[SubSteemia] Scena I - Opuszczona Stacja

in pl-gry •  5 months ago

Słowem wstępu


Gra Substeemia którą mam przyjemność tu zaprezentować to okrojona wersja gry Fabularnej mojego autorstwa dostosowana do grania na Steemicie w komentarzach. Artykuł wprowadzający do gry znajdziesz tutaj:

SubSteemia- Steemitowa adaptacja Systemu Podwodny Świat napotrzeby gry w komentarzach


Jeśli już zdecydowałeś się wziąć udział w grze którą polecam gorąco tam znajdziesz informacje jak stworzyć postać do gry oraz liczne informacje dotyczące zasad i mechaniki gry.

Do weryfikowania wyników poczynań będziemy używać kości ze strony kostnica.eu . To jak używać tego generatora w naszej rozgrywce znajdziecie tutaj:

SubSteemia- Kości do gry


Trafiłeś na grę po tym jak się rozpoczęła? Bez obaw! Dołączyć do gry możesz w każdy momencie jednak w zależności od tego w który momencie zamieścisz swoją postać, w tej rozgrywce mozęsz mieć mniej akcji.

Przykładowo:

Jeśli zamieścisz postać od 2 do 4 dni po rozpoczęciu, możesz podjąć w tej Scenie już tylko 2 akcje. Z kolei gdy zamieścisz ją po 5-6 dniach pozostaje ci już tylko jedna Akcja..

Dwa pierwsze dni od zamieszczenia to czas na zgłoszenie postaci narady i zapoznanie się graczy.

Zadbaj również o to aby karta postaci była właściwe wypełniona ponieważ dodatkowa dyskusja odnośnie poprawek nie posłuży utrzymaniu przejrzystości rozgrywki.

To tyle słowem wstępu. Zapraszam zatem do zabawy i mam nadzieję że ta pierwsza Scena będzie naprawdę udana;)

Prolog - Tło Fabularne Systemu


Jest rok 2108 naszej ery. Planeta ziemia jaką znamy dziś, nie istnieje. Większość lądów zatonęła a te które wciąż wystają nad powierzchnie oceanów, zamieniły się w niegościnne radioaktywne pustkowia na których warunki atmosferyczne to jeden wielki chaos.

Gdy szalejące nad powierzchnią oceanów, huragany pustoszą wszystko na swojej drodze a palące słońce nie pozwala na przeżycie niemal żadnej żywej istocie, namiastka wspaniałej niegdyś cywilizacji ludzkiej, walczy o przetrwanie w niegościnnych dla człowieka głębinach oceanów.

To właśnie wy jesteście jednymi z tych szczęśliwców... a może wypadało by powiedzieć nieszczęśników? Którzy maja okazję zmierzyć się z tym nowym, dla człowieka środowiskiem życia i pomóc odbudować utracony świat . Czy wam się to uda? Odpowiedź na to pytanie jest tak samo niepewna jak wasza sytuacja. Jedni powiedzą że wszystko w waszych rękach inni że jedynie Bóg może wiedzieć. Jakkolwiek jest naprawdę z pewnością nie macie zbytniego wyboru.

Aby przetrwać musicie zdobywać wiedzę, odkrywać zapomniane technologie oraz eksplorować nieodkryte głębiny w poszukiwaniu surowców i zapomnianych dóbr. Czekanie to pewna a droga do zguby.

Ten kto stoi w miejscu cofa się. Chociaż to właśnie ludzka ciekawość i pycha doprowadziła nasz świat do zguby to przeszłości nie da się cofnąć. Trzeba iść więc na przód. Jako grupa śmiałków która wyruszyła w poszukiwaniu zatopionych tajemnic, doskonale o tym wiecie.

Pochodzicie z Klanu wolnych ludzi którzy wyzwolili się z jarzma tych którzy swą chciwością doprowadzili ten świat do zagłady. Wolność wyssaliście z mlekiem matki i nie zamierzacie jej oddawać. Żeby przetrwać musicie szukać nowych horyzontów i to właśnie dlatego wyruszyliście na tą wyprawę.

substeemiaS1.jpg

Sytuacja Obecna


Wyruszyliście ze swej placówki zwanej Nowa Nadzieja osadzonej na dnie Atlantyku w Sektorze WSN018 A29. Po długim rejsie natknęliście się w końcu na znalezisko które przykuło waszą uwagę. Wśród wyżłobionych przez wodę skał pojawił się przesmyk za którym na podwodnej równinie odnaleźliście Tajemniczą stację która wygląda na opuszczoną. Takie znalezisko to niewątpliwie Czarny kruk dla waszej ekspedycji. Pomijając bogactwa i wiedzę jaką można w takich miejscach znaleźć, jeśli okazała by się zupełnie opustoszała i sprawna. Wasz Klan mógłby ją przejąć i zyskać nowy przyczółek na północny zachód od waszej rodzimej osady.

To co was nieco niepokoiło to podwyższony poziom promieniowania w tym rejonie, jednak nie jest on na tyle groźny aby nie można było sobie z tym poradzić. Baseny komercyjne są niestety zamknięte. Jedyne co wam pozostało to skorzystać z rampy dokującej.

Gdy udało wam się zadokować, stacja momentalnie ożyła włączając automatyczne światła na poziomie 0. waszym oczom ukazało się pomieszczenie dekompresyjne które w tym przypadku jednak jest nieczynne. drzwi wejściowe zamykają się i otwierają najwyraźniej wykazując jakąś usterkę. Wprawiony technik z pewnością dałby radę coś z tym zrobić.

W pomieszczeniu znajduje się również skrzynia z elektronicznym zamkiem którą mogłaby z powodzeniem otworzyć osoba z odpowiednimi umiejętnościami lub też parę strzałów z broni. Te jednak mogły by uszkodzić zawartość.

Za nimi dostrzegacie pomieszczenie recepcji działają jedynie światła drugorzędne. W pomieszczeniu panuje lekki rozgardiasz. Na ziemi leżą porozrzucane rzeczy. Przeszukanie ich mogło by dostarczyć nieco więcej informacji nt tego miejsca
Są tez liczne drzwi które można spróbować otworzyć sprytem, siłą lub za pomocą kart dostępu które, o ile to możliwe, trzeba będzie jednak znaleźć

Dwie windy prowadzą kolejno na górę i na dół jednak każda z nich również wymaga odpowiednich uprawnień.

