Gry- wpływ na emocje -"Konkurs #pl-gry".

in pl-gry •  last year  (edited)

GRANIE W GRY- WPŁYW NA EMOCJE - BADANIA NAUKOWE:

 77 osób wzięło udział w badaniu opracowanym przez naukowców z Towarzystwa Wspierania Nauki im. Maxa Plancka w Monachium i Uniwersytetu Medycznego w Hamburgu. Jego celem było sprawdzenie jaki wpływ na człowieka mają gry, jeśli ten spędza przy nich dużą ilość czasu. 

 Ochotników podzielono na trzy grupy:

  • 25 osób, które miały zagrać w "Grand Theft Auto V"
  • 24 osoby grające w "The Sims 3"
  • 28 osób, które nigdy nie miały styczności z grami wideo

Przez dwa miesiące ekipa Simone'a Kühna obserwowała jakie zmiany zachodzą w uczestnikach pod kątem poziomu agresji, empatii, kompetencji interpersonalnych, impulsywności, występowania lęków i samokontroli. Badania przeprowadzone przed rozpoczęciem eksperymentu i po wykazały, że jedynie u trzech osób zaobserwowano zmiany, które mogłyby mieć wpływ na rozwój agresji.Jednakże Simone Kühn uspokaja tłumacząc, że było to jedynie kilka minut, w ciągu których ci uczestnicy wykazywali oznaki agresywnych zachowań. Rezultaty ostatnich badań jasno dowodzą, że przemoc w grach nie wywołuje trwałych zmian w psychice człowieka. Naukowiec zapowiedział również przeprowadzenie testów na dzieciach.Łącznie przeprowadzono 208 testów. 


 Badania M. Sokołowskiego pozwoliły ustalić, że

-dziecko "korzystając z gier komputerowych kilku tysięcy morderstw dokonuje samo." Agresja ta jest wprawdzie symulowana, ale gracz uczy się jej i może ją później przenieść do realnego życia. 

-dzieci korzystające z "agresywnych" gier komputerowych, różnią się - w stosunku do dzieci nie używających takich gier - pod względem agresywności i wrażliwości moralnej. Wyniki badań wykazały, że chłopcy "komputerowi" okazali się bardziej agresywni. Dominowała u nich agresja (fizyczna, słowna) połączona z niepokojem. Ich relacje z innymi ludźmi nasycone są narcyzmem, obojętnością, brakiem umiejętności nawiązywania kontaktów poziomych, opartych na wzajemnym pozytywnym współdziałaniu. Często w ich kontaktach pojawia się jawna, akceptowana przez nich, a zarazem nie hamowana ani wewnętrznie ani zewnętrznie hamulcami agresja.

 Jeśli chodzi o badania: zdania są podzielone, więc nie ma sensu się nimi kierować. Moje zdanie co do badań jest jednak takie: Nie opłaca się udowadniać poprzez badania naukowe złego wpływu gier na psychikę, ponieważ mogłyby one zostać zakazane a jak wiemy na świecie jest mnóstwo graczy komputerowych a co za tym idzie: gry to wielki biznes $$.


PRZYPADKI AGRESJI WYWOŁANYCH PRZEZ GRY:

 Zaatakował nieznajomego nożem, bo ten zabił go w grze

20-letni Francuz nie mógł znieść zniewagi, jaką była porażka w internetowej grze Counter-Strike. Dlatego wytropił i zaatakował nożem gracza, który wcześniej zabił go w wirtualnym pojedynku - informuje dziennik "The Daily Telegraph" na swojej stronie internetowej. 

