Leśny Park Myślęcinek pod Bydgoszczą (fotorelacja)

in #pl-travelfeed2 months ago (edited)

Zima trwa i nie ma zbyt wiele czasu na wyprawy i wykonywanie fotorelacji. Dzień jest bowiem krótki, aura niesprzyjająca podróżom małym i dużym. Dlatego ostatnio odwiedziłem podbygoski, poczciwy Myślęcinek.

4a.jpg

Pamiętam to miejsce jeszcze z dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami co niedzielę jeździliśmy maluchem do tego urokliwego miejsca. Muszę przyznać, że pomimo upływu lat, pozostał sentyment do Myślęcinka. Spacerując leśnymi ścieżkami czuję się niemal jak wtedy. Pomimo chłodu i braku zieleni, przyroda dodaje pozytywnej energii.

3.jpg

5.jpg

7.jpg

Najbardziej lubię spacerować po dzikszych rejonach Parku w Myślęcinku. Główny deptak jest bowiem pełen ludzi, pomimo że jest zima. Lasy są tu piękne. Stare buki, jesiony i olchy przypominają rezerwat przyrody. Wraz z moją drugą połówkę uwielbiamy spacerować w takich okolicznościach natury.

8.jpg

10a.jpg

12.jpg

Kila ciekawostek nt. Parku Leśnego w Myślęcinku. Kiedyś Myślęcinek był wsią graniczącą z Bydgoszczą. Po II-wojnie światowej powstał obecny park. Jest on największym parkiem miejskim w Polsce - liczy ponad 800 hektarów. Na terenie Parku w Myślęcinku każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tu Ogród Fauny Polskiej, Ogród Botaniczny, stadnina koni, tereny spacerowo-rekreacyjne, park rozrywki dla dzieci, lasy i łąki. Teren przecina struga wodna wijąca się malowniczo.

16.jpg

Sort:  

Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed!

Przypominamy jednoczenie, że w przypadku publikacji na tagu #pl-travelfeed obowiązuje zasada 250 słów, której Twój post aktualnie nie spełnił, rozważ proszę drobną edycję przez dodanie np. kilku zdań od Parku w Myślęcinku

Zapraszam do zapoznania się postami opublikowanymi w zeszłym tygodniu, twórcy tych postów liczą na Twój głos, zapraszam do głosowania, następnym razem Twój post będzie walczyć o tytuł najlepszego postu tygodnia tagu #pl-travelfeed.

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Kuratorzy tagu #pl-travelfeed
@rozku & @lesiopm