Znajdują się tu również masywne dwuczęściowe wzmacniane drzwi których nie sposób otworzyć bez odpowiednich umiejętności lub kart dostępu.

Na ścianach widnieją symbole tajemniczej korporacji Oima corp. Może komputery w recepcji powiedzą na ten temat coś więcej.

Zdecydowanie warto też ogólnie przeszukać dokładniej dostępne pomieszczenia.

W recepcji jest też staromodny ekspres z kawą. Ten przysmak ubiegłego stulecia niewątpliwie jest wart na rynku bardzo wiele. Warto może więc sprawdzić czy obstały się tu jeszcze jakieś zapasy.

W recepcji również znajduje się zamknięta skrzynia. skrzynia z elektronicznym zamkiem którą mogłaby z powodzeniem otworzyć osoba z odpowiednimi umiejętnościami lub też parę strzałów z broni.

(Wytłuszczone fragmenty tekstu to sugerowane akcje jakich może podjąć się twoja postać. Jeśli jednak wpadłeś na jeszcze inny pomysł co mógłbyś zrobić w zaistniałej sytuacji, napisz a ja odpiszę czy jest to możliwe)

Materiały Pomocnicze


Mapa:


mapa cała.jpeg


Modyfikatory i informacje pomocnicze:


Każda z 3 Akcji w tej scenie, pozwala na podjęcie się 3 prób wykonania jakiegoś zadania takiego jak otwieranie zamków, proba włamania rozwalenia drzwi itp...

 • Pierwszy rzut bazowy(mogą być inne modyfikatory ale te zna mistrz gry) nie jest obciążony żadnym modyfikatorem ujemnym do rzutu.

Kolejne próby to:

 • za drugim razem -2 do rzutu;
 • i za trzecim -4 do rzutu.

Możliwość powtórzenia rzutu dotyczy sytuacji w których jest na to czas a więc nie uwzględnia się walki. Tu jednak każda akcja ma 3 rundy przykład:

Gracza atakuje pirat. Oddaje Strzał jednak nie trafia, po czym atakuje przeciwnik. Następnie kolejnej rundzie ma drugą szansę trafić ( o ile przeżył pierwszą ) i tak samo w 3 rundzie.

Jeśli walka nie rozstrzygnie się w tym czasie, przechodzi do następnej Akcji jeżeli nie rozstrzygnie się w trakcie całej sceny to w zależności od stanu zdrowia przeciwnika i graczy, zakładamy że gracze lub przeciwnik zostali zmuszeni do odwrotu i ucieczki chyba że w ostatniej części gry Przeciwnik(cy) sami uciekną (co określę rzutem)

Rozwalanie drzwi metalowych bronią palną- nie wymaga rzutów na celność jednak wymaga broni o sile strzału co najmniej 10 trzeba poświęcić łącznie 3 akcje. Jeśli dwóch lub 3 graczy strzela w cel, mogą podzielić akcje między siebie.

wywarzanie bronią białą- trwa 3 akcje jednak musi to być broń energetyczna o minimalnej sile ciosu = 10

rozwalanie skrzyni- wymaga testu na celność (rzut na per+celność) w zamek i osiągnięcia minimum 2 sukcesów na kościach. mniejsza ilość sukcesów to 10% szans na uszkodzenie zawartości za każdym punkt sukcesu mniej. Pudło oznacza że istnieje 50% szans na uszkodzenie zawartości. Krytyk (wyrzucenie 20) to zniszczenie zawartości.

Wpis będzie edytowany w trakcie gry jeśli przyjdzie wprowadzić jakieś poprawki lub wspomnieć o czymś leszcze.

Uwaga! Pamiętajcie o porządku zamieszczania komentarzy.


Główny komentarz pod wpisem a w nim karta postaci

-komentarz 1 z akcją pod kartą postaci
---–- rozmowa mistrz /gry gracz
-komentarz 2 z akcją pod kartą postaci
---–- rozmowa mistrz /gry gracz
-komentarz 3 z akcją pod kartą postaci
---–- rozmowa mistrz /gry gracz

Akcje opisane w innej formie będą ignorowane a rozmowy między sobą które nie są zobowiązujące, należy toczyć w komentarzach głównych poza tym z kartą postaci.


Lista Graczy którzy wyrazili chęć udziału w rozgrywce lub też uczestniczyli w poprzedniej: (celem wysłania powiadomienia)


@kapitanpolak
@niebieski.pies
@saladyn276

Sponsorzy dodatkowych skarbów:


@kapitanpolak 1 SBD
Mistrz gry 1 SBD @khrom ;)

Skarby ukryte są gdzieś w grze w kluczowych miejscach. Jeśli nie zostaną odkryte w tej rozgrywce, przechodzą do następnej.

Skarb zostanie podzielony na części. Podział będzie zależny od sytuacji:

 • Jeśli będzie to walka i pokonanie z przeciwnika który je posiada, to zostanie rozdzielony pomiędzy uczestników. Podobnie będzie w przypadku otrzymania nagrody od Bohatera niezależnego)

 • Znaleziony w skrzyni trafia w 50% do odkrywcy reszta dla uczestniczących w tej Akcji graczy.

 • Jeśli pojawi się jeszcze jakiś inny rodzaj sytuacji to zobaczymy.Grę uważam za rozpoczętą. chętnych proszę o zamieszczanie gotowych kart postaci celem potwierdzenia chęci uczestnictwa.


door2.png


Życzę wszystkim dobrej zabawy! ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  


Autor: Kues1 na Freepik.com

A.MalloryZbieraczZdobyte0 XPAktualne0 XP
Siła3+1=4Refleks3+2=5Kondycja3+2=5
Wola3Percepcja3+5=8Umysł3+4=7
Charyzma3+1=4Żywotność4+5=8PM2*3=6
UmiejętnośćPoziomAtrybutUmiejętnośćPoziomAtrybut
Spostrzegawczość5PercepcjaCelność5Percepcja
Technologia3UmysłPływanie3Kondycja
Sprint1KondycjaZłodziejstwo1Refleks

Ekwipunek:
narzędzia do rozbiórki, kamizelka kuloodporna + 2 wyp, 10 depozytów.

