc? Kiedyś też się starałem trochę nauczyć, ale obecnie pamiętam z tego tylko kilka akordów i zagrałbym jedynie kilka melodyjek na jedną strunę... raczej nie zaszpanuję czymś takim :)

Bardzo dziękuję. Jestem samoukiem. To sa stare nagranie, nie ćwiczyłem już dwa lata, ale gram od 13-go roku życia, a mam już prawie 44 lata. Nie potrafię zapisywać nut, ale uwielbiam je odtwarzać i nie mam problemów z ich czytaniem. Gitara była i jest moją pasją, jakkolwiek większego talentu nie mam. Ale ciężka praca, czasami na oślep i bez przewodnictwa, jakieś efekty przyniosła. Daję tu moje nagrania, żeby nie zginęły i żeby kiedys córka mogła posłuchać. Niestety ze względu na uszkodzony kręgosłup nie moge ćwiczyć i trochę się poddałem. Niestety mam również mocno siedzący tryb pracy i jest mi ciężko jeszcze siedzieć, tylko po to, żeby ćwiczyc

Współczuję urazu. Sam też miewam problemy z wysuwającym się dyskiem i jak jest dobrze to jest dobrze, ale jak chwyci to nie za fajnie (u mnie dopiero strzeliło 30).
A co do grania to zapisywać nut też nie potrafię. Kiedyś potrafiłem je pokracznie odczytywać, ale zanim każdą nutę przełożyłem na instrument to trochę czasu zajmowało. Tak też uczyłem się wszystkiego na pamięć bez patrzenia na nuty. A jeszcze bardziej się uczyłem na słuch. Mając melodię w głowie w dość krótkim czasie uczyłem się ją zagrać.
Niestety muzycznie uzdolniony nie jestem. Za to lubię fotografię, filmografię, informatykę, gastronomię, elektronikę i jeszcze pare innych rzeczy... czymś trzeba nadrobić ;)