Gry Quantic Dream wyjdą na PC.

in pl-gry •  5 months ago 

Kiedy przeczytałem dzisiaj tą wiadomość po powrocie z pracy, to nie mogłem w to uwierzyć.

Podczas odbywającej się w San Francisco konferencji GDC (Game Developers Conference) 2019, Epic Games zapowiedziało, że trzy największe hity francuskiego studia Quantic Dream przestały być grami ekskluzywnymi na konsole Sony PlayStation 4 i wkrótce posiadacze komputerów PC będą mogli zagrać w gry : "Heavy Rain" z 2010 roku, "Beyond : Two Souls" z 2013 roku i zeszłoroczny przebój "Detroit : Become Human". Oczywiście w gry te będziemy mogli zakupić i zagrać w Epic Games Store. Jak widać twórcy Unreal Engine i "Fortnite'a" nie zamierzają spożywać na laurach i bardzo agresywnie reklamują swój sklep. Swoją drogą jestem ciekaw ile wybulili kasy na te trzy tytuły. Wszystkie te gry, podobnie jak "Metro Exodus" mają być przez rok tytułami ekskluzywnymi na Epic Games Store, by później zostały dołączone do oferty innych sklepów.

Mam takie pobożne marzenie, żeby gry od Naughty Dog (między innymi : "The Last of US"), czy też "Horizon Zero Dawn" od Guerilla Games, które są tytułami ekskluzywnymi na PS4, także trafiły na PC. Może Epic Games uda się kiedyś zakupić prawa do tych tytułów, stać ich na to. W końcu "Crash Bandicoot: N'sane Trilogy" w zeszłym roku trafił na komputery PC, na Steam.

Czas się chyba przeprosić z Epic Games Store. Z pewnością tych tytułów na PC nie odpuszczę, zwłaszcza "Heavy Rain" i "Beyond : Two Souls". W "Detroit : Become Human" jeszcze nie grałem i mam ją do nadrobienia. Trzeba przyznać, że ciekawie się robi na rynku gier PC.


Zdjęcia - © Quantic Dream

Posted using Partiko Android

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Heavy Rain splatynowałem jeszcze na PS3 i bardzo mi się ta gra podobała mimo pewnych niedociągnięć. Pozostałych tytułów nie miałem okazji jeszcze ograć, ale jeśli się pojawią na PC to może się skuszę :) Swoją drogą nie tak dawno skończyłem rozdawaną przez Epic Subnauticę. Za 189 zł bym tej gry nie kupił, ale muszę powiedzieć, że wciągnęła mnie na maxa, ponad 120 godzin spędziłem na przepięknej rafie i w głębinach oceanów tajemniczej planety :) Jeśli ktoś lubi gry, których głównym celem jest eksploracja i crafting, to zdecydowanie polecam :)

Heavy Rain ciężki jest do splatynowania? Ja tak szczerze mówiąc nie platynuję gier bo nie mam na to czasu, czasem chęci, czy umiejętności. Z tego co pamiętam żeby go splatynować to trzeba go przejść parę razy.

Beyond Two Souls to też taka przygodówka z wyborami gracza, ale pod tym względem ustępuje Heavy Rainowi, czy Detroit. Gra zbierała różne recenzje, od pozytywnych do negatywnych. Mnie tam się osobiście podobała i nie mogę się doczekać, aby przejść ją jeszcze raz na PC.

Subnauticę i resztę tych darmowych gierek na Epic Games Store mam pozainstalowane, ale nie mam kiedy w to zagrać :(

Heavy Rain to jedna z łatwiejszych platyn, trzeba mieć tylko czas żeby przejść go kilka razy, ale można sobie skrócić czas robiąc sejwy w odpowiednich miejscach i od nich zaczynać zamiast grać od nowa :) Ja platynuje tylko gry, w których nie ma osiągnięć online i mi się naprawdę podobają, ale raczej rzadko się to zdarza :)

O tych dwóch pozostałych co nieco wiem, ale po prostu nie miałem okazji ograć, bo nie mam PS4 :) Jak wyjdą na PC to się może skuszę.