·

Przed otwarciem czegokolwiek trzeba się dowiedzieć, co tak naprawdę tu się stało. Uważam, że najlepiej będzie się skupić na zdobyciu informacji i w tym celu należy sprawdzić pozostawiony w pośpiechu rozgardiasz. Można się najpierw skupić na porozrzucanych rzeczach w recepcji, a potem sprawdzić kolejne pomieszczenia.

·
·

Ok, takie komentarze mamy pisać osobno. Mamy już w sumie dwie akcje, @kapitanpolak próbuje otworzyć drzwi, a ja rozglądam się po pomieszczeniu

·
·
·

Mój komentarz był skierowany bardziej do Mistrza niż do innych graczy. Dodatkowo, ty się rozglądasz po pomieszczeniu, ja chcę przeszukać porozrzucane rzeczy, to dwie różne sprawy :)

·
·

Rzut na Percepcję + spostrzegawczość

Co do pisania jeśli to jest twoja 1 akcja to pod kartą ok jednak jeśli zadajesz pytanie do mistrza gry lub innych graczy to najlepiej poza komentarzem z kartą. Mamy tu 4 graczy jak na razie a już zrobił się niezły chaos w komentarzach. Warto też używać nicka osoby do której sie zwracasz.

·
·
·
·
·
·
·

Krytyk!
Sięgając po dokumenty umieszczone na jednej z wyższych pólek w recepcji poczułeś się na chwile słabo i złapałeś się odruchowo szafki która jednak nie należała do zbyt stabilnych mebli. Na szczęście nic ci się nie stało jednak szafka przewróciła się na ziemię rozsypując zgromadzone w niej przedmioty, na ziemię. W środku była również butelka z jakimś starym sokiem która rozbiła się i dodatkowo zabrudziła wszystko.

Masz jeszcze 2 szanse w tej akcji

To znacznie utrudni dalsze przeszukiwania
jeśli chcesz spróbować kontynuować przeszukiwanie musisz rzucić na Rzut na Percepcję + spostrzegawczość - 4 ze stopniem trudności 2

·
·
·
·
·

Nie mam pojęcia, co dokładnie było zawartością butelki, ale smród był tak niesamowicie ohydny, że ledwo powstrzymałem odruch wymiotny. Całe szczęście zamroczenie trwało tylko chwilę, a zapach po chwili musiał sam zniknąć, bo do tego raczej nie dało się przyzwyczaić swojego nosa.

No nic, przecież tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi, więc nie ma się co poddawać od razu. Mimo wszystko może uda się tu coś znaleźć.

Wynik mojego rzutu d20: 16

·
·
·
·
·
·

wciąż niepowodzenie. Zapach cieczy utrudnił ci poszukiwanie i zniechęcał do skrupulatnego grzebania wśród zalanych rzeczy. Być mozę dlateog nic nie rzuciło ci się w oczy

została ostatnia szansa zanim ostatecznie się poddasz:

Rzut na Percepcję + spostrzegawczość - 6 ze stopniem trudności 2

·
·
·
·
·
·
·

Muszę chwilę odpocząć, w tej butelce było jednak coś dziwnego. Kręci mi się w głowie, nie mogę się skupić. Najlepszym rozwiązaniem będzie usiąść i złapać trochę "świeżego" powietrza.

Przeczekam trzecią rundę.

·
Cała ekipa rozeszła się po wszystkich pomieszczeniach, już sam się nie orientuję, które drzwi są zamknięte, a które otwarte. Mając ze sobą narzędzia postanawiam zwiedzić całe piętro i sprawdzić, co będzie najprościej otworzyć - i to właśnie staram się zrobić.

Po zwiedzeniu całego piętra znalazłeś dwoje drzwi które można otworzyć bez problemu:

 • drzwi do basen nr 2 (za pomocą kart dostępu znalezionych przez kapitanpolak i maras27)
 • drzwi wzmacniane (obok wind) za pomocą karty dostępu poziomu - 1 którą znalazł maras27


Irrn

Kl PostaciSzermierzZdobyte XP10Aktualne XP10
S(3) 8Ref(3) 8Kon(3) 6
W(3)Per(3) 5U(3)
Char(3)Żyw14PM6
UmiejętnośćPoziomAtrUmiejętnośćAtrPoziom
broń biała6Refsprint2kon
uniki6Refspostrzegawczość2per
pływanie i nurk1konzastraszanie1char

Ekwipunek:
Miecz energetyczny obr baz 4+Siła
lekki pancerz + 4 wyp - 1 do refleksu
Syntetyczna lina
5 depozytów

·

To chyba będzie używana siła. Jeden pójdzie, będzie obserwować, drugi spróbuje coś zrobić. Celuje na razie w okno, bo łatwiej o wiele się włamać niż opancerzone drzwi rozwalić.

·
·

Proszę o pisanie komentarzy z rozmową nie pod kartą postaci graczy Tu jest miejsce tylko na podejmowane ostatecznie akcje przez daną postać do której karta należy. To zabieg w celu ułatwienia czytelności rozgrywki.

Dzięki za wyrozumiałość. Miłej zabawy życzą: Głosy w twojej głowie ;)

Przypis do propozycji akcji:
Za oknem jest woda która napiera na okno z siła 800 m słupa wody ponieważ na takiej głębokości znajduje się stacja.

·

Rozglądam się w poszukiwaniu czegoś przydatnego

·
·

Wykonaj Rzut K20 na przeszukiwanie : spostrzegawczość + per poziom trudności: 0

·
·
·
·
·
·
·

przerzut o 1:

Już wydawało ci się ze coś nalazłeś jednak okazało się że to tylko noga od stołu.

