Ciężarówką przez Niemcy #1

in polish •  2 months ago  (edited)

Witam serdecznie.
Jadąc po południowej części Niemiec natrafiłem na zamek wybudowany na wzgórzu nad miastem Harburg. Miasteczko to leży w kraju związkowym Bawaria, rejencja Szwabia, powiat Donau-Ries i liczy ok 5500 mieszkańców.68413656_641988969630184_1308457375794987008_n.jpg
Zamek powstał na przełomie XI i XII wieku. Początkowo składał się z dwóch twierdzy: Diebsturm i Faulturm, które służyły jako schronienie dla ludności cywilnej w czasie najazdu przez wrogie wojska. Ta pierwsza była bardzo wysoka i miała grube mury na 3 metry. W późniejszych latach służyła jako lochy i pomieszczenia do tortur.69033217_508226836653913_3634068538924204032_n.jpg
Na przełomie lat a wręcz stuleci dobudowywano inne budynki takie jak:
Bailiwick, box house i Pfisterbau (XVI wiek) zamieszkał tam Burgvogt czyli arystokratyczny adwokat, prawnik reprezentujący interesy Księcia.
Saalbau budynek ten początkowo służył jako zakwaterowanie dla załogi zamku a na początku XVIII wieku przebudowany został przez księcia Ernsta Albrechta na dużą reprezentacyjną salę balową.
Castle Church of St. Michael to jednonawowy kościół zamkowy z XVIII wieku. Jest najstarszym kościołem w Harburgu, ozdobiony wieloma rzeźbami, wśród których są postaci Matki Boskiej, Michała Anioła, hrabiego Gottfrieda i jego dwóch żon czy Ludwika XVI z żonami.
To byłoby na tyle w tym temacie, myślę że trochę przybliżyłem Wam ten zabytek i jednocześnie zapraszam do kolejnych "wycieczek".
Pozdrawiam
MP

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hej, ciekawy tekst, ale masz literówkę w tagu - powinno być "travel", ale proponowałabym używać tagu "travelfeed". Szerokości :)

"travelfeed" jest zarezerwowany dla treści po obcemu, my jako Polacy, mamy "pl-travelfeed" i jeżeli tekst jest o podróżach, ma +/- 250 słów to jak najbardziej kwalifikuje się. Ale odradzam używanie samego "travelfeed"dla treści wyłącznie po polsku.

Słuszna uwaga

Posted using Partiko Android

Dzięki dzięki

Dodaj proszę tag pl-travelfeed, gdyż Twój post jak najbardziej kwalifikuje się do tego tagu i szerszego promowania.

Ok

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @lesiopm, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @pl-travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD