Wycieczka do opuszczonego domu.

in pl-travelfeed •  2 months ago  (edited)

1.jpg


Jesienny klimat zachęca do wypraw w góry.Tym razem postanowiłem odwiedzić opuszczony dom, który mijałem wielokrotnie w drodze na górę Klimczok.

Szlak turystyczny na Klimczok przechodzi przez osiedle Podmagura. W zimie panują tutaj mega ciężkie warunki, ale od wiosny do jesieni jest tutaj cudownie.
Mój ulubiony widok z Podmagury, to ten na zdjęciu poniżej.

Jeśli wygram w totka, albo zarobię na steemit (w czym bardzo chce mi pomóc mk) , to kupię sobie tu działkę i postawię domek letniskowy. Będę siedział na tarasie, i cieszył się tym widokiem.


2.jpg3.jpgCoraz więcej osób ma ten sam pomysł co ja, i - z roku na rok - przybywa na Podmagurze zabudowań.
Niegdyś prawie pusta polana, jest teraz poprzecinana nowymi drogami i wyznaczonymi pod zabudowę działkami.


4.jpgMijam ostatnie zabudowania i docieram na łąkę, na której znajduje się mój cel wycieczki.


4a.jpg5.jpgDrzwi po lewej są otwarte, więc - niewiele się zastanawiając - wchodzę do środka.
Z lewej strony domu znajduje pomieszczenie, które kiedyś mogło być magazynem lub spiżarnią. Jest tu również drabina na strych. Takiej okazji nie przepuszczę.


6.jpgStrych zasypany jest słomą - tak kiedyś ocieplało się domy.
Podłoga w wielu miejscach jest zapadnięta, więc odgarniam trochę słomy, stawiam stopę na belce nośnej, jedną ręką asekuruję się, opierając dłoń na pozostałościach dachu , a drugą staram się zrobić zdjęcia. Iście ekwilibrystyczna poza, ale czego się nie robi dla fotografii :)


7.jpg8.jpgStrych zaliczony - pora zejść na dół.
Zakamarki, wąskie przejścia, ciemność, ciasnota, zapach starego domu..... taaaak - to mi się podoba :)


9.jpgGłówne wejście do domu stoi otworem. Zapraszam do środka.


10.jpgZ przedsionka można "rzucić okiem" na strych.


11.jpgWchodzę dalej, dom jest niewielki.
Z korytarza na środku można wejść do trzech pomieszczeń.


12.jpg13.jpg14.jpgPrzechodząc korytarzem na wprost, docieram do werandy.


15.jpgWszechobecny mech na ścianach i podłogach, świadczy jednoznacznie o tym, że dom nie jest zamieszkany od baaaardzo dawna.


16.jpg

Wracam na werandę.
Za te widoki warto zapłacić każdą cenę. Aż dziwne, że do tej pory nikt nie kupił tego domu. Oczywiście nie dla samego budynku, ale dla wspaniałego miejsca.


17.jpg18.jpg19.jpgSłońce chyliło się ku zachodowi, więc przyszedł czas najwyższy, by opuścić to "urocze" miejsce.


21.jpg20.jpg

Pozostało mi jedynie zejść do doliny, z telefonem pełnym pięknych widoków i głową pełną świetnych wspomnień.


22.jpg


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Łał świetne zdjęcia ten klimat.

@tipu curate 2

Posted using Partiko iOS

Upvoted 👌 (Mana: 15/25)

Congratulations, Your Post Has Been Added To The Steemit Worldmap!
Author link: http://steemitworldmap.com?author=ptaku
Post link: http://steemitworldmap.com?post=wycieczka-do-opuszczonego-domu


Want to have your post on the map too?

  • Go to Steemitworldmap
  • Click the code slider at the bottom
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post
  • Congrats, your post is now on the map!

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @lesiopm, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @pl-travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Fantastycznie miejsce! A widok... kawka na werandzie z przyjaciółmi...💚

Też lubię takie klimaty. Do tego świetne zdjęcia. Masz rację, niestety coraz więcej ludzi dąży do takich widoków i coraz więcej zabudować zaczyna wyrastać w naszych Beskidach. Pamiętam jak za młodych lat pomiędzy Stożkiem a Czantorią były tylko łąki, a teraz co kawałek jakiś budyneczek.

You got voted by @curationkiwi thanks to ptaku! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!
We have also recently added a new whitelist feature for those who would like to support CurationKiwi even more! If you would like to receive upvotes more than 2x greater than the normal upvote, all you need to do is delegate 50 SP to @CurationKiwi using this link.

You have received 5x upvotes from the members of @steemexplorers from your free link submission in our discord server. Steemexplorers is an initiative bringing information on various Steemit services and communities in a central discord to save you time and help you grow. It's free, it's easy, and it's here to help you in so many ways. Come by our discord to learn more! Link to Discord: https://discord.gg/6QrMCFq. Our team also offers an additional upvoting service called @givememonsters where you can presently trade in 1 to 10 DEC from the Steem Monsters game for up to $0.03 upvotes on ANY steemit posts. The vote purchasing value here is some of the best returns on your investments that you can find anywhere so come by and visit this service today!

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @curationkiwi.

Gratuluję, Twój post został wybrany do konkursu na najlepszy post podróżniczy tagu #pl-travelfeed, zapraszam do zapoznania się z postami konkurentów i głosowania. Za udział w głosowaniu autor postu konkursowego otrzymuje 3 pkt.

  ·  2 months ago Reveal Comment