 16-letni wnuczek ćwiczył zabijanie w komputerze

To szokujące! 16-letni Maksymilian W., który w piątek zadźgał w Żychlinie (woj. łódzkie) swoją babcię, był opętany przez gry komputerowe. Zabijanie nie było mu obce: ćwiczył je w sieci! Właśnie po to, by później – zdobywszy już cenne doświadczenie w grach – umiał zamordować także w rzeczywistości!  Ci, którzy go znają, opisują Maksymiliana tak: skulona postać wpatrzona w ziemię, niekontrolowane wybuchy agresji, koledzy tylko tacy, którzy podzielają fascynację grami komputerowymi. A do tego ekran komputera, który był dla chłopaka całym światem. Nikt nie dostrzegł, kiedy kompletnie dał się wciągnąć przez świat wirtualny i stracił kontakt z rzeczywistością.  

 Zabił matkę i dalej grał w Counter Strike'a

Młody Ionut Silviu Savin nie potrafi obyć się bez gier. Jego ulubionym tytułem jest widoczny na zdjęciu Counter Strike. Jego przyrodnia matka postanowiła coś zrobić z jego uzależnieniem. Jej zdaniem, najlepszym sposobem było niepłacenie za Internet, co oczywiście łączyło się odłączeniem komputera od sieci. Chłopak tak się zdenerwował, że złapał za nóż i dźgnął nim swoją matkę… 17 razy! 

Takich przykładów można znaleźć mnóstwo, pokazuje to, że jednak gry mają wpływ na psychikę i mogą zrodzić agresję. 


  TROCHĘ Z AUTOPSJI

 -Nie raz jak byłem młodszym, zapalonym graczem wpadałem we wściekłość, agresję bo: przeciwnik był lepszy, nie potrafiłem przejść poziomu, czy musiałem wyłączyć komputer. 

 -Nie raz byłem świadkiem gdy mój brat wpadał w taką agresję z tych samych powodów. 

 -Nie raz byłem świadkiem gdy inni ludzie wpadali agresje z tych samych powodów. 

"Z KIM SIĘ PRZYSTAJESZ TAKI SIĘ STAJESZ" - Myślę, że śmiało można rzec, że "z kim" nie tylko ma się do ludzi, ale także do tego co czytamy, oglądamy, do wszystkiego co nas otacza. 


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @michalmehow! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard!


Participate in the SteemitBoard World Cup Contest!
Collect World Cup badges and win free SBD
Support the Gold Sponsors of the contest: @good-karma and @lukestokes


Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Bardzo ciekawy post

Wpis potwierdza tylko to że wiek ma znaczenie dla kogoś kto nie odróżnia rozrywki od "konieczności" ukończenia poziomu lub pokonania lepszego gracza. Gdyby rodzice kontrolowaliby w co gra ich pociecha z pewnością nie byłoby takich absurdów oraz nie oceniano by gier jako narzędzie do pobudzania do agresji.

"Zaatakował nieznajomego nożem, bo ten zabił go w grze"; "16-letni wnuczek ćwiczył zabijanie w komputerze"; "Zabił matkę i dalej grał w Counter Strike'a".

I ty w to wierzysz? Jeśli ktoś jest w stanie zabić kogoś z powodu gry, to znaczy, że jest psychicznie chory, a z takimi chorobami człowiek się po prostu rodzi. Nie dawać gier niezrównoważonym psychicznie i tyle. Tak to jest jak toksyczne media znajdą jakieś incydenty z psycholami, po czym zwalą wszystko na gry. Tylko nic nie powiedzą o tym, że ci ludzie byli walnięci... to przecież gry są dziełem szatana. Wszystko robione po to, żeby zniechęcić ludzi do nowych rzeczy (no dobra, już nie takich nowych) bo przecież lepiej oglądać telewizję i słuchać radia... najlepiej Radio Maryja i telewizja Trwam.

tak tak rodzimy się albo dobrzy albo źli reszta nie ma wpływu... i Ty w to wierzysz?

No popatrz na to z takiej strony: Idzie jakiś nastolatek i atakuje cię nożem. Czy jest psychicznie zdrowy? Wiem z doświadczenia, że można siedzieć regularnie od rana do wieczora przed komputerem i być spokojnym, opanowanym, merytorycznym i odpowiedzialnym.