Co się dzieje z Bitcoinem?

Czołem Steemianie!

Dzisiaj przyjrzymy się sytuacji na bitcoinie. Opiszę, na które poziomy ceny BTC warto zwrócić uwagę oraz jakie scenariusze mogą nas czekać. Zapraszam do czytania :-)

Świeca tygodniowa zamknęła się powyżej killku oporów, z niedużym knotem od góry, co jest pozytywnym zamknięciem tygodnia i może sugerować kolejne wzrosty.

Większa korekta jest jednak potrzebna, nie było jej od kilkunastu tygodni, jeśli by się okazało, ze mamy juz za soba najwyższy punkt impulsu wzrostowego, mierzenie fibo pokazuje nam poziomy, w których mozemy sie spodziewać większej reakcji rynku, jesli taka korekta sie faktycznie wydarzy.
zazwyczaj w trendzie wzrostowym na BTC korekty wynosiły 0.5 i 0.618 mierzenia fibo, jesli trend jest silny, to korekty są mniejsze.

Patrząc w tej chwili na Binance, kluczowe będą poziomy ok

  • 6800-6500,
  • 5800-6000

Ważny może okazać się też niższy poziom 5300-5500, gdzie znajduje sie 0.5 mierzenia fibo i średnia kroczaca na interwale tygodniowym.

Na wolumenie mamy dywergencję na spadki, to znaczy wolumen jest coraz mniejszy, podczas gdy cena wybija nowe szczyty. Jest to jednak interwał tygodniowy, zeby taka dywergencja zagrała, potrzebne jest wiecej czasu...

Spójrzmy jeszcze ma wykres 1-dniowy, gdzie cena konsoliduje poz zamknieciu tygodnia, ostatnia swieca D1 zamknęła się spadkowo z dużym wolumenem, możliwy jest retest wczorajszej swiecy i dalsza korekta lub konsolidacja i kolejny impuls w górę.

Mamy na wykresie juz 3 tzw bullish cross, czyli przecięcie się srednich kroczących na wzrosty. Jest to interwał D1, wiec też potrzeba czasu żeby takie przecięcie zadziałałao, wcześniej było to odpowiednio 17 i 9 dni od momentu przecięcia do reakcji cenowej.

Rzućmy jeszcze okiem na wykres 4-godzinny, gdzie mamy na ostatnich kilku swiecach dywergencje na spadki na volumenie, kluczowa dla dalszego rozwoju sytuacji będzie reakcja rynku w przedziale 7170-7220, jeśli świeca H4 zamknie sie powyzej, to możliwe dalsze wzrosty , jeśli cena sie odbije od tego oporu, to prawdopodobnie kontynuacja korekty...

Warto też spojrzeć na całą sytuację z innej strony: gdyby nie ostatni dziwny "inside hack" na binance i afera z tetherem, to byłbym bardzo bullish i nastawiony na dalsze wzrosty, natomiast w mojej ocenie przepchniecie ceny przez strefe oporu 6000-6800 było sztuczne. Binance odegrało tu ważną rolę blokując wypłaty i wpłaty środków. Według ostatnich informacji jutro zostanie przywrócone pełne funkcjonowanie giełdy i spodziewam się kontynuacji korekty oraz mozliwe jest odżycie na rynku altów.

Jesli nastapi korekta ceny BTC, to pieniądze z BTC przejdą przynajmniej częścowo na altcoiny, ale jeśli BTC przebije jakieś kluczowe wsparcie typu 6500/5800/5300 to alty znowu zaczną spadać razem z BTC, więc zalecam ostrożnośc w kupowaniu altów i rozdzielanie zlecen na kilka poziomów, im niżej tym większe zakupy.
Jeśli BTC potwierdzi wsparcie zamykając kilka kolejnych swiec dziennych w pozytywny sposób, to mozna zwiększać ekspozycję na altcoiny.

Jeszcze kwestia kontraktów futures na BTC, kontrakty działają od poniedziałku do piątku, jeśli miedzy piątkowym zamknięciem a poniedziałkowym otwarciem sesji jest duza róznica w cenie mówimy o tzw luce cenowej ( z ang GAP)
takie luki są bardzo często zapełniane przez cenę w późniejszym okresie, bardzo więc prawdopodobne, ze cena BTC wróci conajmniej do poziomu 6500, żeby ostatnia lukę wypełnić.

https://twitter.com/SiberBTC/status/1127705350650650626?s=19

Posted using Partiko Android

Sort:  

Thank you so much for being an awesome Partiko user! You have received a 48.42% upvote from us for your 10061 Partiko Points! Together, let's change the world!

UpvoteBank
Your upvote bank
__2.jpgThis post have been upvoted by the @UpvoteBank service. Want to know more and receive "free" upvotes click here

This post is supported by @tipU upvote :)
@tipU voting service: instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.