Liga Narodów UEFA-Udany rewanż Chorwacji/Dominacja Holandii.

in #pl-sport5 years ago

Za nami kolejne spotkania Ligi Narodów tym razem jest to kolejka piąta czyli przed ostania w tych rozgrywkach. Bardzo ciekaw spotkanie odbyło się Zagrzebiu gdzie reprezentacja Chorwacji grała z Hiszpanią .

Chorwacja-Hiszpania

Te spotkanie dla wicemistrzów świata było szczególnie ważne raz że przy zwycięstwie mieli jeszcze szanse na na awans do turnieju finałowego. Dwa rewanż za porażkę 0:6 w pierwszym spotkaniu . Pierwsza połowa spotkanie zakończyła się remisem. Obie drużyny stożyły sobie po kilka sytuacji strzeleckich ale ostatecznie nie padła żadna bramka . Tka naprawdę spotkanie te rozkręciła się w 54 minucie spotkanie wtedy to Andrej Kramarić dał prowadzenie 1:0 Chorwatom. Hiszpania odpowiedziała bardzo szybko bo już w 56 minucie piłkarz Realu Madryt Dani Ceballos dał remis.Na następne bramki musieliśmy czekać do 69 minuty spotkania wtedy to obrońca Bayernu Leverkusen Tin Jedvaj strzelił bramkę strzałem z głowy asystę zaliczył Luca Modrić . Hiszpanie odpowiedzieli bramką z rzutu karnego Sergio Ramosa w 78 minucie spotkania . I gdy wydawało się że obie drużyny podzielą się punktami bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Tin Jedvaj . Było to już druga bramka w tym spotkaniu . Ostatecznie Chorwatom udał się rewanż za porażka 0:6 dwa miesiące temu i wygrali 3:2 . Pokazali w tym spotkaniu swój Chorwacki charakter do którego przyzwyczaili kibiców po Mistrzostwach Świata w Rosji. W grupie tej sytuacja jest bardzo ciekawa do rozegrania zostało jeszcze spotkanie w niedziele gdzie Anglia zagra z Chorwacja. Remis w tym spotkaniu daje awans do rozgrywek finałowych drużynie z Hiszpanii . Przy zwycięstwie którejś z drużyn w spotkaniu w niedziele da automatyczny awans do finału rozgrywek .

liga mistrzów tabela .jpg

Holandia - Francja

W dzisiejszym spotkaniu grupy pierwszej Holandia wygrywa z Francja 2:0 . I można by powiedzieć że jest to jakaś niespodzianka . Ale nic z tych rzeczy w tym spotkaniu kapitalnie zagrała reprezentacja Holandii,która całkowicie zdominowali Francję. Dominowali nie tylko fizycznie nad piłkarzami Didiera Deschampsa ale i piłkarską . Pierwsza bramkę zobaczyliśmy w 44 minucie spotkania a strzelcem był Georginio Wijnaldum który dobił strzał Ryana Babela. W drugiej połowie sytuacja się nie zmieniła dominowali piłkarze Holandii którzy dołożyli jeszcze jedno trafienie 96 minucie spotkania z rzutu karnego strzelił Memphis Depay. W grupie tej bez szans są Niemcy którzy spadają z dywizji A . Do rozegranie zostało jeszcze spotkanie w poniedziałek gdzie Niemcy zagrają z Holandią . Zwycięstwo drużyny Oranje ( Holandii) da im awans do rozgrywek finałowych .

liga mistrzów tabela1 .jpg

Juto kolejne spotkania . Nas interesować będzie spotkanie Włochy-Portugalia . Nie z powodu naszej reprezentacji która już w październiku spadła z dywizji A . Ale dla tego że te drużyny grały w naszej grupie i obie maja szansę na grę w rozgrywkach finałowych.