Amelcio poleca film: Orbiter 9 - obejrzałem dzisiaj na Netflix i jestem oszołomiony

in polish •  last year

Dzisiejszy wieczór, na długo pozostanie w mojej pamięci... Właśnie zakończyłem oglądanie filmu pod tytułem Orbiter 9 ... Kochani kinomaniacy... ten film wbił mnie w fotel..

orbiter9.jpg

Niesamowita gratka dla stęsknionych naprawdę świetnego dramatu połączonego z scfi oraz fantastyką naukową ... która tak naprawdę być może nie daleko odbiega w przyszłość..

Może zacznę od samego początku...
Film zaczyna się w statku kosmicznym... w statku tym znajduje się przepiękna kobieta.. gra nią niesamowicie piękna Clara Lago hiszpańska aktora, które uroda mnie przynajmniej powaliła na kolana..jak się okazuje znajduje się ona od wielu lat już ponad 7000 dni na tym statku... Okazuje się że awarii uległ system dostarczania tlenu... na statku ma się pojawić serwisant "robotek " człowiek który naprawi system. Wszelkie obliczenia wykazują, że jest dobry moment na przybycie statku z serwisantem.. Serwisantem okazuje się przystojny mężczyzna którego gra Alex Gonzalez również hiszpański aktor..

Alex - to również jego imię w filmie. Zaczyna naprawiać system tlenu na statku... Helena.. bo tak ma na imię główna bohaterka postanawia wykorzystać sytuację.. zaprasza Alexa na kolację.. kolejnego dnia Alex kończy naprawę systemu i kładzie się wcześniej spać... wszak jutro musi wracać swoim statkiem...Helena jednak czuje się nie spełniona... gdy Alex śpi ukradkiem wkrada się i w swoich krótkich spodenkach które jeszcze bardziej udowadniają że Clara Lago ma uroczą moim zdaniem pupę :) ( mi się bardzo spodobała :) )siada na Alexie... przekłada drugą nogę na drugą stronę i klęcząc nad nim przygląda mu się..
Alex... budzi się.. spogląda i pyta : Dlaczego tak patrzysz.. Helena na to, że jeszcze nikogo nie pocałowała nigdy, że jest na statku od dzieciństwa i że czeka ją w samotności kolejne 20 lat.. Pokazane tutaj podświadome uczucie i chemia ciał.. jest niesamowicie piękna.. To nocne spotkanie kończy się nocą pełną uniesień...

Rano Alex budzi się.. Helena śpi jeszcze.. Alex ubiera biały kombinezon i zmierza do włazu komory ciśnieniowej..Helena budzi się i jeszcze ostatni raz pyta.. "Dlaczego się nie pożegnałeś"... Czuć w tym momencie uczucie które wisi w powietrzu.. wzrok Heleny i wzrok Alexa który musi odejść..Alex zamyka właz... Helena widzi Alexa.. być może ostatni raz..

I tutaj nagle pojawia się zaskoczenie widza... nagle po przejściu przez właz.. Alex zdejmuje hełm.. zmierza przez jakiś korytarz ze starymi rurami który nie przypomina statku kosmicznego.. wsiada następnie do windy.. wjeżdża na górę..i tutaj kompletnie zostałem zaskoczony!!! otwiera drzwi i wychodzi w lesie! na ziemii! na zewnątrz.. statku...

No właśnie... tak naprawdę to nie jest żaden statek...

Nie chcę zdradzać Wam co dalej... bo nie taki jest sens recenzji filmu. Recenzja ma Was zachęcić do obejrzenia tego filmu. Mogę tylko powiedzieć jeszcze tyle. To pełen dramatycznych wydarzeń film o miłości, o pragnieniu życia, o pragnieniu przetrwania. To film o współczuciu i bezlitosnym dążeniu ludzkości do osiągnięcia swojego celu podobno z konieczności.. by przetrwać..

Film tak samo jak zaskakująco się zaczyna tak samo zaskakująco się kończy.. pozostawia po sobie refleksję o życiu o pięknie życia, o tym że nasza ziemia jest piękna i pozostawia też taką refleksję że o tą naszą ziemię nie dbamy bo ciągle ją niszczymy bo prowadzimy wojny. Film pozostawił we mnie refleksję że Ziemia jest jedna dla nas wszystkich. Kochajmy ziemię i kochajmy siebie nawzajem!

Ten film to takie trochę połączenie filmu " Pasażerowie" i w pewnym sensie filmu Polskiego "Seksmisja"

Mnie ten film wbił w fotel. I polecam każdemu film Orbiter 9!

Powyższy tekst jest całkowicie moim tekstem, moją własną recenzją której na pewno w sieci nie znajdziecie.
To już kolejna recenzja moja na steemit.com Jeśli podoba się Wam to co robię i chcecie bym poszedł właśnie w tym kierunku na steemit to dajcie łapki w górę! Jestem od nie dawna na Steemit i troszkę jeszcze szukam swojego kierunku tutaj. To dzięki Wam i Waszym ocenom odnajdę swoją drogę !

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Kurde doba to za mało. Kiedyś usłyszałem tekst że miarą jest czas. Nie wiem czy z filmu Intelstellar czy jak. Lubie takie filmy.

Chyba się skuszę na ten film :) Zachęcający opis. Tylko nie wiem czy nie za dużo zdradziłeś z fabuły i czy to nie zakrawa o spoilery... Wolałbym zostać zaskoczony podczas oglądania tego filmu, niż czytając Twój opis.

Dodatkowo zachęcam do tagowania tekstów o filmach #pl-filmy. Poza tym wydaje mi się, że inne tagi oprócz #polish nie za bardzo pasują. Polecam przejrzeć tą listę: http://steem.swhost.pl/tags i używać bardziej popularnych tagów.

·

Szczerze, to nie miałem pojęcia że jakieś tagi są bardziej popularne a tym bardziej nie wiedziałem jak to sprawdzić czy są bardziej popularne.

·
·

Warto sprawdzić jakie treści kryją się pod tagiem, który chce się dodać pod swoim tekstem. Jeśli dobrze się użyje tagu, to jest większa szansa, że post zostanie znaleziony przez innych użytkowników interesujących się tematyką związaną z danym tagiem. Dodatkowo teksty o filmach można podciągnąć także pod tag #pl-sztuka. A teksty spełniające wymogi można oznaczyć #pl-artykuly. Więcej na te tematy możesz poczytać w tych artykułach: https://busy.org/@fervi/nowy-tag-dla-polskich-artykulow-pl-artykuly
i https://steemit.com/polish/@marszum/polskie-listy-kuratorskie-plk-kuratorstwo-kolejnego-stopnia

·

zdradziłem w sumie bardzo nie wiele... ale będę starał się w przyszłych opisach by było jeszcze mnie:)

To caly film? Czy serial?