Masz jeszcze 2 szanse w tej akcji jednak zaczyna cię powoli ogarniać przekonanie że w tym pomieszczeniu nic nie ma.
spostrzegawczość + per -2 poziom trudności: 0

·
·
·
·
·

Ok, dobra robota @kapitanpolak!
Kurcze, niezły tutaj bałagan, wygląda na to że to miejsce zostało opuszczone w pośpiechu. Przechadzam się po wszystkich dostępnych pomieszczeniach. Te masywne drzwi wyglądają ciekawie, ale wolę ich nie ruszać dopóki nie dowiem się czegoś więcej.
Fontanna w podwodnej bazie? Serio, architekt nie miał dosyć wszechobecnej wody? Wydawało mi się że coś zauważyłem, zbliżam się aby przyjrzeć się temu bliżej.

Rzut K20 http://kostnica.eu/roll/5b2a930cac121/ - słabiutko 6

·
·
·
·
·
·

Niestety znów przerzut o 1 kości chyba nie są dziś łaskawe dla graczy:

Leży tu kilka średnio przydatnych rzeczy takich jak długopisy kubki na napoje, jednak nie jest to nic co przykuło by twoją uwagę.

Fontanna służy nie tylko jako ozdoba lecz również jako źródło wody do picia. Działa i wydaje kojący dźwięk lejącej się wody który przywodzi na myśl coś pierwotnego czego nigdy nie miałeś okazji usłyszeć na własne uszy.

Wydaj ci się że twój dziadek kiedyś opowiadał ci o czymś takim nazywając to wodospadem. Ty jednak urodziłeś się na stacji w głębinach i nigdy nie było ci dane go zobaczyć.

·
·
·
·
·
·

ps masz ostatnią szansę z modyfikatorem -4

·
·
·
·
·
·
·

Ale syf... rzucam okiem jeszcze raz rozglądając się po tym dziwnym wynalazku, który być może podobny jest do fontanny

http://kostnica.eu/roll/5b2b8eb5d6da5/

Nie ma tu nic poza śmieciami, czas się wziąć za coś pożytecznego

Loading...
Loading...

**KlasaPostaci: **KapłanZdobyte XP1Aktualne XP1
S8Ref5Kon3
W8Per6U3
Char3Żyw11PM16
UmiejętnośćPoziomAtrUmiejętnośćPoziomAtr
broń biała6Refcelność2per
uniki3Refleczenie4W
nurkowanie1konspostrzegawczość2Per

Ekwipunek:

Różaniec
Krzyż.
Toga kapłańska +2 wyp
Młot Energetyczny obr baz 4+Siła
20 Depozytów

·

Kolego szermierzu, co Ty na to aby zrezygnować z próby do okna, bo jest to zbyt duża siła natury. Proponuje udać się kierunku wejściowych drzwi. Jeden będzie obserwować, drugi przytrzyma bronią drzwi, gdy się zamykają. Następnie na odwrót.

·
·

Musimy pisać w osobnych komentarzach

·
·

Widzę biurko( chyba , że się mylę) co jest w recepcji na ziemi i pragnę je przeszukać. Jak jest ono zamknięte to przemyśle następny ruch.

·
·
·

Biurko jest otwarte. ma 3 szuflady z jednej strony na biurku porozrzucane są jakieś dokumenty. Po środku stoi wyłączony wyświetlacz holograficzny a na wysuwanej półce znajduje się klawiatura.

na przeszukanie biurka rzut na percepcję + spostrzegawczość trudność 0
możesz też zamiast tego spróbować włączyć komputer i spróbowac przeszukać dyski. W twoim przypadku będzie to jednak rzut jedynie na Umysł ponieważ nie posiadasz techniki z poziomem trudności 2. Niemniej zawsze może sie udać

·
·
·
·
·
·
·
·
·

Przeglądasz szuflady zawierające typowe biurowe rzeczy takie jak puste formularze, spinacze, teczki Albo w tym biurku nie ma nic interesującego albo tez naprawdę kiepsko szukałeś.

Pozostały 2 szanse kolejno rzuty na - 2 oraz -4 pierwszy rzut musi wynosić 6 lub mniej, jeśli dalej się nie powiedzie zostaje ci jeszcze test na 4 .

·
·
·
·
·
·

To drugi raz próbuje przeszukać. http://kostnica.eu/roll/5b2ac63eb34b7/ 13 No to porażka.
Kolejna także http://kostnica.eu/roll/5b2ac6a2b6cf3/ 10

·
·
·
·
·
·
·

Długie poszukiwania zmęczyły cię. Jesteś kapłanem a nie złomiarzem i grzebanie w pozostałościach nie należny do twoich specjalności jeśli w tym pomieszczeniu jest coś wartościowego to ty nie masz pojęcia jak to znaleźć

·
·
·
·
·
·
·

Przypomnienie:
Możesz wykonać drugą akcję oraz kontynuować rozgrywkę

Tipsy mistrza gry:


 • W dowolnej chwili przez 2 dni pod rozpoczęcia można edytować swoją pierwszą akcję. Jej efekt wchodzi dopiero za 2 dni od rozpoczęcia gry w takiej formie jak zastanę go po 13.00 Tak samo jest z drugą i trzecią.

 • Gdy zwracasz się do jakiegoś gracza użyj formy @username. To sprawi że otrzyma on dodatkowe powiadomienie o tym że zwracasz się do niego.( jeśli korzysta oczywiście z odpowiednich aplikacji. )
  Jeśli jest więcej graczy napisz w komentarzu nicki ich wszystkich.

 • upvotuj tylko komentarz z kartą postaci danego gracza nawet jak chcesz wyrazić uznanie dla innego. Dzięki temu łatwiej będzie pod koniec podliczyć ile dostał XP. Ponadto sprawi że najważniejsze komentarze którymi są karty postaci i akcje, będą zawsze na górze rozmowy.

 • rzuty na zadeklarowaną akcję wykonujemy od razu po jej zadeklarowaniu jednak dopiero po upływie dwóch dni efekt wejdzie w życie permanentnie

 • doświadczenia z pierwszej gry posłużą mi do wyłapania błędów w rozumowaniu oraz nabraniu doświadczenia . Z góry dzięki za wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.

·

Pierwsza tura więc będzie dużo pytań...

 1. Czy przemyślałeś to że efekt tury wchodzi po 2 dniach?
  no bo jeśli ja znajdę coś do otwarcia/zablokowania drzwi to będziemy mogli z tego skorzystać dopiero za 2 dni, możemy wszyscy szukać, albo ktoś może próbować je otworzyć, ale obawiam się że w ciągu 1 tygodnia w ten sposób to my nie opuścimy 1 sceny
·
·

wiesz co generalnie zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.. kwestia jest taka że jeśli jest 2 graczy to faktycznie moze to trwać długo jednak jeśli się okaże że do końca pojawi się ich 8 to mamy już 8 * 3 akcji do wykonania a tak można skończyć całą grę przed czasem.

Tak to wiem że czas oczekiwania może wydawać się długi ale generalnie chodzi o to żeby wszyscy mogli zareagować.

Niemniej zastanawiam ze czy akcji nie podzielić na 2 tury, jedna wykonywana od razu przy czym będzie to czynność mała w stylu właśnie przeskoczenie zabarykadowanie itp a druga "duża" czyli np hakowanie rozwalanie drzwi itp . To niestety jest kwestia balansu. Nigdy nie robiłem takiej gry w komentarzach i dla mnie to też coś nowego ;)

Może zrobimy tak że faktycznie zabarykadowanie to będzie czynności mała wykonywana od razu.

przy czym może być tak że nie będę w stanie wejść zawsze też żeby rozliczyć graczy z decyzji i tu pojawia się problem że np ktoś użyje małej akcji a i tka będzie musiał czekać pół dnia albo dzień a tak jak jest co dwa dni to macie pewnik że zawsze będę sie starał być tego dnia co wypada podsumowanie.

·
·
·

Ok, ja chciałem się tylko upewnić że zdajesz sobie z tego sprawę ;)
Już jest nas trzech, zobaczymy jak to wyjdzie,
myślę też że może się okazać że musimy zrobić więcej niż 3 akcje to może nic złego

·
·
·
·

generalnie ja to widzę jako kompleks do zbadania który jest taka krótka kampanią na kilka Sesji z tym że w tym budynku są 4 poziomy.. może uda wam się je odkryć choć jeden dodatkowy jeszcze w tej Scenie a może w przyszłej :) wszystko zależy od waszych decyzji :)

Może być tak że nic nie odkryjecie i będziecie musieli uciekać bo przez jakiś głupi błąd czy też decyzję wysadzicie albo zalejecie stacje. Wtedy przygoda też się nie kończy bo po prostu wymyśle inna kontynuację :D

·
·

Dodam jeszcze ze jak będzie wielu graczy a wprowadzę więcej akcji to może mnie to przerastać. Mam dziennie nie wiele czasu a dziś jest naprawdę wyjątek.. więc wiesz :) Ale tak jak mówie zobaczymy w praniu.

Isaac_Clark_.jpg

Kl Postaci:nazwaZdobyte XPAktualne XP
S(3) 5Ref(3)Kon(3) 5
W(3)Per(3) 8U(3) 8
Char(3) 4Żyw10PM6
UmiejętnośćPoziomAtrUmiejętnośćPoziomAtr
Technologia6UTargowanie się1U
Spostrzegawczość6PerUmiejętności złodziejskie1Ref
Uniki3RefNurkowanie i pływanie1Kon

Ekwipunek:

Narzędzia do rozbiórki
Kamizelka kuloodporna + 2 wyp
10 Depozytów

(Wybaczcie, że musieliście na mnie tak długo czekać, ale miałem dzisiaj sporo pracy)

·

Staram się naprawić drzwi wejściowe.

·
·

Wykonaj test na Umysł + Technika z poziomem trudności 0

·
·
·
·
·
·
·

przyjrzałeś się panelowi kontrolnemu drzwi. Już po chwili zauważyłeś że przyczyną ich złego działania są poprzerywane kable. ktoś nieumiejętnie majstrował przy drzwiach i je uszkodził.

Naprawa zajmie ci trochę czasu jednak wykonasz ją jak prawdziwy ekspert.

·
·
·
·
·

Co za fuszera... - mówię do siebie widząc w jakim stanie znajduje się okablowanie panelu sterowania drzwiami.

Tak to już jest... Weźmie się za to baran jeden z drugim i potem trzeba wszystko naprawiać. - dodaję grzebiąc w mojej skrzynce z narzędziami.

Ok ten kabelek idzie tutaj, a tego trzeba wymienić. Jeszcze tylko trochę taśmy izolacyjnej i voilà! Tak to się robi!

Z radością zauważam jak wracający do życia panel sterujący jarzy się światłem emitowanym przez liczne diody.

W zamyśleniu rozglądam się po pomieszczeniu po czym zauważam skrzynię z elektronicznym zamkiem.

Jednakże po chwili zastanowienia stwierdzam, że nie znam się na tym wystarczająco dobrze a nie chcę uszkodzić zamka. Może, któryś z moich towarzyszy da sobie z nim radę.

Rezygnując z otwarcia skrzyni zmierzam do pomieszczenia, które kryło się za uszkodzonymi drzwiami. Jednakże robię to ostrożnie.

Jeżeli nic mi nie zagraża przeszukuję owo pomieszczenie.

·
·
·
·
·
·

Przeszukuję pomieszczenie znajdujące się za drzwiami bez zamka.

·

Gdy wchodzisz do pomieszczenia twoim oczom ukazuje się szatnia ze szkieletem leżącym po środku. Znajdują się tu tez szafki oraz zawieszone na haczykach ubrania personelu.


szatnia.jpeg

możesz przeszukać pomieszczenie rzut per+ spostrz +2 ze względu na to żę przestrzeń jest mała i uporządkowana poz tr 0

·
·

Wchodząc do szatni i zauważając szkielet zaskoczony zatrzymuję się w pół kroku.

Zostały same kości... Ciało zdążyło się już rozłożyć czyli ktokolwiek to był musiał zginąć dawno temu. - mówię do siebie w myślach

Tylko kto albo co było przyczyną śmierci? Być może dokładne oględziny kości dadzą mi wskazówki o tym co mogło się tu wydarzyć. Ale to później, najpierw zobaczymy co kryje się w tych szafkach. - dodaję po chwili

Poddając się mojemu instynktowi zbieracza odkładam oględziny szkieletu na później i zajmuję się przeszukiwaniem szafek i ubrań.

http://kostnica.eu/roll/5b2bbf564df8d/
Wynik rzutu: 5

·
·
·

W szafkach po za ubraniami znalazłeś 2 butle do nurkowania oraz energetyczny pas przeciw ciśnieniowy generujący pole niwelujące ciśnienie. Nie wiesz do końca na jakich głębokościach pozwala nurkować ten pas ponieważ twoja wiedza o nurkowaniu jest niewielka a pas jest starego typu. twoja inteligencja podpowiada ci jednak że na pewno wystarcza aby przemieszczać się na głębokości na której jest położona stacja.