Ja darmowe z Epica mam zainstalowane tylko Subnauticę i jeśli ją masz, a lubisz relaksujące gierki to zdecydowanie polecam. Nie ma tam żadnej dynamicznej akcji czy strzelanin, po prostu bezmiar wody i rozbudowa bazy połączona z eksploracja dna oceanu w poszukiwaniu nowych surowców do rozbudowy bazy :)

to bardzo ciekawa wiadomość, bardzo mnie to zaskoczyło, wczoraj się o tym dowiedziałem. Dotychczas miałem okazję zobaczć te gry u stremerów itd. Z jednej strony jest chęć wypróbowania ich na własnej skórze na PC, ale z drugiej strony trochę sobie zaspoilerowałem (nie miałem w zamiarza kupować jakiej kolwiek konsoli i nie spodziewałem się że exclusivy kiedyś mogą nimi nie być) i nie wiem czy uzyskam odpowiednią satysfakcję z ogrania takich tytułów.

Ale chciałby się tutaj przy okazji odnieść do Epic Store. Widziałem w sieci różne dyskusje, użytkownicy Steam, bardzo do niego przyzwyczajeni narzekają. No pewne powody może i mają sens, ale spójrzmy na to z innej strony. Przecież rosnąca konkurencja może w końcu obniżyć marżę, na którą właściciel Steam jest pazerny. Ja z przykrością przyjałem wiadomoości, że coraz więcej tytułów przestaje wychodzić w wersji pudełkowych na płytkach - one zawsze były tańsze od tych zakupowanych przez "jedyną słuszną" platformę dystrybucji gier. Jeżeli już coś kupuję to daleko po premierze i po obniżkach, bo 240zł to jest dla mnie aktualnie cena zbyt wysoka. Bardziej tu chodzi o barierę psychologiczną. Za grę A(coś tam) mogę wydać do 180zł. Chociaż tyle razy się już sparzyłem na premierach, że wolę poczekać na chociaż kilka "patchy" do gry które naprawią najpoważniejsze błędy i poprawią stabilność produktu. Albo na jakieś wydanie kompletne ze wszystkimi DLC w cenie poniżej tej z ceny premiery (polska cebula ;)
Czyli, jeśli Epic Store tego nie schrzani, być może bedziemy mogli liczyć na korzystniejsze prowizje a i producenci może coś lepiej zarobią, gdy nie będą oddawać Steamowi sporej części zysków

O Panie, ale komentarz waćpan popełnił :)

To może zacznę od końca, czyli Epic Games Store. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że wyrosła konkurencja dla Steama. Swoją drogą Gaben raczej nie jest zadowolony, ale tak to jest jak się ma pozycję hegemona i nie robi się nic, aby ją utrzymać. Jedyny problem jaki miałem z Epic Games Store to, że nie powiadomili wcześniej, że przejmą "Metro Exodus", tylko się to wydało około 2 tygodnie przed premierą. Miałem zamiar kupić tę grę na Steam, ale niestety. Podobno CEO Epic Games przeprosił za tą sytuację. Mam nadzieję, że Epic Games Store się rozwinie i napsuje krwi Valve 😂, ale niech więcej nie robią takich akcji jak z "Metro Exodus", tylko od razu mówią, co u nich wyjdzie. Jeszcze bym radził zakupić im lepsze serwery, bo upload mają tragiczny (w porównaniu ze Steamem czy PlayStation Network), a kasy mają jak lodu : z Unreal Engine czy z Fortnite'a.

Jeśli chodzi o gry od Quantic Dream to... nie wiem co doradzić. Szkoda, że sobie zaspoilerowałeś oglądając je na lajwach. Ja tam na przykład przeszedłem Heavy Rain, ale już nie pamiętam kto był mordercą. O satysfakcji z grania się nie wypowiem, to już jest indywidualne odczucie i azdego gracza. Ja z chęcią kupię i ogram te dwa starsze tytuły jeszcze raz. Mam tylko nadzieję, że cena nie będzie z kosmosu.

Thank you so much for being an awesome Partiko user! We have just given you a free upvote!

The more Partiko Points you have, the more likely you will get a free upvote from us! You can earn 30 Partiko Points for each post made using Partiko, and you can make 10 Points per comment.

One easy way to earn Partiko Point fast is to look at posts under the #introduceyourself tag and welcome new Steem users by commenting under their posts using Partiko!

If you have questions, don't feel hesitant to reach out to us by sending us a Partiko Message, or leaving a comment under our post!