Przyszłość i rozwój sieci STEEM. VIDEO + TEKST

in #polish6 years ago (edited)


Przewiń w dół jeśli wolisz przeczytać.

Dzisiaj powiem wam w jakim kierunku powinniśmy promować sieć aby rozwijać również jej pisaną część.
Jeśli DTube nie działa


▶️ DTube
▶️ IPFS

Przyszłość platformy STEEM


Powiem wam jak wg. mnie powinna wyglądać przyszłość STEEM. Sieć z założenia powinna przyciągać i nagradzać wartościowe treści, autorskie wpisy, artykuły w formie tekstu bo po to został stworzony blockchain STEEM. A one powinny przyciągać pragnących dobrej treści ludzi. Jednak sieć obecnie ma gigantyczny przyrost użytkowników za sprawą dTube i dLive. Te dwa portale świetnie strzeliły się w trend banowania oraz ucinania $ twórcom. Ci pierwsi przyszli tutaj z względu na niemożliwość usunięcia konta często produkują oni dość kontrowersyjny content. Ci drudzy to początkujący twórcy, którzy nie mają najmniejszej szansy na monetyzowanie swoich filmów na początku kariery.

Z filmami ciężko wygrać, ludziom nie chce się czytać. Wolą informacje w formie video bo łatwiej utrzymuje uwagę często jest atrakcyjniejsza z względu na obraz, czy po prostu film można puścić sobie w tle i zając się inną czynnością. Ciężko wygrać z taką formą.

A więc jak przyciągnąć na STEEM dobrych autorów tekstów?
Uważam że pewnym rozwiązaniem jest pochylenie sie w stronę już istniejących blogów. Zaproponować im STEEM jako sposób monetyzacji oraz przechowywania tekstów w formie integracji blockchain z istniejącymi stronami. Przyciągnie to wartościowych twórców oraz ich czytelników. Korzyść obustronna - bloger mógłby zmniejszyć lub usunąć reklamy z bloga, rozwijać swój blog dzięki zarobkowi.

Takie rozwiązanie stara się rozwijać @nicniezgrublem. Jako projekt https://glodniwiedzy.pl/

Ma to jednak swoje wady - google nie lubi powtarzalności, lubi unikatowe treści a więc wpis, który pojawi się na głodniwiedzy jest traktowany jako wtórny ponieważ pojawił się również na steemit, busy - stronach o większym rankingu niż domena głodni wiedzy. Przez to taki blog ma większy problem z pozycjonowaniem.

Sort:  

Moim zdaniem parę lat i znowu ludzie zaczną uciekać z Dtube / Dlive. Jeśli do tej pory same nie padną.

Cóż, zobaczymy co będzie; to, że wideo jest popularne nie znaczy (chyba, nie wiem) nic, bo znaczna większość internetu (która może działać na Steem) jest tekstowa. Na Steem możesz potencjalnie oceniać firmy, produkty, możesz grać w gry, kupować towary, budować całe bazy danych (...). Wystarczy poczekać aż się sieć rozkręci, a ty będziesz wielorybem :D

Nie mówię że nie, jednak treść pisana przegrywa. - coraz mniej blogów a więcej kanałów na YT. Owszem w tekście jest ogromna siła, tylko trzeba ją odkryć.

Ja staram się połączyć a więc nagrywam filmy wraz z tekstem. Imo świetnie się to uzupełnia - tekst natywna treść steemit, jedyna tak naprawdę przechowywana w blockchain oraz video które jest dla niektórych lepsze w odbiorze.

Jasne :D Tylko moim zdaniem video się zdegraduje. Chodzi o to, że treść nie oznacza ludzkiej treści XD Na Steem może być wikipedia chociażby (powiedzmy), co oznacza osłabienie wideo na rzecz tekstu.

Strony z kawałami, pasty, opisy, książki (...)

Możliwe nawet, że ta większa grupa zniszczy wideo i audio na Steem

Komentarz pisałem zaspany w łóżku więc nie do końca jasno się wyraziłem

Owszem w tekście jest ogromna siła, tylko trzeba ją odkryć.

Miałem na myśli właśnie poszerzenie działalności, Steem jako silnik do stron ogólnie pojętego tekstu.

Ma to jednak swoje wady - google nie lubi powtarzalności, lubi unikatowe treści a więc wpis, który pojawi się na głodniwiedzy jest traktowany jako wtórny ponieważ pojawił się również na steemit, busy - stronach o większym rankingu niż domena głodni wiedzy. Przez to taki blog ma większy problem z pozycjonowaniem.

Na razie ciężko mi ocenić, czy Google gorzej traktuje domenę glodniwiedzy.pl ze względu na fakt duplikowania treści. Jest trochę za wcześnie. Mam wrażenie, że wszystko jest ok. Powoli rosną nam wejścia z wyników wyszukiwania, artykuły pojawiają się w Google Now, wszystko wygląda na razie normalnie.

Wydaje mi się, że fakt, że na wszystkich frontach, oprócz Głodnych Wiedzy, pojawia się link do domeny powinno trochę poprawić sytuację. Mamy także dodatkowe narzędzia jak sitemapy i podobne rzeczy, które upraszczają botom Google indeksowanie witryny. W dłuższej perspektywie sam jestem ciekaw jak będzie to wpływało na pozycję domeny, ale jestem dobrej myśli ;)

Mówiłem to na podstawie mojej wiedzy, ale prawda jest taka że nawet profesjonaliści nie wiedzą do końca jak to wszystko działa w google.

Prawdą jest, że Google penalizuje domeny na których pojawiają się duplikaty, ale czy z punktu widzenia algorytmu Google pierwotną treścią będzie artykuł na Głodnych Wiedzy, czy na Steemit, gdzie w treści jest link do Głodnych Wiedzy?

Na to pytanie oczywiście sam nie znam odpowiedzi, ale mam nadzieję, że zgodnie z logiką będzie to ta pierwsza opcja ;)

Z tego co mi wiadomo, mogę się mylić. Algorytm google przypisuje pierwotność domenie o wyższych wskaźnikach, co w tej chwili i podejrzewam zawsze będzie wskazywało steemit jako źródło pierwotne. No chyba że zajdą poważniejsze zmiany w algorytmie.

Albo domena glodniwiedzy.pl zyska na tyle dużo "zaufania" w oczach algorytmu Google, że przeskoczy steemit.com ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.11
JST 0.032
BTC 61830.08
ETH 2986.99
USDT 1.00
SBD 3.73