Rzut na U+ nurkowanie i poświecenie odrobiny czasu na dokładniejsza identyfikację mógłby pomóc. Jednak szybciej było by oczywiście pokazać go komuś kto lepiej zna się na nurkowaniu ( ktoś z poz nurkowanie 4- bez testu).

Z kolei w jednym z ubrań pracowników znalazłeś, kartę dostępu poziomu 0
oraz złotą obrączkę (0.10 SBD) wartą trochę depozytów

jest też zapalniczka z klapką i paczka papierosów ( zostało 13 ).

W oczy rzuciła ci się też przenośna osobista skrzynia dla nurków z elektronicznym zamkiem jednak jest zamknięta.

·
·
·
·

Oczywiście zabieram ze sobą wszystkie te przedmioty (te które mogę schować do plecaka, nie będę przecież brał ze sobą butli z tlenem xD.

Po czym przechodzę do sali konferencyjnej i staram się naprawić uszkodzony karabin, który zostawił tam @maras27.

·
·
·
·
·

rzut na umysł + technika poz tr 3 (minimum 3 sukcesy na kościach) ponieważ broń jest bardzo uszkodzona. Ktoś wypalił do niej centralnie z broni laserowej i cały magazynek wraz ze spustem ma wypalona dziurę. Dodatkowo będziesz potrzebował części które możesz pozyskać za pomocą narzędzi do rozbiórki co nie będzie wymagało dodatkowego rzutu jeśli test ci się powiedzie jednak łącznie ta czynność zajmie aż 2 akcje!

·
·
·
·
·
·

http://kostnica.eu/roll/5b2ff39e050c5/

Wynik rzutu: 18

(W takim razie zabierze mi to jedną akcję z następnej sceny tak?)

·
·
·
·
·
·
·

Zadanie okazuje sie trudniejsze niż myślisz
Nie powiodło się spróbuj z modyfikatorem -2

Jeśli nie postanowisz przerwać to tak ;) pierwsza to będzie zbieranie potrzebnych części a druga naprawy. jak ci się uda rzut to będzeisz mógł zapisać sobie np części do tej broni a samą broń zapisać w ekwip jako : "nazwa" naprawiona w 50% (wynik rzutu)

·
·
·
·
·

2 akcja będzie w tym przypadku przeniesiona do pierwszej z kolejnej sceny (chociaż możesz oczywiście przerwać naprawę w połowie i odłożyć ja na później .

·
·
·
·
·
·

Moja upartość nie zna granic :D Ponawiam próbę naprawy.

http://kostnica.eu/roll/5b2ff669cc787/ Wynik rzutu 1

·
·
·
·
·
·
·

Rzut udany jednak za mała liczba sukcesów aby poradzić sobie z tym tu i teraz

Generalnie czujesz że mógłbyś to naprawić ale nie w tych warunkach i nie z tym co znajdziesz tutaj. Możesz jeszcze poszukać ( pomocniczy rzut na percepcję + technikę poz tr 0) jeśli znajdziesz coś przydatnego na tym piętrze to liczna sukcesów z rzutu pomocniczego doliczy się do posiadanych ( +1) rzut pomocniczy nie ma przerzutów.

@kapitanpolak witam w grze. Zauważyłem parę błędów na karcie w twoich umiejętnościach przy spostrzegawczość i technologia ponadto zauważyłem swój błąd w karcie postaci gdzie rubryczka Atr jest w pierwszej kolumnie zamieniona z rubryczką Poziom.

Do :
@niebieski.pies
@saladyn276

Wybaczcie mi ten kosmetyczny błąd i w miarę możliwości poprawcie.

Pozdrawia: głucha cisza ;)

·

Poprawiłem błędy :)

·
·

dzięki wielkie :) Ciekawe ile ja będę musiał jeszcze poprawiać :D jak oczywiście zobaczysz jakieś problemy logiczne albo wątpliwości to dyskusja otwarta pod tipsami mistrza gry.

·
·
·

Ok jak coś to dam znać. A błędami się nie przejmuj, będzie się je na bierząco poprawiać ;)

Grunt to się dobrze bawić.

Dobra, drużyno... czy mamy tutaj kogoś kto zna się na elektronice? Jeśli nie to wejdziemy tam siłą

·

Mamy dwa dni na akcje, poczekajmy do wieczora czy ktoś się nie przyłączy, jeśli nie to ja spróbuję siłą do skutku.

@Khrom
czy ja mam rzucać kością czy to Ty robisz rzut?
jeśli uda mi się otworzyć drzwi za 1 razem to kolejną akcją będzie np przeszukanie pomieszczenia, a trzecią sprawdzenie komputera?

·
·

tak właśnie mogą wyglądać akcje i każdą wykonujemy co 2 dni aby każdy mógł zareagować. dołączyć się lub zmienić to co zdecydował zrobić. dla mnie ważny będzie forma ostateczna akcji o 13.00 za 2 dni kolejnej akcji za 4 dni i ostatniej za 6 dni.

Co do rzutów kością ja rzucam za takie rzeczy jak przeciwnicy, zdarzenia losowe po tym jak coś zrobicie w sensie czy coś się stało czy nie itp.

Gracze rzucają za siebie :)

Zapomniałem jeszcze napisać w sumie mechaniki takich podstawowych akcji więc zrobię to tu i przeleję do wpisu:

Rozwalanie drzwi metalowych bronią palną- nie wymaga rzutów na celność jednak wymaga broni o sile strzału co najmniej 10 trzeba poświęcić łącznie 3 akcje. Jeśli dwóch lub 3 graczy strzela w cel, mogą podzielić akcje między siebie.

wywarzanie bronią białą- trwa 3 akcje jednak musi to być broń energetyczna o minimalnej sile ciosu = 10

rozwalanie skrzyni- wymaga testu na celność (rzut na per+celność) w zamek i osiągnięcia minimum 2 sukcesów na kościach. mniejsza ilość sukcesów to 10% szans na uszkodzenie zawartości za każdym punkt sukcesu mniej. Pudło oznacza że istnieje 50% szans na uszkodzenie zawartości. Krytyk (wyrzucenie 20) to zniszczenie zawartości.

·
·
·

Ok, a jakbym chciał rozejrzeć się przed drzwiami, czy nie da się ich czymś zablokować - rzucam coś czy czekam na Twoją odpowiedź?

·
·
·
·

patrzysz co jest na mapie i co jest opisane jeśli jakiś przedmiot rzuca ci się w oczy jako coś co można wykorzystać do zablokowania to pytasz się mnie upewniając się ze to możliwe i wykonujesz jedną akcje zablokowanie drzwi.
Zawsze można się tez dopytać co jeszcze znajduje się w pomieszczeniu co mogło by się nadawać do tego celu ponieważ nie wszystko jest oczywiście zamieszczone na mapce i w opisie ;)

W tej chwili mogę podpowiedzieć że w tym pomieszczeniu mogła by się nadać skrzynie jednak jeśli z niej skorzystasz to potem trudno ja będzie otworzyć.

Po drugiej stronie są porozrzucane krzesła. ale trzeba przeskoczyć. między drzwiami. co będzie się wiązało z rzutem na refleks + uniki będzie tylko 1/3 twojej akcji pozostałe 2 części będziesz mógł wykorzystać na użycie np krzesła i zablokowanie nimi drzwi.

·
·
·
·

To chyba wyważamy drzwi bo ja mam 8 siły + 4 obrażeń. Moją decyzje jeszcze poprawię pod kartą postaci jak w końcu jeszcze mam czas.

·
·
·
·
·

a co powiesz na to żeby jednak podłożyć skrzynkę? będziemy mieli jeszcze 5 akcji

·
·
·
·
·

albo możemy najpierw się rozejrzeć, może będzie coś przydatnego

·
·
·
·
·
·

Można się rozejrzeć, i spróbować 1 raz prześliznąć się do środka. Jak nic nie będzie.

·
·
·
·
·
·
·

Ok, to ja się rozejrzę i zobaczymy co dalej ;)

·
·
·
·
·
·
·

Hm... zapomniałem że musimy zrobić po 1 akcji wszyscy i dopiero nastąpi kolejna tura - to trochę bez sensu bo nie wiem co w tym czasie zrobisz Ty i @kapitanpolak

·
·
·

A i jak moja broń ma 4+S u mnie w sumie 12 tzn że mogę otwierać siłą?

·
·
·
·
·

Jaka jest moja propozycja:

Mogę spróbować naprawić drzwi oraz otworzyć skrzynię z elektronicznym zamkiem. A na koniec przeszukać pomieszczenie recepcji.

A okna lepiej nie ruszać bo to przecież samobójstwo. No chyba że chcemy zaprosić otchłanie oceanu na imprezę :P

·
·

Jestem za naprawą drzwi :) myślę że przy pierwszej rundzie Mistrz Gry nie da nam trudnego zadania.
Ja przeszukam pomieszczenie, bo i tak musimy poczekać 2 dni aż nasze akcje się zaakceptują, a @saladyn276 może poszuka coś ze mną? Nie mam pomysłu na to co możemy zrobić przed drzwiami

·
·
·

Dobra to wstępnie moją pierwszą akcją będzie próba naprawienia drzwi.

·
·
·
·

Ok, musisz to napisać w komentarzu do swojego komentarza z tabelą postaci

·

Co w końcu jest do zrobienia ? Przyznam szczerze, że dopiero się podłączyłem i nie za bardzo jestem w stanie ogarnąć te wszystkie akcje co tutaj się działy :P
Otworzyliście już te drzwi ? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba ja mam możliwość ich sforsowania ;)
@lukmarcus
@niebieski.pies
@saladyn276
@kapitanpolak
@khrom

·
·

W sumie drzwi zostały otwarte, przeszukujemy pomieszczenia ale mamy pecha
ja zaglądałem do fontanny, z tego co kojarzę regały w recepcji też były przeszukane.
Chwilowo nie mam pomysłu co zrobić dalej, przeszukam chyba jeszcze raz fontanne ;)

·
·
·

To ja może spróbuję rozwalić te wzmacniane drzwi niedaleko wind. W ekwipunku mam "Karabin szturmowy" wiec chyba dam radę ;)
EDIT: Po południu spróbuję się zaadoptować do rozgrywki ;)

·
·
·
·

to co ci mogę o d razu powiedzieć to to że wzmacniane drzwi to inaczej takie co do których musiałbyś użyć torpedy żeby je rozwalić ;) wszystkie inne się da wg zasad jakie napisałem jednak to są drzwi pancerne i prędzej rozładujesz baterię w swoim karabinie niż zrobisz w nich wyłom

·
·
·
·
·

Dobrze wiedzieć ;) Przy tych poprzednich drzwiach pisałeś coś chyba, że potrzebne są obrażenia od broni o mocy 10 a ta moja broń ma niby 12, więc myślałem, że styknie ;)
Muszę się jeszcze trochę wyedukować ;)

·
·
·
·
·
·

wiesz co po tej pierwszej Akcji widze ze ja tez musze sprzecyzować wiele rzeczy bo przedstawiłem je niejasno :) po tej scenie zrobię małe podsumowanie i korektę zasad :)

·
·
·
·
·
·
·

A tą moją postać rozumiem że dobrze zrobiłem (nie widziałem żadnych uwag :P ) ? Nie ma żadnych błędów ?

Jaki test będę musiał wykonać by otworzyć skrzynię z elektronicznym zamkiem?

·

umiejętności złodziejskie :+ refleks

·
·

Ok czyli mogę wykonać drugą akcję czy muszę czekać?

·
·
·

Generalnie możesz ją już zaplanować i spróbować jednak wykona się dopiero w sobotę. do tego czasu jeszcze wiele może się wydarzyć i o ile zawsze można ją edytować to w razie czego może być tak że będzie trzeba powtarzać i edytować.

·
·
·

Drugą akcję pisz bezpośrednio pod komentarzem z kartą. Co do pomieszczenia które otwierałeś to skrobię się teraz po głowie czy nie zaszłą pomyłka. Muszę to następny razem jakoś sprecyzować i je ponumerować. mój błąd.. niemniej uszkodzone drzwi prowadzą do pomieszczeń z recepcją. O to ci chodziło czy o to małe zaraz obok wejścia? bo te drugie nie są uszkodzone i na pierwszy rzut oka wystarczy pogrzebać przy terminalu żeby je otworzyć.

·
·
·
·

mapa cała.jpeg

Znaczy się chodziło mi o pomieszczenie, które zaznaczyłem czerwonym okręgiem.

·
·
·
·
·

mhm to trochę komplikuje sprawę bo te drzwi co się zamykały i otwierały stanowiły przeszkodę dla większości żeby wejść do pomieszczenia z recepcją ponieważ trzeba było je przeskoczyć. dobra powiedzmy że będzie tak że drzwi do pomieszczenia obok były bez zamka i wystarczyło je otworzyć, to mój błąd jako że trochę chaotycznie opisałem. z kolei ty naprawiłeś te wejściowe. bo inaczej wszyscy co podjęli się akcji przeszukania recepcji i tego dużego pomieszczenia, musieli by rzucać jeszcze na refleks czy ich drzwi nie trzasnęły gdy przeskakiwali.

·
·
·
·
·
·

W porządku :) No właśnie bo ja byłem święcie przekonany, że otwieram te zaznaczone przeze mnie drzwi xD

No bo w sumie wszyscy weszli do recepcji bez żadnych testów na uniki etc.

Najlepiej chyba by było gdyby każdy pokazywał miejsce do którego zmierza na mapie.

Jak coś to przeszukuję to pomieszczenie, które kryło się za drzwiami bez z zamka (to z czerwonym okręgiem)

·
·
·
·
·
·
·

ok prosiłbym tylko o zadeklarowanie tej akcji bezpośrednio pod komentarzem kartą tak dla porządku gry żeby było wiadomo wszystkim co twoja postać chce robić dalej wszystkim.. tak łatwiej sie wszystkim będzie odnaleźć w rozgrywce bo będą wiedzieć że tego co ktoś chce zrobić trzeba szukać pod jego kartą.

·

Siemanko @kapitanpolak .

Mógłbyś otworzyć mi jakieś wrota (ewentualnie użyczyć mi kartę), żebym mógł podziałać trochę ;)

Dodatkowo mógłbyś zobaczyć co jest w mojej skrzynce z narzędziami, bo ja nie mam wystarczających umiejętności do rozpoznania tego ;)

·
·

Hejka! Tak oczywiście użyczam Ci karty i jeżeli mistrz gry pozwoli staram się zidentyfikować narzędzia. :) Mogę również spróbować naprawić jeden uszkodzony karabin. W sumie moja postać nie ma broni więc przydałby się :D

Wybacz mi późną odpowiedź.

·
·
·

Jak coś to ja już mam "swoją" kartę na poziom 0 i na poziom -1 ;)

Narzędzia można by mi zidentyfikować (bo ile można tą skrzynkę nosić ze sobą :P)

Popsuty karabin został w Sali Konferencyjnej. Tylko że nie ma przy nim już amunicji ;) Jeśli uda Ci się go naprawić to dam CI trochę ;)

Ogłoszenie:
@kapitanpolak
@saladyn276
@niebieski.pies
@lukmarcus

Odnośnie akcji. Traktujcie udane akcje innych graczy jak by już były wykonane i można było planować następny ruch. Ostatecznie zostaną one zrealizowane jutro jednak oczywiście nie było by możliwe granie w ten sposób w monecie gdy los wszystkich zależy od akcji jednego gracza.

Przykładem niech będzie to że @kapitanpolak uda się naprawić drzwi wiec traktujcie ej przy planowaniu jak by już były otwarte.

·

Ok, tylko teraz jak już przeszukałem 2 razy, to kolejna akcja będzie w sobotę? czy to są jednak jakieś akcje małe/duże?

·
·

nie nie każda akcja daje ci możliwość spróbowania 3 razy stąd te modyfikatory. jednak jak ci się nie uda to w następnej akcji już nie będziesz mógł przeszukiwać tego samego pomieszczenia. Po prostu twoja postać jest przekonana że nic tam nie ma

Loading...

Powiem szczerze, że się pogubiłem, co można robić w ramach jednego posta i ile to trwa, podział na akcje, rundy i rzuty... Jest jakaś szansa na szybkie wytłumaczenie?

·

tak jak najbardziej .przepraszam za chaos. to moja wina ponieważ nie dość wyraźnie to wyjaśniłem. Dla mnie to też jeden wielki eksperyment ;) w podsumowaniu pierwszej sceny postaram się to wszystko jakoś uporządkować.

jest tak że każda akcja to 3 szanse na spróbowanie czegoś tylko stopień trudności rośnie a w przypadku walki 3 szanse na trafienie.

Akcji w 7 dniowej rozgrywce jest 3 co 2 dni można podjąć jedną

Dodatkową są rzeczy niewymagające akcji takie jak zwykle rpgowe rozglądanie sie po pomieszczeniu w poszukiwaniu czegoś co rzuca się na pierwszy rzut oka, rozmowy miedzy graczami oraz otwieranie drzwi bez zamka czyli rzeczy które można robić w trakcie jakiejś czynności albo takie które nie wymagają dużo czasu (w przeciwieństwie do napraw włamań, skrupulatnego przeszukiwania itp co może zając nawet kilka godzin w realnym życiu. )

·

te ostatnie to takie klimacenie i szukanie sposobów na rozwiązanie danej sytuacji w jak najbardziej kreatywny sposób;)

·
·

Ja niestety muszę was zostawić na jakiś czas, niedługo wyjeżdżam na urlop ;) Jeśli będzie taka możliwość to później się przyłączę

·
·
·

Jak najbardziej możesz sie dołączyć jak wrócisz. Miłego urlopu! i dzięki za grę! :)